2018 VT Grund Dagligan tisdag, A tis 2


Plac

Lag

Tot

CO

9/1

16/1

23/1

30/1

6/2

13/2

20/2

27/2

6/3

13/3

20/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Farsta Regemente 203   25 25 15 17 14 21 25 10 17 20 14                          
2 Lunden 195   16 25 24 13 14 16 13 21 12 25 16                          
3 Brofestet 191   3 25 23 12 24 18 14 9 24 23 16                          
4 Bambu 184   14 23 8 18 15 14 2 25 22 24 19                          
5 Sans doute 184   25 19 12 20 16 24 6 20 8 15 19                          
--- --------------------- ---                                                  
6 MARK 160   21 7 7 20 25 5 17 16 21 10 11                          
7 Morgonsol 159   17 22 15 10 6 25 16 11 17 6 14                          
8 Livet är kort 151   9 5 15 25 24 14 7 13 13 15 11                          
9 Othello 149   13 1 22 13 16 6 23 14 6 20 15                          
10 Alicante 145   16 8 6 17 15 9 24 17 9 7 17                          
11 Tummen upp 134   3 11 15 10 6 16 13 19 18 10 13                          
12 A-Laget 101   14 2 18 4 0 12 17 1 13 5 15                          
De fem främsta går till DagElit kval, övrig till A-kval. Slutspelet startar den 27 mars.
 
 

Spelschema


Nr

Lag



9/1

16/1

23/1

30/1

6/2

13/2

20/2

27/2

6/3

13/3

20/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Bambu     12 7 2 8 3 9 4 10 5 11 6                          
2 Othello     11 12 1 3 4 5 6 7 8 9 10                          
3 Alicante     10 11 12 2 1 4 5 6 7 8 9                          
4 Farsta Regemente     9 10 11 12 2 3 1 5 6 7 8                          
5 Sans doute     8 9 10 11 12 2 3 4 1 6 7                          
6 Livet är kort     7 8 9 10 11 12 2 3 4 5 1                          
7 MARK     6 1 8 9 10 11 12 2 3 4 5                          
8 Brofestet     5 6 7 1 9 10 11 12 2 3 4                          
9 Tummen upp     4 5 6 7 8 1 10 11 12 2 3                          
10 A-Laget     3 4 5 6 7 8 9 1 11 12 2                          
11 Morgonsol     2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 12                          
12 Lunden     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11                          
De fem främsta går till DagElit kval, övrig till A-kval. Slutspelet startar den 27 mars.
 
 
Laguppställningar

Bambu
Majnie Willners (kapten), 08-758 83 93 (h), majnie.willners@telia.com
Anders Adling
Tomas Dock
Bo Haglund
Bengt Nordin
Bo Nordin
Björn Olsson
Ulla-Britt Olsson
Erik Wassberg
Ingmar Wedar
Skicka e-post till alla spelare i laget

Othello
Ninni Troell (kapten), 08-968597 (h), ninni.troell@telia.com
Birger Bogstag
Anna Dinkelspiel
Aado Joandi
Maarja Joandi
Stig Litzén
Clary Sundblad
Staffan Troell
Skicka e-post till alla spelare i laget

Alicante
Bertil Nilsson (kapten), 08-663 42 34 (h), Jbertilnilsson@telia.com
Inger Bielke
Andrew Carlson
Thomas Holmgren
Ann Kristin Oreland
Ove Mattson
Kerstin Ström
Carita von Sydow
Eva Tunér
Margareta Winell
Skicka e-post till alla spelare i laget

Farsta Regemente
Göran Larson (kapten), 08-20 14 20 (h), goran@larson.st
Svante Björling
Katherine Ekblad
Monika Grönvik
Bengt Hammar
Björn Jonason
Rolf Månsson
Gunnel Nordlander
Lars Wesslau
Håkan Wingman
Roald Österberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Sans doute
Karl-Gunnar Lindquist (kapten), 08-21 91 35 (h), kg.lindquist@gmail.com
Mikael Brenning
Jan Carlson
Börje Gustafsson
Sven Gustaf Hydén
Hans Larsson
Lars Lindahl
Lars Nycander
Marcus Storch
Göran Walander
Jan Östman
Marianne Östman
Skicka e-post till alla spelare i laget

Livet är kort
Magnus Hultman (kapten), magnus567@bredband.net
Per Christoffersson
Ingvar Ericsson
Monica Eriksson
Sylvia Herrlin
Eva Hultman Ribbing
Bertil Regardt
Clas Silfverhielm
Bertil Torbrand
Caisa Wiezell
Skicka e-post till alla spelare i laget

MARK
Kjell Eriksson (kapten), 08-708 87 27 (h), kjell.torget@telia.com
Gunnel Anderzon
Yvonne Dyrefors
Maud Fredholm
Gull-Britt Montalvo
Gunnar Nordmark
Eva Robin
Ulla Robin
Carin Stenberg
Barbro Wiberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Brofestet
Gunnar Erkers (kapten), mgerkers@hotmail.com
Margareta Erkers
Kerstin Kinnander
Björn Orbert
Carl-Henrik Starkenberg
Lena Sundh
Sten Sundh
Barbro Thormählen
Maria Åkerlund
Skicka e-post till alla spelare i laget

Tummen upp
Eva Löfgren (kapten), 08-364 888 (h), eva@diversity.se
Bo Eriksén
Kerstin Jakobsson
Anette Keiler-Arvedson
Göran Lind
Lars Lindell
Ulla Lindell
Sten Löfgren
Else-Marie Mattsson
Karl Skybrant
Lars Thulin
Skicka e-post till alla spelare i laget

A-Laget
Anne Lundén (kapten), anne@lunden.se
Leif Anderberg
Alice Borin
Dag Ehrenpreis
Göran Folke
Ami Lindkvist
Eva Manhage
Per Molin
Tom Slettengren
Martina Thornton
Skicka e-post till alla spelare i laget

Morgonsol
Jan Ericsson (kapten), 08-718 21 36 (h), jan.ericsson@kranglan.se
Bengt Conradi
Kjell Fagerberg
Hans G. Forsberg
Margaretha Jonsson
Gunnar Landberg
Staffan Linde
Arne Lundgren
Anders Möller
Anders Siberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Lunden
Folke Ljungström (kapten), 08-651 69 82 (h), 08-666 09 34 (a), folke.ljungstrom@gmail.com
Jan Christiernin
Kristin Hylén
Christina Malmsjö
Rickard Malmsjö
Bengt Nilsson
Jan Nordlund
Wilhelm Sabelström
Staffan Tjus
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien