2018 HT Grund måndag, Div 2 måndag


Plac

Lag

Tot

CO

13/8

20/8

27/8

3/9

10/9

17/9

24/9

1/10

8/10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
0 KGB 0                                                  
  Ozonlaget 0                                                  
  My name is Buck 0                                                  
  Bengans lärjungar 0                                                  
  Olle Blidholm 0                                                  
  Passapå 0                                                  
  Karl Keresztes 0                                                  
  Hans Hultqvist 0                                                  
  Kort och gott 0                                                  
  Slamkryparna 0                                                  
De fyra första lagen går till Div 1-kval. Slutspelet börjar 15 oktober
 
 

Spelschema


Nr

Lag



13/8

20/8

27/8

3/9

10/9

17/9

24/9

1/10

8/10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 KGB     10 6 2 7 3 8 4 9 5                              
2 Ozonlaget     9 10 1 3 4 5 6 7 8                              
3 My name is Buck     8 9 10 2 1 4 5 6 7                              
4 Bengans lärjungar     7 8 9 10 2 3 1 5 6                              
5 Olle Blidholm     6 7 8 9 10 2 3 4 1                              
6 Passapå     5 1 7 8 9 10 2 3 4                              
7 Karl Keresztes     4 5 6 1 8 9 10 2 3                              
8 Hans Hultqvist     3 4 5 6 7 1 9 10 2                              
9 Kort och gott     2 3 4 5 6 7 8 1 10                              
10 Slamkryparna     1 2 3 4 5 6 7 8 9                              
De fyra första lagen går till Div 1-kval. Slutspelet börjar 15 oktober
 
 
Laguppställningar

KGB
Kåge Borg (kapten), kg.borg@spray.se
Per Adolphson
Birgitta Alandh
Leif Eriksson
Margaretha Norbäck
Hilding Rune
Skicka e-post till alla spelare i laget

Ozonlaget
Ragnar Unge (kapten), 08-659 65 96 (h), 08-555 524 04 (a), ragnar@unge.se
Klara Asplund
Anders Bladh
Tuve Gustavsson
Lennart Kjellman
Johan Linander
Stefan Olausson
Skicka e-post till alla spelare i laget

My name is Buck
Emanuel Unge (kapten), emanuel.unge@gmail.com
Peter Friberg
Mattias Lindgren
Kristin Nedlich
Ola Rimstedt
Erika Rodin
Jenny Rudenstål
Mattias Weiler
Skicka e-post till alla spelare i laget

Bengans lärjungar
Per Hult (kapten), 08-774 88 88 (h), asa.hult@telia.com
Mattias Andersson
Tomas Ekholm
Per Hallberg
Jonas Hägg
Mikael Jonsson
Rikard Olofsson
Ola Weinberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Olle Blidholm
Fredrik Josephson (kapten), fredrikjosephson@yahoo.com
Olle Blidholm
Björn Gjörwell
Jerzy Kawa
Leif Nilsson
Pär Rosén
Alf Selberg
Rolf Westling
Skicka e-post till alla spelare i laget

Passapå
Magnus Arve (kapten), 08-389498 (h), 08-763 83 84 (a), magnus.arve@seb.se
Stefan Andersson
Eva Blomberg
Anders d´Aquino
Mats Felldin
Kenneth Löfstrand
Stina Löfstrand
Carin Möller
Lars-Erik Rudström
Michael Schlumpf
Jan Ternstedt
Skicka e-post till alla spelare i laget

Karl Keresztes
Karl Keresztes (kapten), 08-571 40 714 (h), karl.keresztes@comhem.se
Birgitta Ellner
Morten Gierlöff
Lars Hammar
Bo Ryding
Anders Segerfelt
Roger Svenson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Hans Hultqvist
Hans Hultqvist (kapten), 08-27 66 44 (h), hansqvist73@gmail.com
Åke Eed-Jonsson
Jan Johansson
Kjell-Åke Jägenstedt
Jan Korpe
Ronny Nordqvist
John Orre
Claes Ribbing
Roy Svensson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Kort och gott
Anders Pettersson (kapten), 08-6626086 (h), anderspetter70@hotmail.com
Mona Bergström
Lars Finn
Leif Hansson
Thomas Malmström
Birgitta Nilsson
Fredrik Sandström
Jakob Sondén
Skicka e-post till alla spelare i laget

Slamkryparna
Håkan Florestedt (kapten), 08-669 60 02 (h), 0708-64 08 11 (a), hakan.florestedt@con3bute.se
Ulf Andersson
Ewa Eriksson
Martin Florestedt
Sven Mårtensson
Jonas Rosenvik
Gösta Viktor
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien