2018 VT Grund Dagligan tisdag, DagElit tis


Plac

Lag

Tot

CO

9/1

16/1

23/1

30/1

6/2

13/2

20/2

27/2

6/3

13/3

20/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Straffdubblarna 50   25 25                                            
2 Björnligan 49   24 25                                            
  Zonterapi 49   25 24                                            
4 Gunnar 38   24 14                                            
5 Hunter 36   20 16                                            
--- --------------------- ---                                                  
6 S:t Eriksbron 31   6 25                                            
  Brobyggarna 31   10 21                                            
8 Passaralla 24   18 6                                            
9 Makkabi Dag 21   12 9                                            
10 Friherrinnorna 10   6 4                                            
11 Dagligan 8   3 5                                            
12 Lösa förbindelser 5   0 5                                            
De sex främsta går till Bästarserien, övriga till DagElit kval. Slutspelet starar den 27 mars.
 
 

Spelschema


Nr

Lag



9/1

16/1

23/1

30/1

6/2

13/2

20/2

27/2

6/3

13/3

20/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Straffdubblarna     12 7 2 8 3 9 4 10 5 11 6                          
2 Björnligan     11 12 1 3 4 5 6 7 8 9 10                          
3 S:t Eriksbron     10 11 12 2 1 4 5 6 7 8 9                          
4 Hunter     9 10 11 12 2 3 1 5 6 7 8                          
5 Makkabi Dag     8 9 10 11 12 2 3 4 1 6 7                          
6 Zonterapi     7 8 9 10 11 12 2 3 4 5 1                          
7 Lösa förbindelser     6 1 8 9 10 11 12 2 3 4 5                          
8 Passaralla     5 6 7 1 9 10 11 12 2 3 4                          
9 Brobyggarna     4 5 6 7 8 1 10 11 12 2 3                          
10 Gunnar     3 4 5 6 7 8 9 1 11 12 2                          
11 Friherrinnorna     2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 12                          
12 Dagligan     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11                          
De sex främsta går till Bästarserien, övriga till DagElit kval. Slutspelet starar den 27 mars.
 
 
Laguppställningar

Straffdubblarna
Åke Sjöberg (kapten), 08-755 42 34 (h), magganoake460@gmail.com
Kenneth Bäckström
Ivar Hjelm
Pär Ol-Mårs
Margareta Sjöberg
Kerstin Strandberg
Lillemor Strindberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Björnligan
Björn Rahmqvist (kapten), 08-648 59 97 (h), bjornalle@gmail.com
Claes Andreasson
Karl-Erik Hartzell
Thomas Malmström
Björn Nyman
Anders Thylin
Skicka e-post till alla spelare i laget

S:t Eriksbron
Gunnar Björkman (kapten), 08-753 06 53 (h), gunnar.bjorkman@gmail.com
Ulf Andersson
Åke Eed-Jonsson
Anders Hoby
Hans Hultqvist
Jan Johansson
Peder Olrog
Bengt Sjöborg
Olof Strinning
Roy Svensson
Peter Westrin
Skicka e-post till alla spelare i laget

Hunter
Lars Nilsson (kapten), 0702-999 016 (h), lin13@telia.com
Anders Björkman
Anders Bodecker
Karin Dufwa
Åke Färnlöf
Magnus Lindkvist
Bengt Stahre
Johan Säfsten
Skicka e-post till alla spelare i laget

Makkabi Dag
Josef Jawitz (kapten), 08-15 29 28 (h), josefjawitz@hotmail.com
Thomas Bloch
Ann-Christine Brask
Rikard Frenkel
Nanna Jawitz
Gunnar Kirschon
Ruth Kirschon
Ramon Sanchez-Lövy
Hans Thormar
Skicka e-post till alla spelare i laget

Zonterapi
Hans Persson (kapten), hasse@bembo.se
Lars Andersson
Lars-Erik Edlund
Sören Elvén
Gunnar Erkers
Urban Karlsson
Björn Orbert
Bengt Orre
Roland Rosenqvist
Lars Törnlund
Maria Åkerlund
Skicka e-post till alla spelare i laget

Lösa förbindelser
Birgitta Kåre (kapten), 08-652 35 07 (h), birgittakare@gmail.com
Eva Benckert
Elisabeth Forsell
Ann-Sofi Frankl
Tore Georgsson
Börje Karlsson
Birgitta Ternblad
Christer Thunvik
Eva Wiklander
Skicka e-post till alla spelare i laget

Passaralla
Anders Spjuth (kapten), andspjuth@hotmail.com
Lil Danielsson
Seymour Eriksson
Börje Larsson
Maj-Lis Larsson
Lena Norlin
P-G Norlin
Nils-Erik Strömberg
Per Söderberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Brobyggarna
Thomas Ekbom (kapten), 08-84 27 38 (h), Thomas.Ekbom@telia.com
Claes Ewerlöf
Gunilla Fredriksson
Håkan Fürst
Bengt Gustafsson
Mona Hellingh
Bertil Ödlund
Max Ödlund
Skicka e-post till alla spelare i laget

Gunnar
Gunnar Lindstedt (kapten), 08-760 62 95 (h), lindstedt.gunnar@gmail.com
Mats Andersson
Bengt Eklind
Villy Glas
Monica Lindstedt
Kjell Pettersson
Gunilla Steiner-Lindgren
Skicka e-post till alla spelare i laget

Friherrinnorna
Mona Bergström (kapten), 08-7585575 (h), monalisab@ownit.nu
Jeanette Bandel
Ann-Britt Carlén
Ulla Ericson
Birgitta Nilsson
Marianne Primér
Per-Olof Rehn
Meta Renberg
Christina Torsslow
Skicka e-post till alla spelare i laget

Dagligan
Dag Norrby (kapten), wallin35@yahoo.se
Bernt Axelsson
Ulla-Britt Bimer
Sana Holmberg
Sven-Ingvar Larsson
Thomas Muth
Margareta Mühlich
Ronnie Pettersson
Kerstin Thulin
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien