2018 HT Grund Dagligan tidag, C tis 1


Plac

Lag

Tot

CO

14/8

21/8

28/8

4/9

11/9

18/9

25/9

2/10

9/10

16/10

23/10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
0 Dry Martini 0                                                  
  Blanklaxarna 0                                                  
  Karlsson 0                                                  
  Pirajorna 0                                                  
  Ruter Dam 0                                                  
  Vinghästen 1 0                                                  
  Brickorna 0                                                  
  Spelorrarna 0                                                  
  Safari 0                                                  
  Klöver 10 0                                                  
De sex främsta går till B-Kval. Övriga til C-kvar. Slutspelet börjar den 30 oktober.
 
 

Spelschema


Nr

Lag



14/8

21/8

28/8

4/9

11/9

18/9

25/9

2/10

9/10

16/10

23/10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Dry Martini     10 6 2 7 3 8 4 9 5 10 6                          
2 Blanklaxarna     9 10 1 3 4 5 6 7 8 9 10                          
3 Karlsson     8 9 10 2 1 4 5 6 7 8 9                          
4 Pirajorna     7 8 9 10 2 3 1 5 6 7 8                          
5 Ruter Dam     6 7 8 9 10 2 3 4 1 6 7                          
6 Vinghästen 1     5 1 7 8 9 10 2 3 4 5 1                          
7 Brickorna     4 5 6 1 8 9 10 2 3 4 5                          
8 Spelorrarna     3 4 5 6 7 1 9 10 2 3 4                          
9 Safari     2 3 4 5 6 7 8 1 10 2 3                          
10 Klöver 10     1 2 3 4 5 6 7 8 9 1 2                          
De sex främsta går till B-Kval. Övriga til C-kvar. Slutspelet börjar den 30 oktober.
 
 
Laguppställningar

Dry Martini
Bengt Lidal (kapten), 08-668 73 51 (h), bengtlidal@gmail.com
Åke Astner
Marie-Louise Engblom
Lars Fröjd
Birgitta Jarvik
Ingemar Sandström
Inger Vieru
Elsie Zinelli
Skicka e-post till alla spelare i laget

Blanklaxarna
Inge Johannesson (kapten), 08-30 01 04 (h), inge.johannesson@swipnet.se
Yvonne Björklund
Agneta Brismar
Mari-Anne Elsasdotter
Lars Hansson
Monica Hansson
Lena Kling-Lindahl
Skicka e-post till alla spelare i laget

Karlsson
Ulf Karlsson (kapten), 08-7748399 (h), ulf.g.karlsson@bredband.net
Jan Bring
Bengt Ekstrand
Eva Ekstrand
Roger Ohlsson
Bror Olsson
Marie Svendenius
Kjell-Åke Svensson
Lotta Wiberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Pirajorna
Eva Axling (kapten), 08-647 87 82 (h), evaaxling@hotmail.com
Lena Backteman
Margareta Hansson
Carina Lindström
Ingegerd Lundquist
Suzanne Paulsen-Bredler
Louise Sehlstedt
Skicka e-post till alla spelare i laget

Ruter Dam
Ulrika Bohman (kapten), 08-25 93 07 (h), ulrikabohman@telia.com
Margareta Bielenstein
Lena Helgesson
Anne Hägglund
Caroline Leuhusen
Eva Mellstedt
Josephine Odevall
Hella Svirsky
Ann Thorstensson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Vinghästen 1
Ewa Menckel (kapten), 08-654 70 04 (h), ewa.menckel@telia.com
Ulla Bergnäs
Görel Bråkenheim
Birgitta Dahlén
Agneta Folin
Ingar Högberg
Marianne Karsten Blom
Kerstin Svensson
Aina Tiblom
Skicka e-post till alla spelare i laget

Brickorna
Anna-Lena Björk (kapten), 08-33 55 12 (h), allena@comhem.se
Margaretha Alming
Elisabeth Bellman
Carl Dufke
Monica Gindby
Ulla Lindberg
Marianne Nylund
Göran Pettersson
Anders Staaf
Gunilla Tingström
Skicka e-post till alla spelare i laget

Spelorrarna
Kerstin Hasselrot (kapten), 08-665 40 58 (h), kehare@hotmail.com
Ulf Berggren
Klas Ek
Björn Hellerström
Monica Lindström
Ingemar Stenberg
Lars Strand
Skicka e-post till alla spelare i laget

Safari
Stig Drevemo (kapten), 08-59082712 (h), stig.drevemo@comhem.se
Marianne Ahlengärd
Erene Bergman
Lena Drevemo
Sture Ericsson
Birgitta von Homeyer
Anita Lindgren
Anders Tönne
Skicka e-post till alla spelare i laget

Klöver 10
Christina Kjellberg (kapten), 08-673 53 75 (h), christina.kjellberg@gmail.com
Margareta Arvidsson
Gunilla Burenius
Ingbritt Kjerner
Lena Malmberg
Bozena Myrgård
Ulla Norrbrink
Anki Rosander
Birgitta Skarke
Leif Widman
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien