2018 VT Grund måndag, Div 3 måndag


Plac

Lag

Tot

CO

8/1

15/1

22/1

29/1

5/2

12/2

19/2

26/2

5/3

12/3

19/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Sas 45   23 22                                            
2 Almgrens champions 40   20 20                                            
  Tyresö 40   25 15                                            
4 Nystart 39   21 18                                            
5 Karlberg 37   25 12                                            
6 Bustag 29   10 19                                            
--- --------------------- ---                                                  
7 Chuck Norris 26   15 11                                            
8 Troxhammar 23   15 8                                            
9 Slamkryparna 22   4 18                                            
  Nya Tag 22   7 15                                            
11 Sudret 19   9 10                                            
12 TummenUpp 17   5 12                                            
De sex första lagen går till Div 2-kval. Slutspelet börjar 26 mars
 
 

Spelschema


Nr

Lag



8/1

15/1

22/1

29/1

5/2

12/2

19/2

26/2

5/3

12/3

19/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Nystart     12 7 2 8 3 9 4 10 5 11 6                          
2 Almgrens champions     11 12 1 3 4 5 6 7 8 9 10                          
3 Chuck Norris     10 11 12 2 1 4 5 6 7 8 9                          
4 Sas     9 10 11 12 2 3 1 5 6 7 8                          
5 Tyresö     8 9 10 11 12 2 3 4 1 6 7                          
6 Slamkryparna     7 8 9 10 11 12 2 3 4 5 1                          
7 Karlberg     6 1 8 9 10 11 12 2 3 4 5                          
8 TummenUpp     5 6 7 1 9 10 11 12 2 3 4                          
9 Nya Tag     4 5 6 7 8 1 10 11 12 2 3                          
10 Troxhammar     3 4 5 6 7 8 9 1 11 12 2                          
11 Bustag     2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 12                          
12 Sudret     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11                          
De sex första lagen går till Div 2-kval. Slutspelet börjar 26 mars
 
 
Laguppställningar

Nystart
Lillemor Strindberg (kapten), 08-653 90 45 (h), lillemor.strindberg@gmail.com
Anders Björkman
Kenneth Bäckström
Ivar Hjelm
Margaretha Norbäck
Karl Persson
Margareta Sjöberg
Åke Sjöberg
Jan Ternstedt
Lennart Wiklander
Michael Ås
Vivianne Ås
Skicka e-post till alla spelare i laget

Almgrens champions
Sofia Ryman (kapten), 0852698551 (h), sofiaryman@gmail.com
Martin Blecher
Måns Ekstrand
Peter Friberg
Agneta Jakobsson
Göran Johansson
Hans Kronkvist
Björn Lindesvärd
Stina Löfström
Dan Martinson
Karin Martinson
Tomas Törnqvist
Skicka e-post till alla spelare i laget

Chuck Norris
Lennart Eriksson (kapten), 08-540 60 875 (h), 08-540 21 120 (a), lennart-akersberga@swipnet.se
Andreas Abragi
Willem Berner
Markus Bertheau
Ola Brandborn
Alexander Bäckström
Lennart Kjellman
Castor Mann
Allan Nouri Otman Farha
Hjalmar Sandblom
Yvonne Wiseman
Skicka e-post till alla spelare i laget

Sas
Endre Sas (kapten), 08-86 09 31 (h), 070-574 82 90 (a), sasendre1938@gmail.com
Jan Bergström
Ann-Christine Brask
Thomas Falk
Kerstin Hägglund
Per-Håkan Iggström
Josef Jawitz
Fredrik Norling
Per-Jörgen Stockhaus
Hans Thormar
Christina Truuberg
Göran Wetterqvist
Skicka e-post till alla spelare i laget

Tyresö
Ingvar Högberg (kapten), 08-712 43 62 (h), ingvarbridge@telia.com
Christer Bech
Henry Beser
Bo-Göran Engberg
Istvan Jani
Hans Lekberg
Anders Lindgren
Conny Lindquist
Erik Lindqvist
Håkan Strömberg
Olle Wallin
Skicka e-post till alla spelare i laget

Slamkryparna
Håkan Florestedt (kapten), 08-669 60 02 (h), 0708-64 08 11 (a), hakan.florestedt@con3bute.se
Ewa Eriksson
Martin Florestedt
Sven Mårtensson
Jonas Rosenvik
Gösta Viktor
Skicka e-post till alla spelare i laget

Karlberg
Lennart Karlberg (kapten), 08-560 46 400 (h), lennart-karlberg@tele2.se
Ami Emilsson
Jan-Olof Hegethorn
Roger Lind
Bertil Ottoson
Göran Ryman
Skicka e-post till alla spelare i laget

TummenUpp
Mi Andrén (kapten), mi.andren@gmail.com
Ann-Britt Carlén
Lennart Erlin
Anders Hellström
Karl-Henrik Linnhag
Leif Nilsson
Irene Rune
Lisbeth Solberg
Caroline Tesch
Johan Tesch
Skicka e-post till alla spelare i laget

Nya Tag
Kjell Pettersson (kapten), 08-667 15 52 (h), 070-747 06 77 (a), k.jellp@telia.com
Mats Andersson
Anders Engdahl
Lena Engman
Stella Hathorn
Kerstin Håstad
Per-Erik Lindeberg
Gunnar Lindstedt
Monica Lindstedt
Gunilla Steiner-Lindgren
Skicka e-post till alla spelare i laget

Troxhammar
Mikael Verständig (kapten), 08-26 93 61 (h), 076-122 72 28 (a), mikael.verstandig@telia.com
David Allon
Morten Gierlöff
Roland Karlsson
Mats Leander
Anders Nyström
Björn Odelberg
Margareta Rydén
Vera Steineck
Eva Wiklander
Skicka e-post till alla spelare i laget

Bustag
Torkel Norda (kapten), torkel.norda@gmail.com
Göran Andersson
Henrik Arve
Mikael Björin
Ulf Bolin
PG Eliasson
Anders Filipsson
Bengt Lindberg
Lennart Lindberg
Stefan Nordin
Göran Westin
Ove Åstrand
Skicka e-post till alla spelare i laget

Sudret
Peder Jensen (kapten), 0708118226 (h), pedjen@outlook.com
Ulf Andersson
Peter Bolin
Johan Englund
Inger Gerle
Kenneth Hedström
Susann Mattsson
Ulla Petterson
Magnus Rasmussen
Lena Sandquist
Tor Simensen
Allan Stoltenborg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien