2018 VT Slut torsdag, Div 3-kval to 1


Plac

Lag

Tot

CO

5/4

12/4

19/4

26/4

3/5

17/5

24/5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Botten upp 144   25 19 23 19 19 15 24                                  
2 Piatnik Vienna 130   21 15 21 22 11 19 21                                  
3 Alkemi 127   19 15 24 11 21 12 25                                  
4 Ahlström 110   17 11 21 13 21 18 9                                  
5 The Wall 89   13 15 6 8 15 15 17                                  
6 Blåsningen 81   5 9 9 25 9 11 13                                  
7 KulåTur 55   9 15 7 5 9 7 3                                  
8 Andra serien A 0                                                  
Nästa säsong startar 16/8. Ny serieindelning HT-18
 
 

Spelschema


Nr

Lag



5/4

12/4

19/4

26/4

3/5

17/5

24/5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Alkemi     8 2 3 4 5 6 7                                  
2 Piatnik Vienna     7 1 8 3 4 5 6                                  
3 The Wall     6 7 1 2 8 4 5                                  
4 Botten upp     5 6 7 1 2 3 8                                  
5 Blåsningen     4 8 6 7 1 2 3                                  
6 Ahlström     3 4 5 8 7 1 2                                  
7 KulåTur     2 3 4 5 6 8 1                                  
8 Andra serien A     1 5 2 6 3 7 4                                  
Nästa säsong startar 16/8. Ny serieindelning HT-18
 
 
Laguppställningar

Alkemi
Olof Strinning (kapten), 08-773 19 36 (h), olle@strinning.com
Ulf Andersson
Thomas Ekbom
Britt Gottfridsson
Peter Hökenhammar
Eva Lindahl
Anders Micski
Henrik Åhlman
Skicka e-post till alla spelare i laget

Piatnik Vienna
Johan Englund (kapten), 08-257521 (h), johan@upplev.net
Ewa Eriksson
Inger Gerle
Christer Hedberg
Mikael Hök
Göran Johansson
Birgitta Lindborg
Sven Mårtensson
Endre Sas
Tor Simensen
Magnus Uhlin
Skicka e-post till alla spelare i laget

The Wall
Elisabeth Forsell (kapten), 08-86 34 58 (h), elisabeth.bettan.forsell@gmail.com
Lars Dackander
Rolf Norlin
Agneta Persson
Inga Sandberg
Ulf Wahlberg
Erik Wall
Skicka e-post till alla spelare i laget

Botten upp
Anna-Karin Wannebo (kapten), 08-648 62 96 (h), anna-karin.wannebo@telia.com
Eva Elfgren
Karl-Erik Elfgren
Margareta Holm
Ulf LanderEng
Staffan Lidholm
Lennart Lundgren
Christer Wannebo
Christian Wiechel
Skicka e-post till alla spelare i laget

Blåsningen
Jan-Erik Grindborg (kapten), Famgrindborg@icloud.com
Yvonne Björklund
Eva Englund
Margareta Eriksson
Annika Grindborg
Karin Grindborg
Gunilla Johansson
Håkan Kihlgren
Lena Kling-Lindahl
Ulla Kullenberg
Ursula Nielsen
Gudrun Steen
Skicka e-post till alla spelare i laget

Ahlström
Maria Nyberg (kapten), 08-714 06 04 (h), 08-57827302 (a), maria61nyberg@gmail.com
Karin Ahlström
Ann-Charlotte Barje
Astrid Landström
Lars Liljestad
Kristian Luther
Marie Moschna
Patrik Sellin
Skicka e-post till alla spelare i laget

KulåTur
Michael Edelman (kapten), 08-32 78 44 (h), m.edelman@hotmail.se
Bernard Bernholc
Ove Bertills
Ulla Bertills
Gudrun Dahlberg
Andrzej Duracz
Lena Fagerström
Janusz Holowacz
Bozena Myrgård
Charlotte von Segebaden
Ela Sörensen
Skicka e-post till alla spelare i laget

Andra serien A
Ola Weinberg (kapten), 070-535 98 28 (h), ola.weinberg@gmail.com
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien