2018 VT Grund måndag, Div 1 måndag


Plac

Lag

Tot

CO

8/1

15/1

22/1

29/1

5/2

12/2

19/2

26/2

5/3

12/3

19/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Stefan Bengtsson 48   25 23                                            
2 Rosengren 40   25 15                                            
3 My name is Buck 37   18 19                                            
4 Wahlberg 35   12 23                                            
  Bacol 35   15 20                                            
6 Tora Philip 32   25 7                                            
--- --------------------- ---                                                  
7 Olrog 26   15 11                                            
  Gevalia 26   15 11                                            
9 GG 25   15 10                                            
10 Bengans lärjungar 24   5 19                                            
11 Hjorthorn 19   4 15                                            
12 Olle Blidholm 11   4 7                                            
De sex första lagen går till Elit-kval. Slutspelet börjar 30 oktober
 
 

Spelschema


Nr

Lag



8/1

15/1

22/1

29/1

5/2

12/2

19/2

26/2

5/3

12/3

19/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Hjorthorn     12 7 2 8 3 9 4 10 5 11 6                          
2 Tora Philip     11 12 1 3 4 5 6 7 8 9 10                          
3 Wahlberg     10 11 12 2 1 4 5 6 7 8 9                          
4 Olrog     9 10 11 12 2 3 1 5 6 7 8                          
5 GG     8 9 10 11 12 2 3 4 1 6 7                          
6 Bengans lärjungar     7 8 9 10 11 12 2 3 4 5 1                          
7 Rosengren     6 1 8 9 10 11 12 2 3 4 5                          
8 Gevalia     5 6 7 1 9 10 11 12 2 3 4                          
9 Bacol     4 5 6 7 8 1 10 11 12 2 3                          
10 My name is Buck     3 4 5 6 7 8 9 1 11 12 2                          
11 Olle Blidholm     2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 12                          
12 Stefan Bengtsson     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11                          
De sex första lagen går till Elit-kval. Slutspelet börjar 30 oktober
 
 
Laguppställningar

Hjorthorn
Pär Ol-Mårs (kapten), par@ol-mars.se
Göran Andersson
Kenneth Borin
Patrik Eriksson
Tomas Persson
Ric Sällsten
Peter Törnblom
Bim Ödlund
Max Ödlund
Skicka e-post till alla spelare i laget

Tora Philip
Tora Philip (kapten), 08-83 72 35 (h), tora.philip@hotmail.se
Jan Brolin
Jan Dahlin
Helena Isaksson
Lars Karlsson
Anders Lundqvist
Ulf Nehlin
Bo Philip
Cecilia Westström
Skicka e-post till alla spelare i laget

Wahlberg
Fredrik Wahlberg (kapten), 08-555 92 262 (a), fredrik@eu-byran.se
Per-Ola Cullin
Patric Holmberg
Marion Michielsen
Johan Nilsson
Börje Rudenstål
Johan Wahlberg
Emma Övelius
Skicka e-post till alla spelare i laget

Olrog
Peder Olrog (kapten), 08-18 75 65 (h), peder@olrog.eu
Sven-Owe Andersson
Peter Bertheau
Anders Bladh
Per Clarin
Torbjörn Gustavsson
Louise Hallqvist
Ylva Johansson
Jesper Rundin
Hans Vestergren
Skicka e-post till alla spelare i laget

GG
Patric Örnfjärd (kapten), 08-6225508 (h), patric.ornfjard@se.issworld.com
Peter Buer
Magnus Deltin
Tore Stormo
Gudrun Strandberg
Ylva Strandberg
Tommy Strindfors
Skicka e-post till alla spelare i laget

Bengans lärjungar
Per Hult (kapten), 08-774 88 88 (h), asa.hult@telia.com
Mattias Andersson
Tomas Ekholm
Per Hallberg
Jonas Hägg
Mikael Jonsson
Rikard Olofsson
Ola Weinberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Rosengren
Bennet Rosengren (kapten), 08-788 45 38 (a), bennet.rosengren@skandia.se
Thomas Björkstrand
Marina Furukvist
Anders Lindgren
Rolf Mattsson
Anders Söderstedt
Birgitta Ternblad
Sten Ternblad
Skicka e-post till alla spelare i laget

Gevalia
Lennart Rehle (kapten), 0705-55 88 00 (h), lennart.rehle@gmail.com
Peter Backlund
Tommy Gullberg
Björn Gustafsson
Harry Nisell
Arne Persson
Lars-Erik Rudström
Madeleine Swanström
Skicka e-post till alla spelare i laget

Bacol
Jan Isgård (kapten), Jan.Isgard@Cramo.com
Mats Bud
Peter Görnandt
John Orre
Börje Primér
Mats Waltré
Henrik Wegnelius
Michael Welin-Berger
Hans Vestergren
Skicka e-post till alla spelare i laget

My name is Buck
Emanuel Unge (kapten), emanuel.unge@gmail.com
Peter Friberg
Mattias Lindgren
Kristin Nedlich
Ola Rimstedt
Erika Rodin
Jenny Rudenstål
Mattias Weiler
Skicka e-post till alla spelare i laget

Olle Blidholm
Fredrik Josephson (kapten), fredrikjosephson@yahoo.com
Olle Blidholm
Björn Gjörwell
Jerzy Kawa
Leif Nilsson
Pär Rosén
Alf Selberg
Rolf Westling
Skicka e-post till alla spelare i laget

Stefan Bengtsson
Magnus Gauffin (kapten), 08-26 96 44 (h), 08-634 49 20 (a), mg@byggital.se
Kaj Adolfsson
Christer Bech
Simon Bech
Stefan Bengtsson
Joakim Claesson
Fredrik Gefvert
Lars-OA Hedlund
Christer Årenborg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien