2018 VT Grund onsdag, Div 3 onsdag


Plac

Lag

Tot

CO

10/1

17/1

24/1

31/1

7/2

14/2

21/2

28/2

7/3

14/3

21/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Ruter Sju 220   14 21 23 25 15 25 24 25 25 9 14                          
2 Monica 198   17 21 7 25 19 24 18 14 10 23 20                          
3 Singelgolfarna 2 183   14 22 20 15 7 6 17 18 23 21 20                          
4 LYRAN 183   24 15 12 15 19 23 13 16 15 15 16                          
5 Plan B 173   16 17 19 14 17 20 18 12 15 7 18                          
6 Scramble 159   9 8 18 16 24 2 14 19 20 14 15                          
--- --------------------- ---                                                  
7 Trumfgubbarna 156   19 9 20 15 11 10 19 5 10 23 15                          
8 Stick 152   11 19 10 15 13 12 6 24 16 16 10                          
9 Vulnerable 147   13 9 13 24 6 18 11 19 7 15 12                          
10 Diamonds 137   21 11 10 5 23 7 12 11 4 14 19                          
11 Pontifax 136   6 13 17 5 11 16 16 6 20 16 10                          
12 Utmanarna 132   16 15 11 6 15 14 12 11 14 7 11                          
De sex första lagen går till Div 2-kval. Slutspelet börjar 4 apr
 
 

Spelschema


Nr

Lag



10/1

17/1

24/1

31/1

7/2

14/2

21/2

28/2

7/3

14/3

21/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Monica     12 7 2 8 3 9 4 10 5 11 6                          
2 Ruter Sju     11 12 1 3 4 5 6 7 8 9 10                          
3 Pontifax     10 11 12 2 1 4 5 6 7 8 9                          
4 Utmanarna     9 10 11 12 2 3 1 5 6 7 8                          
5 Scramble     8 9 10 11 12 2 3 4 1 6 7                          
6 Stick     7 8 9 10 11 12 2 3 4 5 1                          
7 Trumfgubbarna     6 1 8 9 10 11 12 2 3 4 5                          
8 Diamonds     5 6 7 1 9 10 11 12 2 3 4                          
9 Singelgolfarna 2     4 5 6 7 8 1 10 11 12 2 3                          
10 LYRAN     3 4 5 6 7 8 9 1 11 12 2                          
11 Plan B     2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 12                          
12 Vulnerable     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11                          
De sex första lagen går till Div 2-kval. Slutspelet börjar 4 apr
 
 
Laguppställningar

Monica
Monica Lindstedt (kapten), 08-760 62 95 (h), monica.lindstedt5@gmail.com
Lena Engman
Rolf Jällgård
Gunnar Lindstedt
Claes Olsson
Kjell Pettersson
Roland Rosenqvist
Gunilla Steiner-Lindgren
Eva Uddling
Skicka e-post till alla spelare i laget

Ruter Sju
Cecilia Elmqvist (kapten), cecilia.elmqvist@gmail.com
Lena Jutdal
Dan Martinson
Karin Martinson
Kevin Palm
Åsa Selin-Finberg
Ada Wester
Skicka e-post till alla spelare i laget

Pontifax
Jan-Erik Gustafsson (kapten), 08-510 111 37 (h), 08-676 7358 (a), janerikgus@yahoo.se
Lars-Erik Dahlgren
Piotr Deyna
Solvig Grönstedt
Nicklas Gustafsson
Ann Jansson
Michael Nilsson
Axel Regnell
Jan Rudenstedt
Catharina Westrin
Peter Westrin
Skicka e-post till alla spelare i laget

Utmanarna
Jan-Erik Grindborg (kapten), Famgrindborg@icloud.com
Leif Carlson
Annika Grindborg
Karin Grindborg
Gunilla Johansson
Håkan Kihlgren
Ursula Nielsen
Eva Silbersky-Carlson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Scramble
Gunnar Janson (kapten), 08-39 66 35 (h), gunnar_janson@hotmail.com
Åke Falkunge
Anders Hellström
Annmari Naeve
Leif Nilsson
Ulf Persson
Irene Rune
Caroline Tesch
Johan Tesch
Skicka e-post till alla spelare i laget

Stick
Thomas Hagdorn (kapten), thomas.hagdorn@gmail.com
Jan Alpe
Ove Bertills
Ulla Bertills
Margaretha Dalhamn
Dag Holmström
Ingrid Höglund
Kurt Keiler
Louise af Klintberg
Per Schröder
Skicka e-post till alla spelare i laget

Trumfgubbarna
Lennart Back (kapten), lennart_back@yahoo.se
Micael Blomdahl
Hans Ehn
Stig Jarring
Fred Norling
Rolf Ohlsson
Björn Olsson
Ulla-Britt Olsson
Christina Sandin
Max Sandin
Bertil Thalén
Bertil Wahlström
Skicka e-post till alla spelare i laget

Diamonds
Inga Skoog (kapten), 08-540 240 56 (h), inga.skoog@odima.se
Yvonne Dyrefors
Karin Englund
Åke Färnlöf
Gunila Langius
Birgitta Lindborg
Eva Löwenthal
Lars Nilsson
Marianne Nilsson
Ulf Ohlin
Wiktor Raldow
Birgitta Rasch
Skicka e-post till alla spelare i laget

Singelgolfarna 2
Monika Lindeberg (kapten), monika_lindeberg@tele2.se
Annika Adler
Per-Olov Bergström
Kjell Bohmgren
Robert Cinadler
Anne-Christine Damberg
Hans Johansson
Hans Kronkvist
Katy Lilljeforss
Marita Ljungberg
Ulla Winblad
Skicka e-post till alla spelare i laget

LYRAN
Gert Sass (kapten), 08-771 22 92 (h), 08-771 34 44 (a), gert.sass@bredband.net
Helene Blomdahl Hägglund
Erik-Olov Cloth
Johan Fahlström
Hans Flodin
Ulrika Florén
Sidney Hage
Kjell Karlsson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Plan B
Annette Dahlbeck (kapten), annette.dahlbeck@gmail.com
Mari-Anne Elsasdotter
Roland Falk
Agneta Guldberg
Michael Hagelin
Bert Lilja
Stefan Olausson
Enrico Ponzio
Johan Stenberg
Matilde Unge
Ragnar Unge
Mirvi Unge Thorsén
Skicka e-post till alla spelare i laget

Vulnerable
Nina Nyblaeus (kapten), 0155-523 50 (a), nina.nyblaeus@telia.com
Lars Andersson
Lena Fagerström
Elisabeth Karlsson
Kerstin Kinnander
Inger Olsson
Carl-Henrik Starkenberg
Ela Sörensen
Barbro Thormählen
Ulf Wahlberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien