2018 VT Grund Dagligan tisdag, B tis 2


Plac

Lag

Tot

CO

9/1

16/1

23/1

30/1

6/2

13/2

20/2

27/2

6/3

13/3

20/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Björn Borg 227   21 12 15 23 25 19 19 25 18 25 25                          
2 El Mago 205   23 20 22 7 20 11 19 22 25 25 11                          
3 Rävarna 191   11 10 15 25 15 20 23 17 16 16 23                          
4 Singelgolf3 183   19 24 21 20 15 16 15 8 12 17 16                          
5 Maccabi Pantrar 178   7 18 21 10 25 23 16 14 14 5 25                          
--- --------------------- ---                                                  
6 Linosjal 161   19 18 25 23 0 12 15 11 25 13 0                          
7 Spader Dam 151   12 22 2 19 10 12 11 16 19 14 14                          
8 Smågodis 146   11 8 25 24 4 10 19 19 5 4 17                          
9 Danielson 140   20 22 9 2 17 18 11 4 11 13 13                          
10 Yellow 136   9 8 9 6 21 18 14 13 2 17 19                          
11 Blanklaxarna 75   10 6 4 11 9 7 7 13 4 4 0                          
12 Möter lag från andra serien 0                                                  
De fem främsta går till A-kval, övriga till B-kval. Slutspelet startar den 27 mars.
 
 

Spelschema


Nr

Lag



9/1

16/1

23/1

30/1

6/2

13/2

20/2

27/2

6/3

13/3

20/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Spader Dam     12 7 2 8 3 9 4 10 5 11 6                          
2 Linosjal     11 12 1 3 4 5 6 7 8 9 10                          
3 El Mago     10 11 12 2 1 4 5 6 7 8 9                          
4 Björn Borg     9 10 11 12 2 3 1 5 6 7 8                          
5 Danielson     8 9 10 11 12 2 3 4 1 6 7                          
6 Singelgolf3     7 8 9 10 11 12 2 3 4 5 1                          
7 Smågodis     6 1 8 9 10 11 12 2 3 4 5                          
8 Blanklaxarna     5 6 7 1 9 10 11 12 2 3 4                          
9 Yellow     4 5 6 7 8 1 10 11 12 2 3                          
10 Maccabi Pantrar     3 4 5 6 7 8 9 1 11 12 2                          
11 Rävarna     2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 12                          
12 Möter lag från andra serien     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11                          
De fem främsta går till A-kval, övriga till B-kval. Slutspelet startar den 27 mars.
 
 
Laguppställningar

Spader Dam
Gunilla Rosell (kapten), 08-452 96 26 (h), 08-728 87 00 (a), rosellgunilla@gmail.com
Marie-Louise Andersson
Ulla Edlund
Birgit Hansson
Kerstin Pyk
Ulla Sjöwall
Kerstin Svensson
Britta Waller
Skicka e-post till alla spelare i laget

Linosjal
Karin Lagerkvist (kapten), 08-7163284 (h), 070-6736606 (a), karin.lagerkvist@telia.com
Margareta Ekelund
Solveig Engdahl
Gunilla Halldin
Monica Henriksson
Jan Lidmar
Cecilia Lundström Holmgren
Laijla Sjölander
Anna Karin Österberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

El Mago
Ragnhild Larm (kapten), 08-800 153 (h), r.larm@telia.com
Pierre Grahn
Anita Hammarstedt
Rolf Isberg
Gert Reimer
Bo Tynderfeldt
Lena Wennberg
Ingegerd Öberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Björn Borg
Lena Charpentier (kapten), 08-761 63 49 (h), lena.charpentier@telia.com
Katarina Befrits
Ove Bertills
Ulla Bertills
Gustaf Bråkenhielm
Boel Helsing
Christina von Kantzow
Gunilla Klingvall
Marita Ljungberg
Ann-Margret Peck
Ulla Söderlind
Skicka e-post till alla spelare i laget

Danielson
MajLis Danielson (kapten), 08-96 28 38 (h), majlisd@gmail.com
Mari-Ann Broberg
Anne-Marie Didner
Inga Edarp
Jane Ellner
Björn Malmberg
Lillemor Parsons
Nils Wikstad
Skicka e-post till alla spelare i laget

Singelgolf3
Elisabeth Rimér Asplund (kapten), annecharlotte.elisabeth@gmail.com
Kjell Bohmgren
Robert Cinadler
Hans Kronkvist
Katy Lilljeforss
Monika Lindeberg
Eva Wahl
Ulla Winblad
Skicka e-post till alla spelare i laget

Smågodis
Hans Svensson (kapten), 018-25 50 59 (h), hans.g.svensson@skandikon.se
Agneta Erikson
Agneta Fhurong
Lars Hansson
Olle Magnuson
Jonas Rhodin
Johan Wahlquist
Göran Widén
Skicka e-post till alla spelare i laget

Blanklaxarna
Inge Johannesson (kapten), 08-30 01 04 (h), inge.johannesson@swipnet.se
Agneta Brismar
Ulf Davéus
Gunnar Forsman
Monica Hansson
Göran Hindemark
Dan Lindblom
Skicka e-post till alla spelare i laget

Yellow
Margareta Tunheden (kapten), m@yellow.se
Magnus Barnekow
Stefan Bertram
Britt Björklund
Eva Hellström
Gun Johansson
Christina Palmgren
Maria Sellén
Skicka e-post till alla spelare i laget

Maccabi Pantrar
Marianne Schwarz (kapten), marjemo@me.com
Elise Blecher
Anita Duke
Pauline Eisenberg
Ruth Kirschon
Marianne Krusin
Monica Nejman
Ilana Nisell
Annette Rotstein
Monica Sanchez-Lövy
Renèe Zamek
Skicka e-post till alla spelare i laget

Rävarna
Eva-Maria von Schantz (kapten), 08-25 76 01 (h), evamaria.vonschantz@gmail.com
Agneta Folin
Jan Folin
Birgitta Hamberg
Eva Lindqwister
Olle Lindqwister
Inger Norinder
Ylva Ståhl
Sara Wallin
Christina Östholm
Lars Östholm
Skicka e-post till alla spelare i laget

Möter lag från andra serien
Björn Gustafsson (kapten), 0176-822 51 (h), bjorn.g@skyltdirect.se
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien