2018 HT Grund Dagligan tidag, A tis 1


Plac

Lag

Tot

CO

14/8

21/8

28/8

4/9

11/9

18/9

25/9

2/10

9/10

16/10

23/10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Räven 181   15 25 10 16 21 18 25 24 7 20                            
2 A-Laget 178   25 25 20 4 23 25 4 23 14 15                            
3 Friherrinnorna 172   12 16 20 20 17 11 16 19 18 23                            
4 Slamsugarna 172   16 12 14 25 14 15 23 11 17 25                            
5 Tian 168   12 18 16 16 21 12 21 25 12 15                            
--- --------------------- ---                                                  
6 Alicante 145   16 12 10 18 15 19 7 14 24 10                            
7 Bambu 145   14 18 21 16 9 19 14 1 16 17                            
8 Medvind 144   18 4 20 10 15 15 15 15 23 9                            
9 Lunden 130   14 18 12 14 13 11 9 7 11 21                            
10 Björn Borg 127   15 12 9 14 7 19 15 16 13 7                            
11 Brittgubbarna 115   3 14 10 12 16 11 11 6 19 13                            
12 Andra serien 0                                                  
De fem främsta går till DagElit Kval. Övriga til A-kval. Slutspelet börjar den 30 oktober.
 
 

Spelschema


Nr

Lag



14/8

21/8

28/8

4/9

11/9

18/9

25/9

2/10

9/10

16/10

23/10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Friherrinnorna     12 7 2 8 3 9 4 10 5 11 6                          
2 Räven     11 12 1 3 4 5 6 7 8 9 10                          
3 Lunden     10 11 12 2 1 4 5 6 7 8 9                          
4 Bambu     9 10 11 12 2 3 1 5 6 7 8                          
5 Tian     8 9 10 11 12 2 3 4 1 6 7                          
6 A-Laget     7 8 9 10 11 12 2 3 4 5 1                          
7 Brittgubbarna     6 1 8 9 10 11 12 2 3 4 5                          
8 Medvind     5 6 7 1 9 10 11 12 2 3 4                          
9 Alicante     4 5 6 7 8 1 10 11 12 2 3                          
10 Slamsugarna     3 4 5 6 7 8 9 1 11 12 2                          
11 Björn Borg     2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 12                          
12 Andra serien     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11                          
De fem främsta går till DagElit Kval. Övriga til A-kval. Slutspelet börjar den 30 oktober.
 
 
Laguppställningar

Friherrinnorna
Mona Bergström (kapten), 08-7585575 (h), monalisab@ownit.nu
Jeanette Bandel
Ann-Britt Carlén
Ulla Ericson
Birgitta Nilsson
Marianne Primér
Per-Olof Rehn
Meta Renberg
Christina Torsslow
Skicka e-post till alla spelare i laget

Räven
Birgitta Rasch (kapten), birgitta.rasch@gmail.com
Åke Färnlöf
Monica Grangien
Eva Löwenthal
Marianne Nilsson
Ulf Ohlin
Inga Skoog
Ingegerd Weinberg
Maria Westgren
Skicka e-post till alla spelare i laget

Lunden
Folke Ljungström (kapten), 08-651 69 82 (h), 08-666 09 34 (a), folke.ljungstrom@gmail.com
Jan Christiernin
Kristin Hylén
Christina Malmsjö
Rickard Malmsjö
Bengt Nilsson
Jan Nordlund
Wilhelm Sabelström
Staffan Tjus
Skicka e-post till alla spelare i laget

Bambu
Majnie Willners (kapten), 08-758 83 93 (h), majnie.willners@telia.com
Anders Adling
Bo Haufman
Lars-Ove Håkansson
Björn Olsson
Ulla-Britt Olsson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Tian
Lennart Eriksson (kapten), 070 523 19 42 (h), lennarteriksson.ele@gmail.com
Lars Göran Asmundsson
Désirée Asmundsson-Färlin
Dag Holmström
Gunnar Janson
Margaretha Josefsson
Louise af Klintberg
Annmari Naeve
Lennart Roth
Marie Roth
Skicka e-post till alla spelare i laget

A-Laget
Anne Lundén (kapten), anne@lunden.se
Leif Anderberg
Alice Borin
Dag Ehrenpreis
Göran Folke
Ami Lindkvist
Eva Manhage
Per Molin
Tom Slettengren
Martina Thornton
Skicka e-post till alla spelare i laget

Brittgubbarna
Kjeld Yde (kapten), ydekjeld@gmail.com
Britt Andrén
Agneta Fergenius
Christer Larsson
Carl Montgomery
Mats Nygren
Britt Nylinder
Bibbi Örås
Skicka e-post till alla spelare i laget

Medvind
Claes Månsson (kapten), claesmans@tele2.se
Björn Anderson
Christer Auer
Gunnar Lundberg
Göran Swartz
Sven-Erik Åkerlind
Skicka e-post till alla spelare i laget

Alicante
Bertil Nilsson (kapten), 08-663 42 34 (h), Jbertilnilsson@telia.com
Inger Bielke
Andrew Carlson
Thomas Holmgren
Ann Kristin Oreland
Ove Mattson
Kerstin Ström
Carita von Sydow
Eva Tunér
Margareta Winell
Skicka e-post till alla spelare i laget

Slamsugarna
Ulf Östberg (kapten), ulfost48@gmail.com
Gertrud Bågstam
Anne-Christine Carlsson
Tomas Clason
Sidney Hage
Birgitta Schayah
Sten Svartling
Björn Wiberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Björn Borg
Lena Charpentier (kapten), 08-761 63 49 (h), lena.charpentier@telia.com
Katarina Befrits
Ove Bertills
Ulla Bertills
Gustaf Bråkenhielm
Boel Helsing
Gunilla Klingvall
Marita Ljungberg
Ulla Söderlind
Skicka e-post till alla spelare i laget

Andra serien
Björn Gustafsson (kapten), 0176-822 51 (h), bjorn.g@skyltdirect.se
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien