2018 HT Grund Dagligan torsdag, B tors


Plac

Lag

Tot

CO

16/8

23/8

30/8

6/9

13/9

20/9

27/9

4/10

11/10

18/10

25/10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
0 Splinter 0                                                  
  Ryska Posten 0                                                  
  Vinghästen 2 0                                                  
  Jokrarna 0                                                  
  Hjärngänget 0                                                  
  Hoffsten 0                                                  
  Slamsugarna torsdag 0                                                  
  Avanti 0                                                  
  Honnörerna 0                                                  
  Morris 0                                                  
  Kortoxarna 0                                                  
  Playtime 0                                                  
  PASSOPP 0                                                  
  Jamaica 0                                                  
De åtta främsta går till A-kval, övriga till B- kval. Slutspelet börjar den 1 november
 
 

Spelschema


Nr

Lag



16/8

23/8

30/8

6/9

13/9

20/9

27/9

4/10

11/10

18/10

25/10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Splinter     14 8 2 9 3 10 4 11 5 12 6 13 7                      
2 Ryska Posten     13 14 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12                      
3 Vinghästen 2     12 13 14 2 1 4 5 6 7 8 9 10 11                      
4 Jokrarna     11 12 13 14 2 3 1 5 6 7 8 9 10                      
5 Hjärngänget     10 11 12 13 14 2 3 4 1 6 7 8 9                      
6 Hoffsten     9 10 11 12 13 14 2 3 4 5 1 7 8                      
7 Slamsugarna torsdag     8 9 10 11 12 13 14 2 3 4 5 6 1                      
8 Avanti     7 1 9 10 11 12 13 14 2 3 4 5 6                      
9 Honnörerna     6 7 8 1 10 11 12 13 14 2 3 4 5                      
10 Morris     5 6 7 8 9 1 11 12 13 14 2 3 4                      
11 Kortoxarna     4 5 6 7 8 9 10 1 12 13 14 2 3                      
12 Playtime     3 4 5 6 7 8 9 10 11 1 13 14 2                      
13 PASSOPP     2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 1 14                      
14 Jamaica     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13                      
De åtta främsta går till A-kval, övriga till B- kval. Slutspelet börjar den 1 november
 
 
Laguppställningar

Splinter
Birgitta von Homeyer (kapten), birgitta.homeyer@gmail.com
Gunnar Andersson
Erene Bergman
Sture Ericsson
Rolf Häggström
Marianne Larsson
Anita Lindgren
Anders Tönne
Skicka e-post till alla spelare i laget

Ryska Posten
Helene Lillienwall (kapten), 08-570 249 05 (h), hlillienwall@gmail.com
Bertil K.W Enehult
Torgeir Fjelde
Åke Färnlöf
Eva Janson
Elisabet Lennbom
Lennart Lundström
Lars Malmsjö
Lottie Neunmüller
Maud Randel
Skicka e-post till alla spelare i laget

Vinghästen 2
Birgitta Dahlén (kapten), birgitta.dahlen@telia.com
Ulla Bergnäs
Görel Bråkenheim
Ingrid Espmark
Ingar Högberg
Ewa Menckel
Margareta Rydén
Kerstin Svensson
Ulla Wennborg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Jokrarna
Margareta Edholm (kapten), 08-790 50 56 (h), marga.edholm@gmail.com
Margareta Carlsson Lindahl
Anita Ericsson
Gunnel Gustafsson
Berit Quennerstedt
Kerstin Rehn
Anki Rosander
Inger Spängs
Gertrud Tsujita
Birgitta Warholm
Skicka e-post till alla spelare i laget

Hjärngänget
Ann Ryberg (kapten), 08-753 46 60 (h), ann.ryberg@ericsson.com
Barbro Ehn
Caroline Leuhusen
Britt Nylinder
Marianne Petersén
Anna Silfverling
Birgitta Stavenow
Bibbi Örås
Skicka e-post till alla spelare i laget

Hoffsten
Olle Magnuson (kapten), 08/6519155 (h), olleeva@hotmail.com
Gunnar Ericsson
Eva Hoffsten
Ann-Helen Lundqvist
Per Lundqvist
Laijla Molén
Leif Norgren
Ann-Cathrine Ström-Ericsson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Slamsugarna torsdag
Karl-Ragnar Sassner (kapten), 08-658 29 96 (h), kalle.sassner@gmail.com
Lars-Gunnar Elgelund
Katja Fischer
Åke Kling
Ann-Margret Peck
Gert Sass
Agneta Sterner
Arija Strömberg
Gullvi Söderbaum
Skicka e-post till alla spelare i laget

Avanti
Birgitta Rittner (kapten), 0856020438 (h), 086996481 (a), birgitta.rittner@gmail.com
Bengt Björnestam
Berit Björnestam
Helene Dahlgren
Carl Linton
Agneta Lundvall
Margareth Melin
Helena Nyman
Susanne Qviberg
Anna Carin Åkerholm
Skicka e-post till alla spelare i laget

Honnörerna
Gerd Svanström (kapten), gerdsvan@gmail.com
Tomas Aurell
Ingrid Frey
Kerstin Hjalmarsson
Gudrun Langeby
Camilla Lindén
Gunilla Sandström
Inga Weiler
Skicka e-post till alla spelare i laget

Morris
Dan Lindblom (kapten), d.a.lindblom@gmail.com
Birgitta Berg
Carl Dufke
Göran Elinder
Gunnar Forsman
Göran Hindemark
Siv Svensson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Kortoxarna
Marie-Anne Olsson (kapten), 08-712 02 80 (h), ma@maolsson.se
Ann BredemanJonsson
Per Christoffersson
Björn Jonsson
Gunnel Levander
Bernt Lundberg
Ann Molander
Eva Molander Mellin
Gunilla Seth
Caisa Wiezell
Skicka e-post till alla spelare i laget

Playtime
Catharina Eneroth Björkman (kapten), 08-717 02 21 (h), caje_e@hotmail.com
Helena Carpelan
Eva Eneroth
Kerstin Fischer
Lasse Gustavsson
Anna Hesselman
Johan Månsson
Suzanne Rasmuson
Catharina Skiöldebrand
Birgitta Stavenow
Anna Taube von Koch
Skicka e-post till alla spelare i laget

PASSOPP
Gunnel Nelléus (kapten), 08-363895 (h), 070 - 28 37 804 (a), nelle@glocalnet.net
Skicka e-post till alla spelare i laget

Jamaica
Margareta Baunge (kapten), 08-612 70 38 (h), baungemargareta@gmail.com
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien