2018 HT Grund Dagligan tidag, DagElit tis


Plac

Lag

Tot

CO

14/8

21/8

28/8

4/9

11/9

18/9

25/9

2/10

9/10

16/10

23/10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Straffdubblarna 191   20 21 11 17 25 25 7 24 19 22                            
2 Zonterapi 182   18 18 20 23 25 24 12 8 17 17                            
3 Hunter 173   17 20 17 15 25 19 23 14 13 10                            
4 Utan Tore 169   25 12 25 13 22 21 17 20 4 10                            
5 Björnligan 163   8 17 19 24 4 16 18 19 25 13                            
6 Dagligan 142   13 20 10 17 8 3 14 21 19 17                            
--- --------------------- ---                                                  
7 Brobyggarna 137   12 19 15 6 3 11 4 22 25 20                            
8 Lösa förbindelser 136   10 13 15 15 25 6 10 10 11 21                            
9 S:t Eriksbron 133   12 9 4 13 24 16 20 11 4 20                            
10 Gunnar 122   1 10 14 16 2 14 25 16 11 13                            
11 Farsta Regemente 118   22 11 13 14 3 14 13 9 11 8                            
12 Makkabi Dag 116   18 10 16 7 6 9 16 6 19 9                            
De sex första går till Bästarserien. Övriga till DagElit Kval. Slutspelet börjar den 30 okober.
 
 

Spelschema


Nr

Lag



14/8

21/8

28/8

4/9

11/9

18/9

25/9

2/10

9/10

16/10

23/10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Straffdubblarna     12 7 2 8 3 9 4 10 5 11 6                          
2 Björnligan     11 12 1 3 4 5 6 7 8 9 10                          
3 Brobyggarna     10 11 12 2 1 4 5 6 7 8 9                          
4 Hunter     9 10 11 12 2 3 1 5 6 7 8                          
5 Gunnar     8 9 10 11 12 2 3 4 1 6 7                          
6 Zonterapi     7 8 9 10 11 12 2 3 4 5 1                          
7 S:t Eriksbron     6 1 8 9 10 11 12 2 3 4 5                          
8 Utan Tore     5 6 7 1 9 10 11 12 2 3 4                          
9 Dagligan     4 5 6 7 8 1 10 11 12 2 3                          
10 Makkabi Dag     3 4 5 6 7 8 9 1 11 12 2                          
11 Farsta Regemente     2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 12                          
12 Lösa förbindelser     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11                          
De sex första går till Bästarserien. Övriga till DagElit Kval. Slutspelet börjar den 30 okober.
 
 
Laguppställningar

Straffdubblarna
Åke Sjöberg (kapten), 08-755 42 34 (h), magganoake460@gmail.com
Kenneth Bäckström
Ivar Hjelm
Pär Ol-Mårs
Margareta Sjöberg
Kerstin Strandberg
Lillemor Strindberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Björnligan
Björn Rahmqvist (kapten), 08-648 59 97 (h), bjornalle@gmail.com
Claes Andreasson
Karl-Erik Hartzell
Thomas Malmström
Björn Nyman
Anders Thylin
Skicka e-post till alla spelare i laget

Brobyggarna
Thomas Ekbom (kapten), 08-84 27 38 (h), Thomas.Ekbom@telia.com
Claes Ewerlöf
Gunilla Fredriksson
Håkan Fürst
Bengt Gustafsson
Mona Hellingh
Bertil Ödlund
Max Ödlund
Skicka e-post till alla spelare i laget

Hunter
Lars Nilsson (kapten), 0702-999 016 (h), lin13@telia.com
Anders Björkman
Anders Bodecker
Teo Bodin
Sanna Clementsson
Karin Dufwa
Magnus Lindkvist
Bengt Stahre
Johan Säfsten
Skicka e-post till alla spelare i laget

Gunnar
Gunnar Lindstedt (kapten), 08-760 62 95 (h), lindstedt.gunnar@gmail.com
Mats Andersson
Bengt Eklind
Villy Glas
Monica Lindstedt
Kjell Pettersson
Gunilla Steiner-Lindgren
Skicka e-post till alla spelare i laget

Zonterapi
Urban Karlsson (kapten), 08-755 15 88 (h), 0708-40 71 71 (a), urban.s.karlsson@gmail.com
Lars Andersson
Lars-Erik Edlund
Sören Elvén
Gunnar Erkers
Rolf Jällgård
Björn Orbert
Bengt Orre
Hans Persson
Roland Rosenqvist
Lars Törnlund
Maria Åkerlund
Skicka e-post till alla spelare i laget

S:t Eriksbron
Gunnar Björkman (kapten), 08-753 06 53 (h), gunnar.bjorkman@gmail.com
Ulf Andersson
Åke Eed-Jonsson
Anders Hoby
Hans Hultqvist
Jan Johansson
Peder Olrog
Bengt Sjöborg
Olof Strinning
Roy Svensson
Peter Westrin
Skicka e-post till alla spelare i laget

Utan Tore
Gudrun Strandberg (kapten), gudde1955@gmail.com
Lars Ekenlöv
Mona Iwarson
Paul Iwarson
Jan Larsson
Roger Lind
Göran Ryman
Skicka e-post till alla spelare i laget

Dagligan
Dag Norrby (kapten), wallin35@yahoo.se
Bernt Axelsson
Sana Holmberg
Sven-Ingvar Larsson
Margareta Mühlich
Ronnie Pettersson
Sonja Rat
Kerstin Thulin
Skicka e-post till alla spelare i laget

Makkabi Dag
Josef Jawitz (kapten), 08-15 29 28 (h), josefjawitz@hotmail.com
Thomas Bloch
Ann-Christine Brask
Rikard Frenkel
Nanna Jawitz
Gunnar Kirschon
Ramon Sanchez-Lövy
Hans Thormar
Skicka e-post till alla spelare i laget

Farsta Regemente
Göran Larson (kapten), 08-20 14 20 (h), goran@larson.st
Svante Björling
Tomas Dock
Katherine Ekblad
Monika Grönvik
Bengt Hammar
Björn Jonason
Rolf Månsson
Gunnel Nordlander
Lars Wesslau
Håkan Wingman
Roald Österberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Lösa förbindelser
Birgitta Kåre (kapten), 08-652 35 07 (h), birgittakare@gmail.com
Eva Benckert
Dick Didriksson
Elisabeth Forsell
Ann-Sofi Frankl
Börje Karlsson
Birgitta Ternblad
Christer Thunvik
Eva Wiklander
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien