2018 HT Grund Dagligan tidag, B tis 1


Plac

Lag

Tot

CO

14/8

21/8

28/8

4/9

11/9

18/9

25/9

2/10

9/10

16/10

23/10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Bamse 200   15 21 23 25 16 18 24 11 24 23                            
2 Kvällströtta 184   9 18 10 20 14 24 25 24 17 23                            
3 Gin o Tonic 179   21 22 7 23 11 24 19 15 14 23                            
4 Olssons 160   20 12 19 16 24 6 16 19 16 12                            
5 Danielson 155   21 20 11 12 15 6 15 17 16 22                            
6 Spader Dam 150   19 18 21 10 15 18 12 15 15 7                            
--- --------------------- ---                                                  
7 Diamanterna 150   11 10 24 21 19 15 6 13 13 18                            
8 Fiffi 144   22 8 20 4 18 15 14 20 15 8                            
9 Moet 124   8 9 24 9 6 17 18 13 13 7                            
10 Yellow 123   10 12 9 18 20 13 11 10 6 14                            
11 Maccabi Pantrar 111   9 25 6 7 12 0 5 17 14 16                            
12 Smågodis 106   15 4 6 14 10 12 15 6 17 7                            
De sex främsta går till A-Kval. Övriga til B-kval. Slutspelet börjar den 30 oktober.
 
 

Spelschema


Nr

Lag



14/8

21/8

28/8

4/9

11/9

18/9

25/9

2/10

9/10

16/10

23/10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Kvällströtta     12 7 2 8 3 9 4 10 5 11 6                          
2 Fiffi     11 12 1 3 4 5 6 7 8 9 10                          
3 Bamse     10 11 12 2 1 4 5 6 7 8 9                          
4 Maccabi Pantrar     9 10 11 12 2 3 1 5 6 7 8                          
5 Diamanterna     8 9 10 11 12 2 3 4 1 6 7                          
6 Olssons     7 8 9 10 11 12 2 3 4 5 1                          
7 Yellow     6 1 8 9 10 11 12 2 3 4 5                          
8 Spader Dam     5 6 7 1 9 10 11 12 2 3 4                          
9 Danielson     4 5 6 7 8 1 10 11 12 2 3                          
10 Smågodis     3 4 5 6 7 8 9 1 11 12 2                          
11 Moet     2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 12                          
12 Gin o Tonic     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11                          
De sex främsta går till A-Kval. Övriga til B-kval. Slutspelet börjar den 30 oktober.
 
 
Laguppställningar

Kvällströtta
Birgitta Bremer (kapten), bremerbirgitta@gmail.com
Eva Backhammar
Kåre Bremer
Katarina Eger
Kerstin Grandell
Mårten Hilding
Inger Martin
Charlotte von Segebaden
Kerstin Westberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Fiffi
Ulla Åhs (kapten), Ahsulla@gmail.com
Monica Adamsson
Per-Olov Bergström
Mona Eriksson
Christine Hargevik
Eva Janson
Outi Leijon
Gunnel Levander
Agneta Shanwell
Skicka e-post till alla spelare i laget

Bamse
Sven Svensson (kapten), 08-564 402 84 (h), sias@comhem.se
Bengt Björkstén
Ann-Marie Bogren
Thesy Burenstam Linder
Annabella Holmquist
Ulla Lindell
Louise Rosencrantz-Larsson
Viviann Rosenlund
Sofia Ryman
Annette Sabelström
Birgitta Svensson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Maccabi Pantrar
Marianne Schwarz (kapten), marjemo@me.com
Elise Blecher
Anita Duke
Pauline Eisenberg
Ruth Kirschon
Marianne Krusin
Monica Nejman
Ilana Nisell
Annette Rotstein
Monica Sanchez-Lövy
Renèe Zamek
Skicka e-post till alla spelare i laget

Diamanterna
Ann Risbecker (kapten), annrisbecker@hotmail.com
Ann-Catrin Bejtoft
Maj-Britt Bronstein
Susann Fagerström
Margot Kylén
Lotta Lundqvist
Jorund Nordin
Anneliese Schapira
Ulrika Wesslau
Skicka e-post till alla spelare i laget

Olssons
Mats Danielson (kapten), 0730-50 43 23 (h), mats.danielson@telia.com
Elisabeth Andersson
Maud Bergelin-Olinder
Inger Björsell
Kristina Hammar
Kenneth Hedström
Barbro Larshagen
Ulla Petterson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Yellow
Margareta Tunheden (kapten), m@yellow.se
Magnus Barnekow
Stefan Bertram
Britt Björklund
Eva Hellström
Rita Hörnblad
Gun Johansson
Christina Palmgren
Maria Sellén
Skicka e-post till alla spelare i laget

Spader Dam
Gunilla Rosell (kapten), 08-452 96 26 (h), 08-728 87 00 (a), rosellgunilla@gmail.com
Marie-Louise Andersson
Ulla Edlund
Birgit Hansson
Kerstin Pyk
Ulla Sjöwall
Kerstin Svensson
Britta Waller
Skicka e-post till alla spelare i laget

Danielson
MajLis Danielson (kapten), 08-96 28 38 (h), majlisd@gmail.com
Mari-Ann Broberg
Inga Edarp
Jane Ellner
Cecilia Lindberg
Björn Malmberg
Lillemor Parsons
Nils Wikstad
Skicka e-post till alla spelare i laget

Smågodis
Hans Svensson (kapten), 018-25 50 59 (h), hans.g.svensson@skandikon.se
Agneta Erikson
Agneta Fhurong
Lars Hansson
Olle Magnuson
Jonas Rhodin
Johan Wahlquist
Göran Widén
Skicka e-post till alla spelare i laget

Moet
Klas Änggård (kapten), klas.anggard@gmail.com
Gunilla Burenius
Rose-Marie Hofdam
Evelyn Jakobsson
Pia Kärde
Annika Magnusson
Ulla Norén
Birgitta Rolén
Leif Widman
Skicka e-post till alla spelare i laget

Gin o Tonic
Lena Björklund (kapten), 08-26 82 34 (h), lena_ceci@hotmail.com
Ilona Björk Bovin
Christine Claesson
Ulla-Britt Edlund Dijkstra
Eva Geijer
Madeleine Geijer Edgren
Helena Nilsson
Ingrid Söderholm
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien