2018 VT Grund onsdag, Div 1 onsdag


Plac

Lag

Tot

CO

10/1

17/1

24/1

31/1

7/2

14/2

21/2

28/2

7/3

14/3

21/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Jan Johansson 24   24                                              
2 Conny Lindquist 23   23                                              
3 Birgitta Ellner 20   20                                              
4 Anders Lindgren 16   16                                              
  Aristocats 16   16                                              
6 Från A till Ö 15   15                                              
--- --------------------- ---                                                  
7 OLIKA 15   15                                              
8 Kämpe 14   14                                              
  Thormar 14   14                                              
10 Kalle P 10   10                                              
11 Leffe 7   7                                              
12 Mango Chutney 6   6                                              
De sex första lagen går till Elitkval. Slutspelet börjar 4 apr
 
 

Spelschema


Nr

Lag



10/1

17/1

24/1

31/1

7/2

14/2

21/2

28/2

7/3

14/3

21/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Kämpe     12 7 2 8 3 9 4 10 5 11 6                          
2 Kalle P     11 12 1 3 4 5 6 7 8 9 10                          
3 Från A till Ö     10 11 12 2 1 4 5 6 7 8 9                          
4 Jan Johansson     9 10 11 12 2 3 1 5 6 7 8                          
5 Conny Lindquist     8 9 10 11 12 2 3 4 1 6 7                          
6 Thormar     7 8 9 10 11 12 2 3 4 5 1                          
7 Anders Lindgren     6 1 8 9 10 11 12 2 3 4 5                          
8 Leffe     5 6 7 1 9 10 11 12 2 3 4                          
9 Mango Chutney     4 5 6 7 8 1 10 11 12 2 3                          
10 OLIKA     3 4 5 6 7 8 9 1 11 12 2                          
11 Birgitta Ellner     2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 12                          
12 Aristocats     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11                          
De sex första lagen går till Elitkval. Slutspelet börjar 4 apr
 
 
Laguppställningar

Kämpe
Lennart Rehle (kapten), 0705-55 88 00 (h), lennart.rehle@gmail.com
Björn Gustafsson
Harry Nisell
Arne Persson
Lars-Erik Rudström
Madeleine Swanström
Peter Törnblom
Skicka e-post till alla spelare i laget

Kalle P
Åsa Gindin (kapten), 08-669 29 22 (h), asa.gindin@comhem.se
Fredrik Alfredsson
Harry Gindin
Karl Persson
Tore Stormo
Gudrun Strandberg
Lars-Åke Varg
Eva Wetterhall
Skicka e-post till alla spelare i laget

Från A till Ö
Pär Ol-Mårs (kapten), par@ol-mars.se
Peter Backlund
Kenneth Borin
Patric Holmberg
Jesper Rundin
Hans Vestergren
Bim Ödlund
Max Ödlund
Patric Örnfjärd
Skicka e-post till alla spelare i laget

Jan Johansson
Jan Johansson (kapten), 08-771 54 54 (h), johajan@telia.com
Åke Eed-Jonsson
Ivar Hjelm
Hans Hultqvist
Kjell-Åke Jägenstedt
Ronny Nordqvist
John Orre
Claes Ribbing
Roy Svensson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Conny Lindquist
Conny Lindquist (kapten), conny.lindquist@telia.com
Christer Bech
Jan Brolin
Lars-OA Hedlund
Jan-Olof Hegethorn
Göran Hermanson
Helena Isaksson
Ulf Nehlin
Tora Philip
Lars Zachrisson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Thormar
Hans Thormar (kapten), 08-88 63 59 (h), 08-788 89 52 (a), thormarhans@gmail.com
Mikael Andersson
Bengt Berg
Imran Chawala
Peter Högström
Per-Olof Lundberg
Fredrik Norling
Anders Ottoson
Hans Persson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Anders Lindgren
Anders Lindgren (kapten), 2lindgren@telia.com
Kaj Adolfsson
Mikael Arnberg
Simon Bech
Göran Hammarström
Ulf Lundgren
Tommy Strindfors
Peter Svensson
Olle Wallin
K-G Wanngård
Skicka e-post till alla spelare i laget

Leffe
Leif Eriksson (kapten), 08-604 12 48 (h), leif41eriksson@gmail.com
Birgitta Alandh
Per-Erik Lindeberg
Margaretha Norbäck
Bengt Nyman
Hans Otterström
Margareta Walldin
Skicka e-post till alla spelare i laget

Mango Chutney
Mikael Björin (kapten), 08-35 01 23 (h), 08-7882204 (a), Mabbjorin@gmail.com
Andreas Abragi
Markus Bertheau
Thomas Kvist
Castor Mann
Jonas Mann
Bo Nordin
Hjalmar Sandblom
Per Söderberg
Göran Westin
Skicka e-post till alla spelare i laget

OLIKA
Ola Mattsson (kapten), 08-755 86 99 (h), zingola@hotmail.com
Peter Bertheau
Thomas Björkman
Anders Bladh
Bobby Claeson
Anders Hägglund
Peter Ingvarson
Per Lundqvist
Lars Mattsson
Ola Rimstedt
Skicka e-post till alla spelare i laget

Birgitta Ellner
Birgitta Ellner (kapten), 08-571 40 714 (h), birgitta.ellner@comhem.se
Jan Geiborg
Lars Hammar
Jaan Heinlo
Karl Keresztes
Göran Nilsson
Leif Norman
Bo Ryding
Kjell Sedelius
Anders Segerfelt
Skicka e-post till alla spelare i laget

Aristocats
Anders Söderstedt (kapten), 0733-34 79 99 (a), anders.soderstedt@gmail.com
Thomas Björkstrand
Mark Drapsa
Marina Furukvist
Leif Hansson
Peder Hägg
Rolf Mattsson
Bennet Rosengren
Jakob Sondén
Birgitta Ternblad
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien