2018 VT Slut måndag, Div 3-kval må 2


Plac

Lag

Tot

CO

26/3

9/4

16/4

23/4

7/5

14/5

21/5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Tyresö 147   25 22 12 25 16 25 22                                  
2 Kortoxen 127   18 8 9 22 22 25 23                                  
3 TummenUpp 103   8 9 18 19 23 19 7                                  
4 Ace of Spades 99   12 12 20 11 23 13 8                                  
5 Sudret 89   4 18 12 25 7 4 19                                  
6 De Objudna 58   15 2 10 1 8 11 11                                  
7 Andra serien A 0                                                  
  Andra serien B 0                                                  
Nästa säsong startar 13/8. Ny serieindelning HT-18
 
 

Spelschema


Nr

Lag



26/3

9/4

16/4

23/4

7/5

14/5

21/5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Tyresö     2 5 3 6 7 7 4                                  
2 Sudret     1 4 7 7 3 5 6                                  
3 TummenUpp     7 7 1 4 2 6 5                                  
4 Ace of Spades     5 2 6 3 8 8 1                                  
5 Kortoxen     4 1 8 8 6 2 3                                  
6 De Objudna     8 8 4 1 5 3 2                                  
7 Andra serien A     3 3 2 2 1 1 8                                  
8 Andra serien B     6 6 5 5 4 4 7                                  
Nästa säsong startar 13/8. Ny serieindelning HT-18
 
 
Laguppställningar

Tyresö
Ingvar Högberg (kapten), 08-712 43 62 (h), ingvarbridge@telia.com
Christer Bech
Henry Beser
Bo-Göran Engberg
Istvan Jani
Hans Lekberg
Anders Lindgren
Conny Lindquist
Håkan Strömberg
Olle Wallin
Skicka e-post till alla spelare i laget

Sudret
Peder Jensen (kapten), 0708118226 (h), pedjen@outlook.com
Ulf Andersson
Peter Bolin
Johan Englund
Inger Gerle
Kenneth Hedström
Susann Mattsson
Ulla Petterson
Magnus Rasmussen
Lena Sandquist
Tor Simensen
Allan Stoltenborg
Skicka e-post till alla spelare i laget

TummenUpp
Mi Andrén (kapten), mi.andren@gmail.com
Ann-Britt Carlén
Lennart Erlin
Anders Hellström
Karl-Henrik Linnhag
Leif Nilsson
Irene Rune
Lisbeth Solberg
Caroline Tesch
Johan Tesch
Skicka e-post till alla spelare i laget

Ace of Spades
Gunnar Sjögren (kapten), 08-665 37 61 (h), gunnar.sjogren@gmail.com
Inger Bielke
Dag Elmér
Barbro Folke
Mats Forsmark
Kjell Henriksson
Carita von Sydow
Skicka e-post till alla spelare i laget

Kortoxen
Arndt Jonasson (kapten), arndt.jonasson@gmail.com
Olov Agri
Jan Bruzelius
Annette Dahlbeck
Mari-Anne Elsasdotter
Agneta Guldberg
Thomas Holmqvist
Bert Lilja
Sven-Erik Malmberg
Stefan Olausson
Mikael Östlund
Skicka e-post till alla spelare i laget

De Objudna
Lisbeth Lord (kapten), lisbethlord@telia.com
Annika Granberg
Ulrica Holm
Kerstin Isaksson
Anthony Lord
Anna-Lena Lundberg
Lars Lundberg
Anita Lundqvist
Göran Nyqvist
Carina Sundelius
Skicka e-post till alla spelare i laget

Andra serien A
Ola Weinberg (kapten), 070-535 98 28 (h), ola.weinberg@gmail.com
Skicka e-post till alla spelare i laget

Andra serien B
Ola Weinberg (kapten), 070-535 98 28 (h), ola.weinberg@gmail.com
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien