2018 VT Slut Dagligan tisdag, B-kval 3 tis


Plac

Lag

Tot

CO

27/3

10/4

17/4

24/4

8/5

15/5

22/5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Danielson 132   19 25 21 5 13 24 25                                  
2 PeO:s Damer 129   16 15 13 25 10 25 25                                  
3 Alerta 123   24 15 23 12 17 16 16                                  
4 Smågodis 117   20 17 17 18 25 6 14                                  
--- --------------------- ---                                                  
5 Ruter Dam 110   11 7 25 17 20 14 16                                  
6 Team Nitsrek 85   6 13 9 13 24 18 2                                  
7 Eternellerna 71   14 23 7 11 1 12 3                                  
8 Vinghästen 1 63   10 5 4 19 6 5 14                                  
De fyra främsta går till B, övriga till C.Höstterminen börjar den 14 augusti.
 
 

Spelschema


Nr

Lag



27/3

10/4

17/4

24/4

8/5

15/5

22/5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 PeO:s Damer     8 2 3 4 5 6 7                                  
2 Alerta     7 1 8 3 4 5 6                                  
3 Smågodis     6 7 1 2 8 4 5                                  
4 Danielson     5 6 7 1 2 3 8                                  
5 Ruter Dam     4 8 6 7 1 2 3                                  
6 Vinghästen 1     3 4 5 8 7 1 2                                  
7 Team Nitsrek     2 3 4 5 6 8 1                                  
8 Eternellerna     1 5 2 6 3 7 4                                  
De fyra främsta går till B, övriga till C.Höstterminen börjar den 14 augusti.
 
 
Laguppställningar

PeO:s Damer
Per-Owe Jalde (kapten), 08-80 40 03 (h), per.ove.jalde@bredband.net
Synnöve Billstam-Eriksson
Anita Bäckström
Louise Dinkelspiel
Birgitta Elding
Solveig Lewander
Peter Lundin
Anders Sjöberg
Gunvor Westerberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Alerta
Briten Krokstedt (kapten), 08-663 30 73 (h), briten.krokstedt@gmail.com
Agneta Delin
Kristina Grewin
Marianne Larsson
Kerstin Luthman
Marianne Näslund
Eva Sandberg
Vera Steineck
Skicka e-post till alla spelare i laget

Smågodis
Hans Svensson (kapten), 018-25 50 59 (h), hans.g.svensson@skandikon.se
Agneta Erikson
Agneta Fhurong
Lars Hansson
Olle Magnuson
Jonas Rhodin
Johan Wahlquist
Göran Widén
Skicka e-post till alla spelare i laget

Danielson
MajLis Danielson (kapten), 08-96 28 38 (h), majlisd@gmail.com
Mari-Ann Broberg
Anne-Marie Didner
Inga Edarp
Jane Ellner
Björn Malmberg
Lillemor Parsons
Nils Wikstad
Skicka e-post till alla spelare i laget

Ruter Dam
Ulrika Bohman (kapten), 08-25 93 07 (h), ulrikabohman@telia.com
Margareta Bielenstein
Lena Helgesson
Anne Hägglund
Caroline Leuhusen
Eva Mellstedt
Josephine Odevall
Hella Svirsky
Ann Thorstensson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Vinghästen 1
Ewa Menckel (kapten), 08-654 70 04 (h), ewa.menckel@telia.com
Ulla Bergnäs
Görel Bråkenheim
Birgitta Dahlén
Agneta Folin
Ingar Högberg
Marianne Karsten Blom
Kerstin Svensson
Aina Tiblom
Skicka e-post till alla spelare i laget

Team Nitsrek
Kerstin Karlsson (kapten), 08-500 24 421 (h), Kerstin_m_Karlsson@hotmail.com
Christina Bäckström
Bo Jansson
Eva Jansson
Gunnar Karlsson
Kerstin Klintberg
Lennart Lundin
Ann Katrin Olbers
Skicka e-post till alla spelare i laget

Eternellerna
Lena Göransson (kapten), lenag327@outlook.com
Annica Bodin
Sylvia Dennergren
Barbro Gustavsson
Kerstin Karlström
Hellis Sylwan
Birgitta Wilhelmsson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien