2018 VT Grund torsdag, Div 2 torsdag


Plac

Lag

Tot

CO

11/1

18/1

25/1

1/2

8/2

15/2

22/2

1/3

8/3

15/3

22/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Silas 22   22                                              
  Revoke 22   22                                              
3 Grimlund 21   21                                              
4 Dam Singel 20   20                                              
5 Washer 19   19                                              
6 Vermis Persona 18   18                                              
7 Keri 12   12                                              
8 Piruetten 11   11                                              
--- --------------------- ---                                                  
9 Ad Astra 10   10                                              
10 Makkabi B 9   9                                              
11 Truuberg 8   8                                              
  TANTO 8   8                                              
De åtta första lagen går till Bästaserien. Slutspelet börjar 5 apr
 
 

Spelschema


Nr

Lag



11/1

18/1

25/1

1/2

8/2

15/2

22/2

1/3

8/3

15/3

22/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Silas     12 7 2 8 3 9 4 10 5 11 6                          
2 Revoke     11 12 1 3 4 5 6 7 8 9 10                          
3 Grimlund     10 11 12 2 1 4 5 6 7 8 9                          
4 Keri     9 10 11 12 2 3 1 5 6 7 8                          
5 Washer     8 9 10 11 12 2 3 4 1 6 7                          
6 Ad Astra     7 8 9 10 11 12 2 3 4 5 1                          
7 Dam Singel     6 1 8 9 10 11 12 2 3 4 5                          
8 Piruetten     5 6 7 1 9 10 11 12 2 3 4                          
9 Vermis Persona     4 5 6 7 8 1 10 11 12 2 3                          
10 Makkabi B     3 4 5 6 7 8 9 1 11 12 2                          
11 Truuberg     2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 12                          
12 TANTO     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11                          
De åtta första lagen går till Bästaserien. Slutspelet börjar 5 apr
 
 
Laguppställningar

Silas
Ulf Silhammar (kapten), 08-652 52 26 (h), ulf.silhammar@comhem.se
Mats Evaldsson
Göran Lind
Björn Nyman
Per-Martin Sandgren
Irene Silhammar
Skicka e-post till alla spelare i laget

Revoke
Jan-Erik Hagman (kapten), 08-25 46 85 (h), jan-erik.hagman@swipnet.se
Lars-Gunnar Byström
Ingvar Carlowitz
Per Gullström
Ulf Henerud
Christer Koch
Klas Lundberg
Leif Åkerblom
Skicka e-post till alla spelare i laget

Grimlund
Olle Grimlund (kapten), 08-82 48 62 (h), 08-580 85 129 (a), familjen.grimlund@gmail.com
Annika Allqvist
Magnus Gauffin
Leif Hansson
Mikael Holmberg
Peder Hägg
Jonas Jansson
Eva Johansson
Per Kvarby
Anders Larsson
Per Larsson
Mårten Sundquist
Skicka e-post till alla spelare i laget

Keri
Sten Löfgren (kapten), 08-36 48 88 (h), sten@ucg.se
Bengt Eklind
Bo Eriksén
Kenneth Gollne
Imre Keri
Jan Larsson
Axel Regnell
Elisabeth Stanley
Georg Toth
Lars-Åke Varg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Washer
Solveig Washer (kapten), solveigwasher@hotmail.com
Eva Benckert
Ann-Sofi Frankl
Gunilla Fredriksson
Marianne Primér
Christer Thunvik
Biörn Torbiörnsson
Tommy Östh
Skicka e-post till alla spelare i laget

Ad Astra
Anders Agner (kapten), 08-659 21 27 (h), anders.agner@swipnet.se
Carl Agner
Lennart Berg
Lars Bjärkedal
Christina Björklund
Elisabeth Bygren
Christer Holmin
Yves Ronzier-Joly
Skicka e-post till alla spelare i laget

Dam Singel
Anders Engdahl (kapten), 08-662 88 98 (h), anders.engdahl99@gmail.com
Leif Eriksson
Albert Feldman
Amie Lindeberg
Anders Lindeberg
Per-Erik Lindeberg
Kjell Pettersson
Stefan Rubenson
Erik Wassberg
Majnie Willners
Skicka e-post till alla spelare i laget

Piruetten
Jörgen Johansson (kapten), 08-34 77 35 (h), piruettenbridge@myrman.se
Svante Björling
Helena Farquharson
Björn Jonason
Göran Larson
Rolf Månsson
Sören Nystedt
Bo Repfennig
Roald Österberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Vermis Persona
Per-Ove Olsson (kapten), 08-754 15 87 (h), pelleolsson@hotmail.com
Ulf Andersson
Magnus Arve
Anders Björkman
Mats Hargell
Lars Lovius
Stina Löfström
Sofia Ryman
Jakob Sondén
Anna Wedar
Ola Weinberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Makkabi B
Thomas Bloch (kapten), 073-707 77 22 (h), bloch@comhem.se
Bernard Bernholc
Martin Blecher
Marco Greidinger
Marton Grünbaum
Josef Jawitz
Nanna Jawitz
Fredrik Norling
Magda Osser
Ester Schneider
Jan Schneider
Hans Thormar
Skicka e-post till alla spelare i laget

Truuberg
Christina Truuberg (kapten), chris@truuberg.se
Björn Backström
Malcolm Campbell
Catharina Campbell-Olin
Anders d´Aquino
Sven Holmberg
Kerstin Hägglund
Jan Isgård
Dan Martinson
Karin Martinson
Hannu Oikarainen
Mats Waltré
Skicka e-post till alla spelare i laget

TANTO
Roland Rosenqvist (kapten), 08-668 56 58 (h), rolandrosenqvist.rr@gmail.com
Gunnar Erkers
Inger Gerle
Rolf Jällgård
Urban Karlsson
Björn Orbert
Caroline Tesch
Johan Tesch
Eva Uddling
Maria Åkerlund
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien