2018 VT Slut Dagligan tisdag, B-kval 2 tis


Plac

Lag

Tot

CO

27/3

10/4

17/4

24/4

8/5

15/5

22/5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Megabyte 126   18 16 12 14 25 25 16                                  
2 Yellow 124   25 11 9 16 25 13 25                                  
3 Spader Dam 121   25 17 18 15 12 17 17                                  
4 Octopus 97   12 4 23 21 18 15 4                                  
--- --------------------- ---                                                  
5 Björklöven 94   7 13 21 10 14 15 14                                  
6 Karlsson 93   23 14 7 15 5 16 13                                  
7 Pirajorna 86   5 25 9 20 0 14 13                                  
8 Majstången 83   1 19 21 9 16 0 17                                  
De fyra främsta går till B, övriga till C.Höstterminen börjar den 14 augusti.
 
 

Spelschema


Nr

Lag



27/3

10/4

17/4

24/4

8/5

15/5

22/5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Megabyte     8 2 3 4 5 6 7                                  
2 Karlsson     7 1 8 3 4 5 6                                  
3 Spader Dam     6 7 1 2 8 4 5                                  
4 Yellow     5 6 7 1 2 3 8                                  
5 Pirajorna     4 8 6 7 1 2 3                                  
6 Majstången     3 4 5 8 7 1 2                                  
7 Björklöven     2 3 4 5 6 8 1                                  
8 Octopus     1 5 2 6 3 7 4                                  
De fyra främsta går till B, övriga till C.Höstterminen börjar den 14 augusti.
 
 
Laguppställningar

Megabyte
Bertil Lilliengren (kapten), b.lilliengren@gmail.com
Margit Brattberg
Christer Cederblad
Johan Lindblad
Lennart Pilarp
Bertil Rafting
Dagmar Sjölin
Kerstin Trumstedt
Skicka e-post till alla spelare i laget

Karlsson
Ulf Karlsson (kapten), 08-7748399 (h), ulf.g.karlsson@bredband.net
Jan Bring
Bengt Ekstrand
Eva Ekstrand
Roger Ohlsson
Bror Olsson
Marie Svendenius
Kjell-Åke Svensson
Lotta Wiberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Spader Dam
Gunilla Rosell (kapten), 08-452 96 26 (h), 08-728 87 00 (a), rosellgunilla@gmail.com
Marie-Louise Andersson
Ulla Edlund
Birgit Hansson
Kerstin Pyk
Ulla Sjöwall
Kerstin Svensson
Britta Waller
Skicka e-post till alla spelare i laget

Yellow
Margareta Tunheden (kapten), m@yellow.se
Magnus Barnekow
Stefan Bertram
Britt Björklund
Eva Hellström
Rita Hörnblad
Gun Johansson
Christina Palmgren
Maria Sellén
Skicka e-post till alla spelare i laget

Pirajorna
Eva Axling (kapten), 08-647 87 82 (h), evaaxling@hotmail.com
Lena Backteman
Margareta Hansson
Carina Lindström
Ingegerd Lundquist
Suzanne Paulsen-Bredler
Louise Sehlstedt
Skicka e-post till alla spelare i laget

Majstången
Yvonne Wetterquist (kapten), yvowetter@gmail.com
Margret Edström
Åsel Floderus
Berit Helge
Christina Martin
Brita Matérn
Skicka e-post till alla spelare i laget

Björklöven
Elisabeth Janheim (kapten), 08-583 538 56 (h), elisabeth.janheim@swipnet.se
Barbro Goldberg
Kerstin Liljegren
Christina Löfgren
Sven-Åke Rydberg
Lotta Wiberg
Elisabeth Åström
Margreth Östergren
Skicka e-post till alla spelare i laget

Octopus
Gunilla Janlert (kapten), 08-640 53 51 (h), gunilla.janlert@gmail.com
Birgitta Alenius
Kerstin Danielsson
Brita Klevstad
Ingrid Lindberg
Birgitta Macris
Lena Melin
Solveig Sandahl
Kristina Sjölund
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien