2018 VT Slut onsdag, Div 3-kval on 1


Plac

Lag

Tot

CO

4/4

11/4

18/4

25/4

2/5

16/5

23/5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Pontifax 65   15 25 25                                          
2 NYSLAGET 49   25 16 8                                          
3 Diamonds 47   15 14 18                                          
4 Navy Slammers 2 46   10 17 19                                          
5 Trumfgubbarna 31   14 13 4                                          
6 BME 17   5 1 11                                          
7 Andra serien A 0                                                  
  Andra serien B 0                                                  
Nästa säsong startar 15/8. Ny serieindelning HT-18
 
 

Spelschema


Nr

Lag



4/4

11/4

18/4

25/4

2/5

16/5

23/5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Trumfgubbarna     7 8 3 6 2 5 4                                  
2 Diamonds     3 5 7 8 1 4 6                                  
3 Pontifax     2 6 1 4 7 8 5                                  
4 Navy Slammers 2     8 7 6 3 5 2 1                                  
5 NYSLAGET     6 2 8 7 4 1 3                                  
6 BME     5 3 4 1 8 7 2                                  
7 Andra serien A     1 4 2 5 3 6 8                                  
8 Andra serien B     4 1 5 2 6 3 7                                  
Nästa säsong startar 15/8. Ny serieindelning HT-18
 
 
Laguppställningar

Trumfgubbarna
Lennart Back (kapten), lennart_back@yahoo.se
Micael Blomdahl
Hans Ehn
Stig Jarring
Fred Norling
Rolf Ohlsson
Björn Olsson
Ulla-Britt Olsson
Christina Sandin
Max Sandin
Bertil Thalén
Bertil Wahlström
Skicka e-post till alla spelare i laget

Diamonds
Inga Skoog (kapten), 08-540 240 56 (h), inga.skoog@odima.se
Yvonne Dyrefors
Karin Englund
Åke Färnlöf
Gunila Langius
Birgitta Lindborg
Eva Löwenthal
Lars Nilsson
Marianne Nilsson
Ulf Ohlin
Wiktor Raldow
Birgitta Rasch
Skicka e-post till alla spelare i laget

Pontifax
Jan-Erik Gustafsson (kapten), 08-510 111 37 (h), 08-676 7358 (a), janerikgus@yahoo.se
Lars-Erik Dahlgren
Piotr Deyna
Solvig Grönstedt
Nicklas Gustafsson
Ann Jansson
Michael Nilsson
Axel Regnell
Jan Rudenstedt
Catharina Westrin
Peter Westrin
Skicka e-post till alla spelare i laget

Navy Slammers 2
Robert Hellsten (kapten), robertchellsten@gmail.com
Henrik Almkvist
Håkan Asplund
Johan Forslund
Peder Ribbing
Sven Rudberg
William Sandeberg af
Bertil Sjöholm
Per Thorstensson
Nikolaj Tolstoy
Johan Wahlquist
Skicka e-post till alla spelare i laget

NYSLAGET
Margareta Eriksson (kapten), 0730397593 (h), me-ga@telia.com
Eva Englund
Kerstin Gråberg
Annika Hertzberg
Eva Janson
Ulla Kullenberg
Lisbeth Kvarby
Eva-Maria von Schantz
Anna Skagerberg
Ylva Ståhl
Kerstin Trumstedt
Sara Wallin
Skicka e-post till alla spelare i laget

BME
Emma Angermund (kapten), emangermund@gmail.com
Malin Amethier
Amanda Angermund
Lena Angermund
Staffan Angermund
Elizabeth Hed Kihlbom
Eva Mitteregger
Cecilia Murray Kalderén
Göran Nyqvist
Carina Sundelius
Tobias Svensson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Andra serien A
Ola Weinberg (kapten), 070-535 98 28 (h), ola.weinberg@gmail.com
Skicka e-post till alla spelare i laget

Andra serien B
Ola Weinberg (kapten), 070-535 98 28 (h), ola.weinberg@gmail.com
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien