2017 HT Slut onsdag, Div 2-kval on 1


Plac

Lag

Tot

CO

1/11

8/11

15/11

22/11

29/11

6/12

13/12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Rolf 135   19 23 15 25 14 24 15                                  
2 Falk 130   16 25 12 23 16 23 15                                  
3 NB 107   9 18 24 15 20 6 15                                  
--- --------------------- ---                                                  
4 Monica 91   11 15 18 15 2 12 18                                  
5 Ruter Sju 89   17 15 6 7 20 9 15                                  
6 Scramble 64   13 7 11 4 10 7 12                                  
7 Andra serien A 0                                                  
  Andra serien B 0                                                  
De tre främsta lagen till Div 2. Nästa säsong startar 10/1
 
 

Spelschema


Nr

Lag



1/11

8/11

15/11

22/11

29/11

6/12

13/12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Falk     7 8 3 6 2 5 4                                  
2 Rolf     3 5 7 8 1 4 6                                  
3 Monica     2 6 1 4 7 8 5                                  
4 NB     8 7 6 3 5 2 1                                  
5 Scramble     6 2 8 7 4 1 3                                  
6 Ruter Sju     5 3 4 1 8 7 2                                  
7 Andra serien A     1 4 2 5 3 6 8                                  
8 Andra serien B     4 1 5 2 6 3 7                                  
De tre främsta lagen till Div 2. Nästa säsong startar 10/1
 
 
Laguppställningar

Falk
Thomas Falk (kapten), thomas.falk@abc.se
Martin Blecher
Ann-Christine Brask
Bo Frögeli
Josef Jawitz
Nanna Jawitz
Jan Larsson
Fredrik Norling
Lars-Erik Rudström
Hans Thormar
Anders Thylin
Skicka e-post till alla spelare i laget

Rolf
Rolf Westling (kapten), rolf.westling@gmail.com
Stefan Andersson
Mats Björling
Eva Blomberg
Bengt Eriksson
Jan Korpe
Berndt Nyström
Pär Rosén
Skicka e-post till alla spelare i laget

Monica
Monica Lindstedt (kapten), 08-760 62 95 (h), monica.lindstedt5@gmail.com
Lena Engman
Rolf Jällgård
Gunnar Lindstedt
Claes Olsson
Kjell Pettersson
Roland Rosenqvist
Gunilla Steiner-Lindgren
Eva Uddling
Skicka e-post till alla spelare i laget

NB
Lars Finn (kapten), 070-56 59 085 (h), Lars.finn@teliacompany.com
Göran Berglund
Mona Bergström
Anders d´Aquino
Ulla Ericson
Birgitta Nilsson
Hannu Oikarainen
Anders Pettersson
Eva Wiklander
Skicka e-post till alla spelare i laget

Scramble
Gunnar Janson (kapten), 08-39 66 35 (h), gunnar_janson@hotmail.com
Åke Falkunge
Anders Hellström
Annmari Naeve
Leif Nilsson
Ulf Persson
Irene Rune
Caroline Tesch
Johan Tesch
Skicka e-post till alla spelare i laget

Ruter Sju
Cecilia Elmqvist (kapten), cecilia.elmqvist@gmail.com
Lena Jutdal
Dan Martinson
Kevin Palm
Åsa Selin-Finberg
Ada Wester
Skicka e-post till alla spelare i laget

Andra serien A
Ola Weinberg (kapten), 070-535 98 28 (h), ola.weinberg@gmail.com
Skicka e-post till alla spelare i laget

Andra serien B
Ola Weinberg (kapten), 070-535 98 28 (h), ola.weinberg@gmail.com
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien