2017 HT Slut Dagligan tisdag, A-kval 3 tis


Plac

Lag

Tot

CO

31/10

7/11

14/11

21/11

28/11

5/12

12/12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 A-Laget 137   22 25 18 16 18 13 25                                  
2 Brittgubbarna 112   21 1 23 13 22 16 16                                  
3 Kvällströtta 112   22 23 21 7 12 13 14                                  
4 Morgonsol 109   8 18 12 19 8 24 20                                  
--- --------------------- ---                                                  
5 Diamanterna 105   9 12 15 23 20 17 9                                  
6 Spader Dam 101   8 18 7 11 19 17 21                                  
7 Linosjal 92   21 7 15 14 11 14 10                                  
8 PeO:s Damer 64   9 12 9 17 10 6 1                                  
De fyra första till A. Övriga till b. Vårsäsongen börjar den 9 januari
 
 

Spelschema


Nr

Lag



31/10

7/11

14/11

21/11

28/11

5/12

12/12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Linosjal     8 2 3 4 5 6 7                                  
2 Kvällströtta     7 1 8 3 4 5 6                                  
3 Diamanterna     6 7 1 2 8 4 5                                  
4 A-Laget     5 6 7 1 2 3 8                                  
5 Spader Dam     4 8 6 7 1 2 3                                  
6 Brittgubbarna     3 4 5 8 7 1 2                                  
7 Morgonsol     2 3 4 5 6 8 1                                  
8 PeO:s Damer     1 5 2 6 3 7 4                                  
De fyra första till A. Övriga till b. Vårsäsongen börjar den 9 januari
 
 
Laguppställningar

Linosjal
Karin Lagerkvist (kapten), 08-7163284 (h), 070-6736606 (a), karin.lagerkvist@telia.com
Margareta Ekelund
Solveig Engdahl
Gunilla Halldin
Monica Henriksson
Jan Lidmar
Birgitta Noorzoy
Laijla Sjölander
Marianne Stockman
Anna Karin Österberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Kvällströtta
Birgitta Bremer (kapten), bremerbirgitta@gmail.com
Eva Backhammar
Kåre Bremer
Katarina Eger
Kerstin Grandell
Mårten Hilding
Inger Martin
Charlotte von Segebaden
Kerstin Westberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Diamanterna
Ann Risbecker (kapten), annrisbecker@hotmail.com
Ann-Catrin Bejtoft
Maj-Britt Bronstein
Susann Fagerström
Margot Kylén
Lotta Lundqvist
Jorund Nordin
Anneliese Schapira
Ulrika Wesslau
Skicka e-post till alla spelare i laget

A-Laget
Anne Lundén (kapten), anne@lunden.se
Leif Anderberg
Alice Borin
Dag Ehrenpreis
Göran Folke
Ami Lindkvist
Eva Manhage
Per Molin
Tom Slettengren
Martina Thornton
Skicka e-post till alla spelare i laget

Spader Dam
Gunilla Rosell (kapten), 08-452 96 26 (h), 08-728 87 00 (a), rosellgunilla@gmail.com
Marie-Louise Andersson
Ulla Edlund
Birgit Hansson
Kerstin Pyk
Ulla Sjöwall
Kerstin Svensson
Britta Waller
Skicka e-post till alla spelare i laget

Brittgubbarna
Kjeld Yde (kapten), kjeld.yde@comhem.se
Britt Andrén
Agneta Fergenius
Christer Larsson
Carl Montgomery
Mats Nygren
Britt Nylinder
Jan Paulsson
Bibbi Örås
Skicka e-post till alla spelare i laget

Morgonsol
Jan Ericsson (kapten), 08-718 21 36 (h), jan.ericsson@kranglan.se
Bengt Conradi
Kjell Fagerberg
Hans G. Forsberg
Margaretha Jonsson
Gunnar Landberg
Staffan Linde
Arne Lundgren
Anders Möller
Anders Siberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

PeO:s Damer
Per-Owe Jalde (kapten), 08-80 40 03 (h), per.ove.jalde@bredband.net
Synnöve Billstam-Eriksson
Anita Bäckström
Louise Dinkelspiel
Birgitta Elding
Solveig Lewander
Peter Lundin
Ruth Mogård
Gunvor Westerberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien