2018 VT Grund tisdag, Div 3 tisdag


Plac

Lag

Tot

CO

9/1

16/1

23/1

30/1

6/2

13/2

20/2

27/2

6/3

13/3

20/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Omständligt 43   19 24                                            
2 Hoppla 35   20 15                                            
3 Sjöbohm 34   14 20                                            
4 Lindesvärd 32   16 16                                            
--- --------------------- ---                                                  
5 Fiskarna 31   15 16                                            
6 Mosters vänner 30   16 14                                            
7 Armstrong 29   14 15                                            
8 Clubs 28   15 13                                            
9 Waltré 27   10 17                                            
10 Kilowattgruppen 26   20 6                                            
11 Småttingarna 25   11 14                                            
12 Lars Gustavsson 20   10 10                                            
De fyra första lagen går till div 2-kval. Slutspelet börjar 27 mars
 
 

Spelschema


Nr

Lag



9/1

16/1

23/1

30/1

6/2

13/2

20/2

27/2

6/3

13/3

20/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Waltré     12 7 2 8 3 9 4 10 5 11 6                          
2 Omständligt     11 12 1 3 4 5 6 7 8 9 10                          
3 Lindesvärd     10 11 12 2 1 4 5 6 7 8 9                          
4 Hoppla     9 10 11 12 2 3 1 5 6 7 8                          
5 Sjöbohm     8 9 10 11 12 2 3 4 1 6 7                          
6 Fiskarna     7 8 9 10 11 12 2 3 4 5 1                          
7 Clubs     6 1 8 9 10 11 12 2 3 4 5                          
8 Mosters vänner     5 6 7 1 9 10 11 12 2 3 4                          
9 Lars Gustavsson     4 5 6 7 8 1 10 11 12 2 3                          
10 Armstrong     3 4 5 6 7 8 9 1 11 12 2                          
11 Småttingarna     2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 12                          
12 Kilowattgruppen     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11                          
De fyra första lagen går till div 2-kval. Slutspelet börjar 27 mars
 
 
Laguppställningar

Waltré
Mats Waltré (kapten), 08-566 481 58 (a), mats.waltre@gmail.com
Björn Backström
Malcolm Campbell
Catharina Campbell-Olin
Sven Holmberg
Kerstin Hägglund
Jan Isgård
Christina Truuberg
Anna Waltré
Catharina Westrin
Peter Westrin
Skicka e-post till alla spelare i laget

Omständligt
Jan Bergström (kapten), 08-650 55 53 (h), 08-441 07 00 (a), janbm70@gmail.com
Mats Andersson
Gunilla Glas
Villy Glas
Håkan Hedström
Bengt Nordin
Endre Sas
Robert Sjögren
Gunilla Steiner-Lindgren
Skicka e-post till alla spelare i laget

Lindesvärd
Martin Blecher (kapten), 08-765 73 03 (h), martinblecher@hotmail.com
Albert Feldman
Max Hüttner
Göran Johansson
Gunnar Kirschon
Björn Lindesvärd
Per Lindström
Anders Micski
Wiktor Raldow
Henrik Åhlman
Skicka e-post till alla spelare i laget

Hoppla
Caroline Tesch (kapten), tesch.caroline@gmail.com
Karin Dufwa
Åke Falkunge
Peter Flodqvist
Annie Gahm
Anders Hellström
Urban Karlsson
Karl-Henrik Linnhag
Dan Martinson
Leif Nilsson
Johan Tesch
Skicka e-post till alla spelare i laget

Sjöbohm
Folke Sjöbohm (kapten), 08-35 04 64 (h), 08-677 25 00 (a), folke.sjobohm@bahnhof.se
Jörgen Dalén
Jan Engström
Anders Fransson
Björn Olsson
Ulla-Britt Olsson
Mats Samuelsson
Majnie Willners
Gunilla Östervall
Skicka e-post till alla spelare i laget

Fiskarna
Anders Hallström (kapten), s.anders.hallstrom@gmail.com
Lena Fagerström
Elisabeth Karlsson
Anders Kökeritz
Stefan Lindström
Ingela Olofson
Martin Sjölund
Ela Sörensen
Skicka e-post till alla spelare i laget

Clubs
Paul Grengel (kapten), paul.grengel@comhem.se
Henrik Almkvist
Ulf Andersson
Peter Bengtsson
Peter Bolin
John Dryden
Johan Englund
Inger Gerle
Susann Mattsson
Anders Ohlsson
Magnus Uhlin
Skicka e-post till alla spelare i laget

Mosters vänner
Anders Hoby (kapten), anders.hoby@telia.com
Ulf Andersson
Gunnar Björkman
Lennart Henkow
Roland Hyden
Peter Hökenhammar
Måns Lagerlöf
Rolf Lundin
Anders Spjuth
Olof Strinning
Skicka e-post till alla spelare i laget

Lars Gustavsson
Lars Gustavsson (kapten), 08-783 59 10 (h), larsfolke.gustavsson@spray.se
Thomas Berg
Gijsbert Van Liemt
Stefan Nygren
Anders Oldinger
Björn Sörenstam
Curt Wallin
Monica Åstradsson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Armstrong
Leif Armstrong (kapten), 08-83 97 72 (h), leif.armstrong@gmail.com
Lennart Bengtsson
Bill Fransson
Rolf Molin
Caj Nackstad
Malin Siwe
Jan Svenonius
Skicka e-post till alla spelare i laget

Småttingarna
Cecilia Bolmström (kapten), cecilia.bolmstrom@rabensjogren.se
Anna Björlin
Joel Brandell
Annika Friman
Emma Johansson
Ulla Ljungdahl
Karin Martinson
Ingrid Otterbom
Anna Rapp
Maria Sund
Skicka e-post till alla spelare i laget

Kilowattgruppen
Eva Klingspor (kapten), evaklingspor@live.se
Thomas Holmgren
Bo Johansson
Cecilia von Scheven
Berit Strandberg
Ingemar Söderlind
Lena Söderlind
Eva Zarins
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien