2018 VT Slut tisdag, Div 3-kval ti 1


Plac

Lag

Tot

CO

27/3

10/4

17/4

24/4

8/5

15/5

22/5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Waltré 134   15 25 15 25 16 13 25                                  
2 Kilowattgruppen 126   14 21 15 25 16 17 18                                  
3 Mosters vänner 119   16 18 16 25 14 21 9                                  
4 Wiklander 118   24 12 15 13 25 17 12                                  
5 Årorna 86   6 9 16 5 21 8 21                                  
6 Fiskarna 61   15 12 14 5 4 9 2                                  
7 Andra serien A 0                                                  
  Andra serien B 0                                                  
Nästa säsong startar 14/8. Ny serieindelning HT-18
 
 

Spelschema


Nr

Lag



27/3

10/4

17/4

24/4

8/5

15/5

22/5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Waltré     7 8 3 6 2 5 4                                  
2 Mosters vänner     3 5 7 8 1 4 6                                  
3 Kilowattgruppen     2 6 1 4 7 8 5                                  
4 Fiskarna     8 7 6 3 5 2 1                                  
5 Wiklander     6 2 8 7 4 1 3                                  
6 Årorna     5 3 4 1 8 7 2                                  
7 Andra serien A     1 4 2 5 3 6 8                                  
8 Andra serien B     4 1 5 2 6 3 7                                  
Nästa säsong startar 14/8. Ny serieindelning HT-18
 
 
Laguppställningar

Waltré
Mats Waltré (kapten), 08-566 481 58 (a), mats.waltre@gmail.com
Björn Backström
Malcolm Campbell
Catharina Campbell-Olin
Sven Holmberg
Jan Isgård
Anna Waltré
Catharina Westrin
Peter Westrin
Skicka e-post till alla spelare i laget

Mosters vänner
Anders Hoby (kapten), anders.hoby@telia.com
Gunnar Björkman
Lennart Henkow
Hans Hultqvist
Roland Hyden
Anders Spjuth
Olof Strinning
Skicka e-post till alla spelare i laget

Kilowattgruppen
Eva Klingspor (kapten), evaklingspor@live.se
Thomas Holmgren
Bo Johansson
Cecilia von Scheven
Berit Strandberg
Ingemar Söderlind
Lena Söderlind
Eva Zarins
Skicka e-post till alla spelare i laget

Fiskarna
Anders Hallström (kapten), s.anders.hallstrom@gmail.com
Per Ekstig
Lena Fagerström
Elisabeth Karlsson
Anders Kökeritz
Stefan Lindström
Ingela Olofson
Martin Sjölund
Ela Sörensen
Skicka e-post till alla spelare i laget

Wiklander
Eva Wiklander (kapten), 08-668 97 48 (h), eva.wiklander@gmail.com
Jeanette Bandel
Eva Benckert
Lars Dackander
Lars Ericson
Ulla Ericson
Stig Jonsson
Ingrid Linnarsson
Per-Olof Rehn
Björn Rosén
Christina Torsslow
Inga Wästeby
Skicka e-post till alla spelare i laget

Årorna
Anders Nyström (kapten), anders.e.nystrom@gmail.com
Claes Durmén
Anders Eriksson
Margareta Eriksson
Mats Leander
Ingemar Stenberg
Susanne Szücs
Cecilia Undén
Skicka e-post till alla spelare i laget

Andra serien A
Ola Weinberg (kapten), 070-535 98 28 (h), ola.weinberg@gmail.com
Skicka e-post till alla spelare i laget

Andra serien B
Ola Weinberg (kapten), 070-535 98 28 (h), ola.weinberg@gmail.com
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien