2018 VT Grund onsdag, Div 2 onsdag


Plac

Lag

Tot

CO

10/1

17/1

24/1

31/1

7/2

14/2

21/2

28/2

7/3

14/3

21/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Thomas Lindqvist 201   20 14 21 18 21 19 19 13 16 15 25                          
2 Kris 195   21 25 17 12 23 18 20 6 19 17 17                          
3 Rolf 188   15 20 14 25 17 6 18 24 14 24 11                          
4 Falk 174   15 20 16 10 25 19 11 21 11 15 11                          
5 Apteryx 173   15 17 15 14 25 12 11 17 12 16 19                          
6 Klas Ingesson 172   10 9 15 22 13 11 25 10 21 23 13                          
--- --------------------- ---                                                  
7 Nojohnny 167   15 10 20 8 20 21 10 17 18 14 14                          
8 Esperanza 166   12 21 23 17 7 11 25 13 12 6 19                          
9 NB 163   9 16 7 16 10 24 19 19 9 17 17                          
10 Chairmans 130 -30 18 10 13 20 9 22 1 20 18 13 16                          
11 GLP 103   18 13 10 2 4 8 3 11 21 13 0                          
12 Harlekin 97   12 2 9 13 2 9 12 9 9 7 13                          
De sex första lagen går till Div 1-kval. Slutspelet börjar 4 apr
 
 

Spelschema


Nr

Lag



10/1

17/1

24/1

31/1

7/2

14/2

21/2

28/2

7/3

14/3

21/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Chairmans     12 7 2 8 3 9 4 10 5 11 6                          
2 Kris     11 12 1 3 4 5 6 7 8 9 10                          
3 Thomas Lindqvist     10 11 12 2 1 4 5 6 7 8 9                          
4 Esperanza     9 10 11 12 2 3 1 5 6 7 8                          
5 Apteryx     8 9 10 11 12 2 3 4 1 6 7                          
6 Nojohnny     7 8 9 10 11 12 2 3 4 5 1                          
7 Rolf     6 1 8 9 10 11 12 2 3 4 5                          
8 Falk     5 6 7 1 9 10 11 12 2 3 4                          
9 GLP     4 5 6 7 8 1 10 11 12 2 3                          
10 Klas Ingesson     3 4 5 6 7 8 9 1 11 12 2                          
11 NB     2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 12                          
12 Harlekin     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11                          
De sex första lagen går till Div 1-kval. Slutspelet börjar 4 apr
 
 
Laguppställningar

Chairmans
Pontus Silow (kapten), pontus@silow.se
Lars Andersson
Peter Carlsson
Per-Olof Eriksson
Paul Iwarson
Per Leandersson
Göran Linerudt
Mats Qviberg
Helena Svedlund
Staffan Tell
Carina Wademark
Anders Walldov
Skicka e-post till alla spelare i laget

Kris
Thomas Malmström (kapten), 08-643 64 95 (h), bjornalle@gmail.com
Claes Andreasson
Lars-Erik Edlund
Karl-Erik Hartzell
Michael Jungstedt
Per-Arne Lundberg
Mikael Lundin
Björn Nyman
Björn Rahmqvist
Ulf Silhammar
Skicka e-post till alla spelare i laget

Thomas Lindqvist
Thomas Lindqvist (kapten), 08-774 98 01 (h), 08-580 84 445 (a), 2linken@comhem.se
Peter Englund
Torbjörn Gullbrandson
Leif Jutell
Lars Malm
Ulf Nilsson
Stefan Sandén
Erik Wassberg
Per-Arne Vougt
Olov Östberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Esperanza
Inga Wästeby (kapten), 08-608 24 11 (h), inga.wasteby@comhem.se
Hans Alexandersson
Åke Falkunge
Anna Mårtensson
Peter Mårtensson
Marie Nylin
Hannu Oikarainen
Lennart Wiklander
Skicka e-post till alla spelare i laget

Apteryx
Per Clarin (kapten), 08-25 93 27 (h), 08-471 45 85 (a), 08-259327@telia.com
Ulf Andersson
Magnus Arve
Niklas Broberg
Åsa Corbun
Klas Mårtensson
Samuel Rydh
Simon Wigzell
Skicka e-post till alla spelare i laget

Nojohnny
Ethel Milberg (kapten), 08-738 52 08 (a), Ethel.milberg@gmail.com
Berith Ohlsén
Göran Ryman
Margareta Sjöberg
Åke Sjöberg
Lillemor Strindberg
Margareta Uggla
Skicka e-post till alla spelare i laget

Rolf
Rolf Westling (kapten), rolf.westling@gmail.com
Stefan Andersson
Mats Björling
Eva Blomberg
Bengt Eriksson
Jan Korpe
Berndt Nyström
Pär Rosén
Skicka e-post till alla spelare i laget

Falk
Thomas Falk (kapten), thomas.falk@abc.se
Martin Blecher
Ann-Christine Brask
Bo Frögeli
Josef Jawitz
Nanna Jawitz
Jan Larsson
Fredrik Norling
Lars-Erik Rudström
Hans Thormar
Anders Thylin
Skicka e-post till alla spelare i laget

GLP
Ewa Eriksson (kapten), ewa20w@gmail.com
Maria Calissendorff
Johan Englund
Peder Jensen
Sven Mårtensson
Magnus Rasmussen
Skicka e-post till alla spelare i laget

Klas Ingesson
Pontus Lidbrink (kapten), dapompe@hotmail.com
Mattias Andersson
Marcus Blomberg
Patrik Carlsson
Peter Friberg
Gustav Hast
Mikael Jonsson
Robert Lundh
Carl Rozkalns
Sofia Ryman
Tomas Törnqvist
Skicka e-post till alla spelare i laget

NB
Lars Finn (kapten), 070-56 59 085 (h), Lars.finn@teliacompany.com
Göran Berglund
Mona Bergström
Anders d´Aquino
Ulla Ericson
Thomas Kvist
Carin Möller
Birgitta Nilsson
Anders Pettersson
Björn Rosén
Tor Simensen
Eva Wiklander
Skicka e-post till alla spelare i laget

Harlekin
Ulf Lindgren (kapten), ulfglindgren@hotmail.com
Stella Hathorn
Niklas Hedin
Kerstin Håstad
Stig Jägenstedt
Bengt Lauthers
Carmen Tuason
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien