2018 VT Grund tisdag, Div 2 tisdag


Plac

Lag

Tot

CO

9/1

16/1

23/1

30/1

6/2

13/2

20/2

27/2

6/3

13/3

20/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Ribbing 1295 37   16 21                                            
2 Ewa 35   10 25                                            
3 3 sang 34   15 19                                            
4 Aurum 33   16 17                                            
5 Det andra laget 32   14 18                                            
6 Sverik 32   20 12                                            
7 Sambor 30   15 15                                            
  La Banda de Olsson 30   17 13                                            
--- --------------------- ---                                                  
9 Makkabi Kadima 29   14 15                                            
10 Backup 24   13 11                                            
11 Nedlich 23   14 9                                            
12 Per Aspera 16   16 0                                            
De åtta första lagen går till Bästaserien. Slutspelet börjar 27 mars
 
 

Spelschema


Nr

Lag



9/1

16/1

23/1

30/1

6/2

13/2

20/2

27/2

6/3

13/3

20/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Sambor     12 7 2 8 3 9 4 10 5 11 6                          
2 Backup     11 12 1 3 4 5 6 7 8 9 10                          
3 Aurum     10 11 12 2 1 4 5 6 7 8 9                          
4 Ribbing 1295     9 10 11 12 2 3 1 5 6 7 8                          
5 Sverik     8 9 10 11 12 2 3 4 1 6 7                          
6 Per Aspera     7 8 9 10 11 12 2 3 4 5 1                          
7 Makkabi Kadima     6 1 8 9 10 11 12 2 3 4 5                          
8 Ewa     5 6 7 1 9 10 11 12 2 3 4                          
9 Det andra laget     4 5 6 7 8 1 10 11 12 2 3                          
10 Nedlich     3 4 5 6 7 8 9 1 11 12 2                          
11 La Banda de Olsson     2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 12                          
12 3 sang     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11                          
De åtta första lagen går till Bästaserien. Slutspelet börjar 27 mars
 
 
Laguppställningar

Sambor
Eva Sambor (kapten), 08-755 84 17 (h), eva.sambor@outlook.com
Christer Bech
Lars-OA Hedlund
Michael Jungstedt
Mikael Lundin
Thomas Malmström
Björn Rahmqvist
Skicka e-post till alla spelare i laget

Backup
Bjarne Stub-Hansen (kapten), 08-82 10 28 (h), bsh@backup.se
Anders Björkman
Åke Falkunge
Peter Flodqvist
Yvonne Flodqvist
Christian Stub-Hansen
Henning Tingvall
Kerstin Ulvenholm
Skicka e-post till alla spelare i laget

Aurum
Per-Martin Sandgren (kapten), 08-768 18 57 (h), pm.sandgren@telia.com
Mats Evaldsson
Göran Lind
Bengt-Åke Lundin
Björn Nyman
Irene Silhammar
Ulf Silhammar
Skicka e-post till alla spelare i laget

Ribbing 1295
Claes Ribbing (kapten), 08-26 45 77 (h), 070-6330343 (a), claes.ribbing@hotmail.se
Ulf Andersson
Carl Asklöf
Åke Eed-Jonsson
Thomas Ekbom
Björn Gustafsson
Håkan Olofsson
Peder Olrog
Erling Ribbing
Skicka e-post till alla spelare i laget

Sverik
Anders Wahlquist (kapten), 08-643 93 89 (h), and.wah@bredband.net
Rikard Andersson
Sverker Arvidsson
Renate Bankowska
Mattias Gustavsson
Bogdan Kumaniecki
Fredrik Smitt
Lennart Åsander
Skicka e-post till alla spelare i laget

Per Aspera
Anders Agner (kapten), 08-659 21 27 (h), anders.agner@swipnet.se
Carl Agner
Lennart Berg
Lars Bjärkedal
Christina Björklund
Elisabeth Bygren
Christer Holmin
Yves Ronzier-Joly
Skicka e-post till alla spelare i laget

Makkabi Kadima
Ramon Sanchez-Lövy (kapten), 08-31 78 82 (h), ramon.sanchezlovy@gmail.com
David Allon
Marco Greidinger
Josef Jawitz
Nanna Jawitz
Masha Lindbäck
Fredrik Norling
Magda Osser
Ester Schneider
Jan Schneider
Hans Thormar
Mikael Verständig
Skicka e-post till alla spelare i laget

Ewa
Ewa Eriksson (kapten), ewa20w@gmail.com
Micael Blomdahl
Ann-Christine Brask
Thomas Falk
Peter Friberg
Torbjörn Gräslund
Per-Håkan Iggström
Imre Keri
Sven Mårtensson
Kjell Pettersson
Jenny Rudenstål
Skicka e-post till alla spelare i laget

Det andra laget
Anders d´Aquino (kapten), anders.daquino@sas.se
Magnus Arve
Kenneth Löfstrand
Stina Löfstrand
Carin Möller
Birgitta Nilsson
Tor Simensen
Skicka e-post till alla spelare i laget

Nedlich
Henrik Nedlich (kapten), 08-28 78 95 (h), 08-449 99 55 (a), henrik.nedlich@hotmail.com
Richard Anell
Mikael Armstrong
Bertil Dahl
Charlotte Dejfors
Christina Dejfors
Mathias Edstedt
Louise Larsson
Måns Nedlich
Skicka e-post till alla spelare i laget

La Banda de Olsson
Claes Olsson (kapten), 08-749 04 23 (h), claes.olsson@pof.se
Ingrid Almgren
Rolf Jällgård
Peter Lindqvist
Ulla Ljungdahl
Björn Orbert
Roland Rosenqvist
Eva Uddling
Maria Åkerlund
Skicka e-post till alla spelare i laget

3 sang
Ann-Britt Carlén (kapten), 08-560 33 711 (h), 0702349638 (a), ann-britt@carlen.de
Claes-Göran Bergström
Mona Bergström
Hans Carlén
Elisabeth Nordling
Stefan Odevall
Marianne Primér
Adam Stokka
Anders Thylin
Christina Torsslow
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien