2018 VT Grund Dagligan tisdag, A tis 1


Plac

Lag

Tot

CO

9/1

16/1

23/1

30/1

6/2

13/2

20/2

27/2

6/3

13/3

20/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Utan Tore 41   25 16                                            
2 Kvällströtta 40   20 20                                            
3 Diamanterna 37   23 14                                            
4 Slamsugarna 35   25 10                                            
  Söder 35   16 19                                            
--- --------------------- ---                                                  
6 Fiffi 32   14 18                                            
7 Räven 28   7 21                                            
8 Medvind 27   18 9                                            
9 Tian 24   10 14                                            
10 Bamse 23   12 11                                            
11 Lakrits 20   4 16                                            
12 Brittgubbarna 14   2 12                                            
De fem främsta går till DagElit kval, övrig till A-kval. Slutspelet startar den 27 mars.
 
 

Spelschema


Nr

Lag



9/1

16/1

23/1

30/1

6/2

13/2

20/2

27/2

6/3

13/3

20/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Räven     12 7 2 8 3 9 4 10 5 11 6                          
2 Lakrits     11 12 1 3 4 5 6 7 8 9 10                          
3 Tian     10 11 12 2 1 4 5 6 7 8 9                          
4 Slamsugarna     9 10 11 12 2 3 1 5 6 7 8                          
5 Fiffi     8 9 10 11 12 2 3 4 1 6 7                          
6 Bamse     7 8 9 10 11 12 2 3 4 5 1                          
7 Medvind     6 1 8 9 10 11 12 2 3 4 5                          
8 Söder     5 6 7 1 9 10 11 12 2 3 4                          
9 Brittgubbarna     4 5 6 7 8 1 10 11 12 2 3                          
10 Kvällströtta     3 4 5 6 7 8 9 1 11 12 2                          
11 Utan Tore     2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 12                          
12 Diamanterna     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11                          
De fem främsta går till DagElit kval, övrig till A-kval. Slutspelet startar den 27 mars.
 
 
Laguppställningar

Räven
Birgitta Rasch (kapten), birgitta.rasch@gmail.com
Karin Englund
Åke Färnlöf
Monica Grangien
Eva Löwenthal
Marianne Nilsson
Ulf Ohlin
Inga Skoog
Ingegerd Weinberg
Maria Westgren
Skicka e-post till alla spelare i laget

Lakrits
Marianne Öjestål (kapten), marianne.ojestal@forlaggare.se
Alice Borin
Berit Calissendorff
Björn Hallman
Jerker Olsson
Göran Parner
Ulf Paulin
Per-Olof Ström
Lilly Sturesson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Tian
Lennart Eriksson (kapten), 070 523 19 42 (h), lennarteriksson.ele@gmail.com
Lars Göran Asmundsson
Désirée Asmundsson-Färlin
Ann-Margret Hellström
Dag Holmström
Gunnar Janson
Margaretha Josefsson
Louise af Klintberg
Lennart Roth
Marie Roth
Skicka e-post till alla spelare i laget

Slamsugarna
Ulf Östberg (kapten), ulfost48@gmail.com
Gertrud Bågstam
Anne-Christine Carlsson
Tomas Clason
Lars Dahlin
Sidney Hage
Birgitta Schayah
Sten Svartling
Björn Wiberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Fiffi
Ulla Åhs (kapten), Ahsulla@gmail.com
Monica Adamsson
Per-Olov Bergström
Mona Eriksson
Christine Hargevik
Eva Janson
Outi Leijon
Gunnel Levander
Agneta Shanwell
Skicka e-post till alla spelare i laget

Bamse
Sven Svensson (kapten), 08-564 402 84 (h), sias@comhem.se
Bengt Björkstén
Thesy Burenstam Linder
Annabella Holmquist
Louise Rosencrantz-Larsson
Viviann Rosenlund
Annette Sabelström
Birgitta Svensson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Medvind
Claes Månsson (kapten), claesmans@tele2.se
Björn Anderson
Christer Auer
Gunnar Lundberg
Göran Swartz
Sven-Erik Åkerlind
Skicka e-post till alla spelare i laget

Söder
Lars Nitell (kapten), 08-580 161 07 (h), lars.nitell@telia.com
Nils Ahlén
Lennart Ahlgren
Gösta Cannerheim
Barbara Lane
Hans Lekberg
Per Molin
Håkan Strömberg
Torsten Wenell
Skicka e-post till alla spelare i laget

Brittgubbarna
Kjeld Yde (kapten), kjeld.yde@comhem.se
Britt Andrén
Agneta Fergenius
Christer Larsson
Carl Montgomery
Mats Nygren
Britt Nylinder
Jan Paulsson
Bibbi Örås
Skicka e-post till alla spelare i laget

Kvällströtta
Birgitta Bremer (kapten), bremerbirgitta@gmail.com
Eva Backhammar
Kåre Bremer
Katarina Eger
Kerstin Grandell
Mårten Hilding
Inger Martin
Charlotte von Segebaden
Kerstin Westberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Utan Tore
Gudrun Strandberg (kapten), gudde1955@gmail.com
Lars Ekenlöv
Mona Iwarson
Paul Iwarson
Jan Larsson
Roger Lind
Göran Ryman
Skicka e-post till alla spelare i laget

Diamanterna
Ann Risbecker (kapten), annrisbecker@hotmail.com
Ann-Catrin Bejtoft
Maj-Britt Bronstein
Susann Fagerström
Margot Kylén
Lotta Lundqvist
Jorund Nordin
Anneliese Schapira
Ulrika Wesslau
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien