2018 VT Grund Dagligan torsdag, B-tors


Plac

Lag

Tot

CO

11/1

18/1

25/1

1/2

8/2

15/2

22/2

1/3

8/3

15/3

22/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Wikström 25   25                                              
  Passaringa 25   25                                              
  Ollén 25   25                                              
4 Sju Ess 24   24                                              
--- --------------------- ---                                                  
5 Amarone 21   21                                              
6 Oktaeder 20   20                                              
7 Bridgekryssarna 15   15                                              
8 Capella 15   15                                              
9 Splinter 10   10                                              
10 Pirayorna 9   9                                              
11 Oktaven 6   6                                              
12 Bridgevännerna 4   4                                              
13 Ryska Posten 3   3                                              
14 Vinghästen 2 2   2                                              
Desex främsta till A-kval. Övriga till B-kval. Slutspelet börjar den 5 april.
 
 

Spelschema


Nr

Lag



11/1

18/1

25/1

1/2

8/2

15/2

22/2

1/3

8/3

15/3

22/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Amarone     14 8 2 9 3 10 4 11 5 12 6 13 7                      
2 Oktaeder     13 14 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12                      
3 Wikström     12 13 14 2 1 4 5 6 7 8 9 10 11                      
4 Bridgekryssarna     11 12 13 14 2 3 1 5 6 7 8 9 10                      
5 Passaringa     10 11 12 13 14 2 3 4 1 6 7 8 9                      
6 Ollén     9 10 11 12 13 14 2 3 4 5 1 7 8                      
7 Sju Ess     8 9 10 11 12 13 14 2 3 4 5 6 1                      
8 Oktaven     7 1 9 10 11 12 13 14 2 3 4 5 6                      
9 Bridgevännerna     6 7 8 1 10 11 12 13 14 2 3 4 5                      
10 Ryska Posten     5 6 7 8 9 1 11 12 13 14 2 3 4                      
11 Capella     4 5 6 7 8 9 10 1 12 13 14 2 3                      
12 Vinghästen 2     3 4 5 6 7 8 9 10 11 1 13 14 2                      
13 Splinter     2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 1 14                      
14 Pirayorna     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13                      
Desex främsta till A-kval. Övriga till B-kval. Slutspelet börjar den 5 april.
 
 
Laguppställningar

Amarone
Anki Westlund (kapten), ankiwestlund@gmail.com
Inga-Lill Franzén
Rolf Jällgård
Ulla Ljungdahl
Claes Olsson
Kjell Pettersson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Oktaeder
Mary-Ann Engström (kapten), 08-756 79 76 (h), 08-732 23 21 (a), my.c-dtr@hotmail.com
Christina Bertilson
Jan Engström
Anette Keiler-Arvedson
Lars Lindell
Ulla Lindell
Else-Marie Mattsson
Per Sjöberg
Lars Thulin
Birgitta Wallin
Leif Wallin
Skicka e-post till alla spelare i laget

Wikström
Gunilla Wikström (kapten), 08-649 33 33 (h), gwik43@hotmail.com
Monica Danielsson
Yvonne Herzfeld
Helena Nässén
Justine Otte
Ingmar Wedar
Ingrid Wedar
Marianne Öhman
Skicka e-post till alla spelare i laget

Bridgekryssarna
Gunnel Anderzon (kapten), 0735 - 26 59 30 (h), anderzongunnel@gmail.com
Yvonne Dyrefors
Kjell Eriksson
Maud Fredholm
Agneta Kraft
Gunnar Kraft
Gunnar Nordmark
Lisbeth Solberg
Carin Stenberg
Christer Öhrbom
Skicka e-post till alla spelare i laget

Passaringa
P-G Norlin (kapten), 08-6463150 (h), pgnorlin@telia.com
Seymour Eriksson
Börje Larsson
Anders Spjuth
Christer Thunvik
Skicka e-post till alla spelare i laget

Ollén
Lena Norberg (kapten), 08-645 17 75 (h), lenanorberg@telia.com
Eva Backhammar
Inger Karlsson
Kerstin Olare
Ulla Ollén
Bo Petersson
Charlotte von Segebaden
Mayvi Svenonius
Ann Waldna
Skicka e-post till alla spelare i laget

Sju Ess
Monica Dahlin (kapten), 08-661 45 91 (h), exmid@swipnet.se
Leif Anderberg
Kristina Dannewitz
Kristina Johansson
Ingrid Lundberg
Eva Manhage
Eva Måre
Barbro Wiberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Oktaven
Marie-Louise Andersson (kapten), 08-667 62 11 (h), 08-401 97 20 (a), ejml.andersson@hotmail.com
Ulla Edlund
Birgit Hansson
Kerstin Pyk
Gunilla Rosell
Ulla Sjöwall
Kerstin Svensson
Britta Waller
Skicka e-post till alla spelare i laget

Bridgevännerna
Thomas Fischerström (kapten), thomas.fischerstrom@telia.com
Tomas Adler
Ylva Bohman
Birthe Ehrling
Viveca Ekelund
Görel Hamilton
Dan Johansson
Marita Ragneborn
Skicka e-post till alla spelare i laget

Ryska Posten
Helene Lillienwall (kapten), 08-570 249 05 (h), hlillienwall@gmail.com
Bertil K.W Enehult
Torgeir Fjelde
Åke Färnlöf
Eva Janson
Elisabet Lennbom
Lennart Lundström
Lars Malmsjö
Lottie Neunmüller
Skicka e-post till alla spelare i laget

Capella
Ilona Björk Bovin (kapten), ilona.bovin@telia.com
Christine Claesson
Ulla-Britt Edlund Dijkstra
Marita Fransén
Eva Geijer
Madeleine Geijer Edgren
Helena Nilsson
Inger Nygren
Kerstin Rehnman
Monica Schött
Ingrid Söderholm
Skicka e-post till alla spelare i laget

Vinghästen 2
Birgitta Dahlén (kapten), birgitta.dahlen@telia.com
Ulla Bergnäs
Görel Bråkenheim
Ingrid Espmark
Ingar Högberg
Ewa Menckel
Margareta Rydén
Kerstin Svensson
Ulla Wennborg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Splinter
Birgitta von Homeyer (kapten), birgitta.vh@bredband.net
Gunnar Andersson
Erene Bergman
Sture Ericsson
Rolf Häggström
Marianne Larsson
Anita Lindgren
Anders Tönne
Skicka e-post till alla spelare i laget

Pirayorna
Synnöve Billstam-Eriksson (kapten), s.billstam@gmail.com
Anita Bäckström
Mona Eriksson
Christine Hargevik
Anne Hägglund
Outi Leijon
Solveig Lewander
Agneta Shanwell
Gunvor Westerberg
Ulla Åhs
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien