2018 VT Grund Dagligan torsdag, A-tors


Plac

Lag

Tot

CO

11/1

18/1

25/1

1/2

8/2

15/2

22/2

1/3

8/3

15/3

22/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Torsdagslaget 25   25                                              
2 Dubbelt upp 23   23                                              
3 Spader Dam X 20   20                                              
4 LM Ericsson 17   17                                              
  Hoppla 17   17                                              
6 Ursus 16   16                                              
7 PåGé 14   14                                              
--- --------------------- ---                                                  
8 Hökarna 13   13                                              
  Tibast 13   13                                              
10 No Trump 10   10                                              
11 Mera godis 7   7                                              
12 Lars Gatenfelt 0   0                                              
De åtta främsta till Bästarserien. Övriga till A-kval. Slutspelet börjar den 5 april.
 
 

Spelschema


Nr

Lag



11/1

18/1

25/1

1/2

8/2

15/2

22/2

1/3

8/3

15/3

22/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 LM Ericsson     12 7 2 8 3 9 4 10 5 11 6                          
2 Hökarna     11 12 1 3 4 5 6 7 8 9 10                          
3 Torsdagslaget     10 11 12 2 1 4 5 6 7 8 9                          
4 Ursus     9 10 11 12 2 3 1 5 6 7 8                          
5 Mera godis     8 9 10 11 12 2 3 4 1 6 7                          
6 Spader Dam X     7 8 9 10 11 12 2 3 4 5 1                          
7 No Trump     6 1 8 9 10 11 12 2 3 4 5                          
8 Dubbelt upp     5 6 7 1 9 10 11 12 2 3 4                          
9 PåGé     4 5 6 7 8 1 10 11 12 2 3                          
10 Lars Gatenfelt     3 4 5 6 7 8 9 1 11 12 2                          
11 Hoppla     2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 12                          
12 Tibast     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11                          
De åtta främsta till Bästarserien. Övriga till A-kval. Slutspelet börjar den 5 april.
 
 
Laguppställningar

LM Ericsson
Torbjörn Andersson (kapten), 08-660 50 63 (h), torbjornandersson@yahoo.com
Håkan Asplund
Anne-Christine Carlsson
Magnus Eriksson
Sidney Hage
Håkan Håkansson
Bo Jacobson
Ola Olsson
Bertil Rolf
Sten Svartling
Ulf Östberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Hökarna
Lennart Rehle (kapten), 0705-55 88 00 (h), lennart.rehle@gmail.com
Anders Adling
Bo Haglund
Maja Hildeberg
Ingemar Klera
Bengt Nordin
Pär Ol-Mårs
Birgitta Olsson
Arne Persson
Christina Torsslow
Eva Wetterhall
Sven-Erik Åström
Skicka e-post till alla spelare i laget

Torsdagslaget
Gunnar Lindstedt (kapten), 08-760 62 95 (h), lindstedt.gunnar@gmail.com
Mats Andersson
Villy Glas
Monica Lindstedt
Kjell Pettersson
Robert Sjögren
Gunilla Steiner-Lindgren
Skicka e-post till alla spelare i laget

Ursus
Tomas Clason (kapten), tomasclason@hotmail.com
Lars Dahlin
Håkan Fürst
Monica Grangien
Bengt Gustafsson
Per Kvarby
Gunnar Lundberg
Rolf Norlin
Göran Swartz
Björn Wiberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Mera godis
Maarja Joandi (kapten), 08-5325 3061 (h), maarja@joandi.com
Anna Dinkelspiel
Olle Fahlén
Per-Owe Jalde
Ulla Robin
Clary Sundblad
Ninni Troell
Staffan Troell
Skicka e-post till alla spelare i laget

Spader Dam X
Martin Berne (kapten), martin.berne@telia.com
Lars Göran Asmundsson
Désirée Asmundsson-Färlin
Anne Bergman
Gunnar Janson
Meta Jonsson
Bo Lundgren
Cecilia Lundström Holmgren
Inga Lill Stjerndahl
Skicka e-post till alla spelare i laget

No Trump
Rune Bohlin (kapten), rune.bohlin@telia.com
Ulla Bohlin
Bengt Karpe
Eva Lund
Lars-Göran Lund
Per Molin
Gill Norberg
Viviann Rosenlund
Skicka e-post till alla spelare i laget

Dubbelt upp
Nils Ahlén (kapten), 08-658 56 34 (h), nils.ahlen@comhem.se
Lennart Ahlgren
Birgitta Elding
Göran Folke
Anders Johansson
Ann-Margret Johansson
Barbara Lane
Skicka e-post till alla spelare i laget

PåGé
Ann-Marie Bogren (kapten), 08-29 12 70 (h), bertil.bogren@gmail.com
Bertil Bogren
Dagmar Ilrot
Lars Lindell
Ulla Lindell
Åke Nilsson
Annette Sabelström
Wilhelm Sabelström
Sven Svensson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Lars Gatenfelt
Lars Gatenfelt (kapten), 08-545 520 12 (h), lars.gatenfelt@gmail.com
Catharina Allard
Henrik Almkvist
Gustaf Bråkenhielm
Robert Hellsten
Katarina Leijonhufvud
Robert Nordqvist
Pia Rydbeck
Johan Stenberg
Ulla Söderlind
Skicka e-post till alla spelare i laget

Hoppla
Annika Hertzberg (kapten), 0700-920315 (h), annika.hertzberg@gmail.com
Solveig Engdahl
Margareta Eriksson
Jan-Erik Grindborg
Kerstin Gråberg
Boel Helsing
Ulla Kullenberg
Lisbeth Kvarby
Karin Lagerkvist
Ann-Cathrin Svensson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Tibast
Kerstin Ström (kapten), 08-752 83 70 (h), kerstin.strom1@gmail.com
Andrew Carlson
Ulf Gran
Björn Hellerström
Kerstin Klintberg
Ann Kristin Oreland
Berndt Kvist
Eva Larsson
Lars Lindblom
Ove Mattson
Anita Sjöstedt
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien