2017 HT Slut onsdag, Div 2-kval on 2


Plac

Lag

Tot

CO

1/11

8/11

15/11

22/11

29/11

6/12

13/12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Nojohnny 136   13 21 15 25 12 25 25                                  
2 GLP 123   22 9 25 18 10 18 21                                  
3 Klas Ingesson 116   17 25 11 8 25 21 9                                  
--- --------------------- ---                                                  
4 Harlekin 107   14 12 19 12 18 10 22                                  
5 Pontifax 77   21 1 4 22 9 20 0                                  
6 Utmanarna 65   8 5 19 0 21 4 8                                  
7 Andra serien A 0                                                  
  Andra serien B 0                                                  
De tre främsta lagen till Div 2. Nästa säsong startar 10/1
 
 

Spelschema


Nr

Lag



1/11

8/11

15/11

22/11

29/11

6/12

13/12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Klas Ingesson     2 5 3 6 7 7 4                                  
2 Nojohnny     1 4 7 7 3 5 6                                  
3 Harlekin     7 7 1 4 2 6 5                                  
4 GLP     5 2 6 3 8 8 1                                  
5 Utmanarna     4 1 8 8 6 2 3                                  
6 Pontifax     8 8 4 1 5 3 2                                  
7 Andra serien A     3 3 2 2 1 1 8                                  
8 Andra serien B     6 6 5 5 4 4 7                                  
De tre främsta lagen till Div 2. Nästa säsong startar 10/1
 
 
Laguppställningar

Klas Ingesson
Pontus Lidbrink (kapten), dapompe@hotmail.com
Mattias Andersson
Marcus Blomberg
Patrik Carlsson
Peter Friberg
Gustav Hast
Mikael Jonsson
Robert Lundh
Carl Rozkalns
Sofia Ryman
Tomas Törnqvist
Skicka e-post till alla spelare i laget

Nojohnny
Ethel Milberg (kapten), 08-738 52 08 (a), Ethel.milberg@gmail.com
Berith Ohlsén
Göran Ryman
Margareta Sjöberg
Åke Sjöberg
Lillemor Strindberg
Margareta Uggla
Skicka e-post till alla spelare i laget

Harlekin
Ulf Lindgren (kapten), ulfglindgren@hotmail.com
Stella Hathorn
Niklas Hedin
Kerstin Håstad
Stig Jägenstedt
Bengt Lauthers
Carmen Tuason
Skicka e-post till alla spelare i laget

GLP
Ewa Eriksson (kapten), ewa20w@gmail.com
Maria Calissendorff
Johan Englund
Peder Jensen
Sven Mårtensson
Magnus Rasmussen
Tor Simensen
Skicka e-post till alla spelare i laget

Utmanarna
Jan-Erik Grindborg (kapten), Famgrindborg@icloud.com
Leif Carlson
Annika Grindborg
Karin Grindborg
Gunilla Johansson
Håkan Kihlgren
Ursula Nielsen
Eva Silbersky-Carlson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Pontifax
Jan-Erik Gustafsson (kapten), 08-510 111 37 (h), 08-676 7358 (a), janerikgus@yahoo.se
Lars-Erik Dahlgren
Piotr Deyna
Solvig Grönstedt
Nicklas Gustafsson
Ann Jansson
Michael Nilsson
Axel Regnell
Jan Rudenstedt
Catharina Westrin
Peter Westrin
Skicka e-post till alla spelare i laget

Andra serien A
Ola Weinberg (kapten), 070-535 98 28 (h), ola.weinberg@gmail.com
Skicka e-post till alla spelare i laget

Andra serien B
Ola Weinberg (kapten), 070-535 98 28 (h), ola.weinberg@gmail.com
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien