2018 HT Grund onsdag, Div 3 onsdag


Plac

Lag

Tot

CO

15/8

22/8

29/8

5/9

12/9

19/9

26/9

3/10

10/10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
0 Esperanza 0                                                  
  Monica 0                                                  
  NB 0                                                  
  Ruter Sju 0                                                  
  Chairmans 0                                                  
  GLP 0                                                  
  Harlekin 0                                                  
  Scramble 0                                                  
  LYRAN 0                                                  
  Plan B 0                                                  
De fyra första lagen går till Div 2-kval. Slutspelet börjar 17 oktober
 
 

Spelschema


Nr

Lag



15/8

22/8

29/8

5/9

12/9

19/9

26/9

3/10

10/10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Esperanza     10 6 2 7 3 8 4 9 5                              
2 Monica     9 10 1 3 4 5 6 7 8                              
3 NB     8 9 10 2 1 4 5 6 7                              
4 Ruter Sju     7 8 9 10 2 3 1 5 6                              
5 Chairmans     6 7 8 9 10 2 3 4 1                              
6 GLP     5 1 7 8 9 10 2 3 4                              
7 Harlekin     4 5 6 1 8 9 10 2 3                              
8 Scramble     3 4 5 6 7 1 9 10 2                              
9 LYRAN     2 3 4 5 6 7 8 1 10                              
10 Plan B     1 2 3 4 5 6 7 8 9                              
De fyra första lagen går till Div 2-kval. Slutspelet börjar 17 oktober
 
 
Laguppställningar

Esperanza
Inga Wästeby (kapten), 08-608 24 11 (h), inga.wasteby@comhem.se
Hans Alexandersson
Åke Falkunge
Anna Mårtensson
Peter Mårtensson
Marie Nylin
Hannu Oikarainen
Lennart Wiklander
Skicka e-post till alla spelare i laget

Monica
Monica Lindstedt (kapten), 08-760 62 95 (h), monica.lindstedt5@gmail.com
Lena Engman
Rolf Jällgård
Gunnar Lindstedt
Claes Olsson
Kjell Pettersson
Roland Rosenqvist
Gunilla Steiner-Lindgren
Eva Uddling
Skicka e-post till alla spelare i laget

NB
Lars Finn (kapten), 070-56 59 085 (h), Lars.finn@teliacompany.com
Göran Berglund
Mona Bergström
Anders d´Aquino
Ulla Ericson
Thomas Kvist
Carin Möller
Birgitta Nilsson
Anders Pettersson
Björn Rosén
Tor Simensen
Eva Wiklander
Skicka e-post till alla spelare i laget

Ruter Sju
Cecilia Elmqvist (kapten), cecilia.elmqvist@gmail.com
Lena Jutdal
Dan Martinson
Karin Martinson
Kevin Palm
Åsa Selin-Finberg
Ada Wester
Skicka e-post till alla spelare i laget

Chairmans
Pontus Silow (kapten), pontus@silow.se
Lars Andersson
Peter Carlsson
Per-Olof Eriksson
Paul Iwarson
Per Leandersson
Göran Linerudt
Mats Qviberg
Helena Svedlund
Staffan Tell
Carina Wademark
Anders Walldov
Skicka e-post till alla spelare i laget

GLP
Ewa Eriksson (kapten), ewa20w@gmail.com
Maria Calissendorff
Johan Englund
Peder Jensen
Birgitta Lindborg
Sven Mårtensson
Magnus Rasmussen
Skicka e-post till alla spelare i laget

Harlekin
Ulf Lindgren (kapten), ulfglindgren@hotmail.com
Stella Hathorn
Niklas Hedin
Kerstin Håstad
Stig Jägenstedt
Bengt Lauthers
Carmen Tuason
Skicka e-post till alla spelare i laget

Scramble
Gunnar Janson (kapten), 08-39 66 35 (h), gunnar_janson@hotmail.com
Åke Falkunge
Anders Hellström
Annmari Naeve
Leif Nilsson
Ulf Persson
Irene Rune
Caroline Tesch
Johan Tesch
Skicka e-post till alla spelare i laget

LYRAN
Gert Sass (kapten), 08-771 22 92 (h), 08-771 34 44 (a), gert.sass@bredband.net
Helene Blomdahl Hägglund
Erik-Olov Cloth
Johan Fahlström
Hans Flodin
Ulrika Florén
Sidney Hage
Kjell Karlsson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Plan B
Annette Dahlbeck (kapten), annette.dahlbeck@gmail.com
Mari-Anne Elsasdotter
Roland Falk
Nils Fallqvist
Agneta Guldberg
Michael Hagelin
Nils Molin
Monica Norrman
Stefan Olausson
Enrico Ponzio
Johan Stenberg
Mikael Östlund
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien