2018 VT Slut Dagligan tisdag, DagElit Kval 1 tis


Plac

Lag

Tot

CO

2/3

10/4

17/4

24/4

8/5

15/5

22/5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 S:t Eriksbron 148   18 18 25 25 20 25 17                                  
2 Utan Tore 132   21 20 25 25 19 9 13                                  
3 Dagligan 121   7 25 24 16 10 21 18                                  
--- --------------------- ---                                                  
4 Friherrinnorna 109   9 22 19 14 22 4 19                                  
5 Söder 88   23 12 5 19 8 9 12                                  
6 Brofestet 82   18 8 6 0 11 21 18                                  
7 Räven 79   12 10 11 11 14 9 12                                  
8 Lunden 66   12 5 1 0 16 21 11                                  
De tre främsta går till DagElit, övriga till A.Höstterminen börjar den 14 augusti.
 
 

Spelschema


Nr

Lag



2/3

10/4

17/4

24/4

8/5

15/5

22/5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Utan Tore     8 2 3 4 5 6 7                                  
2 Räven     7 1 8 3 4 5 6                                  
3 Söder     6 7 1 2 8 4 5                                  
4 Lunden     5 6 7 1 2 3 8                                  
5 Brofestet     4 8 6 7 1 2 3                                  
6 Dagligan     3 4 5 8 7 1 2                                  
7 S:t Eriksbron     2 3 4 5 6 8 1                                  
8 Friherrinnorna     1 5 2 6 3 7 4                                  
De tre främsta går till DagElit, övriga till A.Höstterminen börjar den 14 augusti.
 
 
Laguppställningar

Utan Tore
Gudrun Strandberg (kapten), gudde1955@gmail.com
Lars Ekenlöv
Mona Iwarson
Paul Iwarson
Jan Larsson
Roger Lind
Göran Ryman
Skicka e-post till alla spelare i laget

Räven
Birgitta Rasch (kapten), birgitta.rasch@gmail.com
Karin Englund
Åke Färnlöf
Monica Grangien
Eva Löwenthal
Marianne Nilsson
Ulf Ohlin
Inga Skoog
Ingegerd Weinberg
Maria Westgren
Skicka e-post till alla spelare i laget

Söder
Per Molin (kapten), permolin52@gmail.com
Nils Ahlén
Lennart Ahlgren
Gösta Cannerheim
Barbara Lane
Hans Lekberg
Lars Nitell
Håkan Strömberg
Torsten Wenell
Skicka e-post till alla spelare i laget

Lunden
Folke Ljungström (kapten), 08-651 69 82 (h), 08-666 09 34 (a), folke.ljungstrom@gmail.com
Jan Christiernin
Kristin Hylén
Christina Malmsjö
Rickard Malmsjö
Bengt Nilsson
Jan Nordlund
Wilhelm Sabelström
Staffan Tjus
Skicka e-post till alla spelare i laget

Brofestet
Gunnar Erkers (kapten), mgerkers@hotmail.com
Margareta Erkers
Kerstin Kinnander
Björn Orbert
Carl-Henrik Starkenberg
Lena Sundh
Sten Sundh
Barbro Thormählen
Maria Åkerlund
Skicka e-post till alla spelare i laget

Dagligan
Dag Norrby (kapten), wallin35@yahoo.se
Bernt Axelsson
Ulla-Britt Bimer
Sana Holmberg
Sven-Ingvar Larsson
Thomas Muth
Margareta Mühlich
Ronnie Pettersson
Sonja Rat
Kerstin Thulin
Skicka e-post till alla spelare i laget

S:t Eriksbron
Gunnar Björkman (kapten), 08-753 06 53 (h), gunnar.bjorkman@gmail.com
Ulf Andersson
Åke Eed-Jonsson
Anders Hoby
Hans Hultqvist
Jan Johansson
Peder Olrog
Bengt Sjöborg
Olof Strinning
Roy Svensson
Peter Westrin
Skicka e-post till alla spelare i laget

Friherrinnorna
Mona Bergström (kapten), 08-7585575 (h), monalisab@ownit.nu
Jeanette Bandel
Ann-Britt Carlén
Ulla Ericson
Birgitta Nilsson
Marianne Primér
Per-Olof Rehn
Meta Renberg
Christina Torsslow
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien