2018 VT Grund torsdag, Div 3 torsdag


Plac

Lag

Tot

CO

11/1

18/1

25/1

1/2

8/2

15/2

22/2

1/3

8/3

15/3

22/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Dyrefors 23   23                                              
2 The Wall 20   20                                              
3 Rehnons 19   19                                              
4 All Inclusive 18   18                                              
--- --------------------- ---                                                  
5 PMF 17   17                                              
6 Botten upp 16   16                                              
7 Dagge 14   14                                              
8 The Birds 13   13                                              
9 Jonsson 12   12                                              
10 Alkemi 11   11                                              
11 Come Back 10   10                                              
12 Piatnik Vienna 7   7                                              
De fyra första lagen går till Div 2-kval. Slutspelet börjar 5 apr
 
 

Spelschema


Nr

Lag



11/1

18/1

25/1

1/2

8/2

15/2

22/2

1/3

8/3

15/3

22/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Dyrefors     12 7 2 8 3 9 4 10 5 11 6                          
2 Jonsson     11 12 1 3 4 5 6 7 8 9 10                          
3 Dagge     10 11 12 2 1 4 5 6 7 8 9                          
4 Alkemi     9 10 11 12 2 3 1 5 6 7 8                          
5 PMF     8 9 10 11 12 2 3 4 1 6 7                          
6 Come Back     7 8 9 10 11 12 2 3 4 5 1                          
7 The Wall     6 1 8 9 10 11 12 2 3 4 5                          
8 The Birds     5 6 7 1 9 10 11 12 2 3 4                          
9 Rehnons     4 5 6 7 8 1 10 11 12 2 3                          
10 Botten upp     3 4 5 6 7 8 9 1 11 12 2                          
11 All Inclusive     2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 12                          
12 Piatnik Vienna     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11                          
De fyra första lagen går till Div 2-kval. Slutspelet börjar 5 apr
 
 
Laguppställningar

Dyrefors
Yvonne Dyrefors (kapten), 08–708 87 27 (h), yvonne.dyrefors@telia.com
Kjell Eriksson
Maud Fredholm
Tomoko Hansen
Michael Jungstedt
Mikael Lundin
Thomas Malmström
Eva Sambor
Skicka e-post till alla spelare i laget

Jonsson
Jeanette Bandel (kapten), 08-715 97 05 (h), jeanette.bandel@gmail.com
Lars Ericson
Ulla Ericson
Stig Jonsson
Jeanette Josefsson
Birgitta Kåre
Ingrid Linnarsson
Eva Wiklander
Inga Wästeby
Skicka e-post till alla spelare i laget

Dagge
Dag Holmström (kapten), 08-673 53 04 (h), dagholmstrom@tele2.se
Jan Alpe
Ingrid Johansson
Bengt Löfmark
Thomas Åkerman
Skicka e-post till alla spelare i laget

Alkemi
Olof Strinning (kapten), 08-773 19 36 (h), olle@strinning.com
Ulf Andersson
Thomas Ekbom
Britt Gottfridsson
Peter Hökenhammar
Eva Lindahl
Anders Micski
Henrik Åhlman
Skicka e-post till alla spelare i laget

PMF
Henrik Arve (kapten), henrikarve@hotmail.com
Göran Andersson
Magnus Arve
Anders d´Aquino
Mats Engman
Per Flerén
Matti Jansson
Peder Jensen
Thomas Kvist
Skicka e-post till alla spelare i laget

Come Back
Anders Hellström (kapten), kabyssen@gmail.com
Mi Andrén
Lennart Back
Jonas Berggren
Micael Blomdahl
Åke Falkunge
Peter Flodqvist
Yvonne Flodqvist
Irene Rune
Johan Tesch
Skicka e-post till alla spelare i laget

The Wall
Elisabeth Forsell (kapten), 08-86 34 58 (h), elisabeth.bettan.forsell@gmail.com
Lars Dackander
Rolf Norlin
Agneta Persson
Inga Sandberg
Ulf Wahlberg
Erik Wall
Skicka e-post till alla spelare i laget

The Birds
Annie Gahm (kapten), annie.gahm@gmail.com
Lars Andersson
Maria Calissendorff
Karin Dufwa
Bo Gahm
Mårten Gustawsson
Bengt Orre
John Orre
Sofia Ryman
Per Stahre
Patric Örnfjärd
Skicka e-post till alla spelare i laget

Rehnons
Ann-Britt Carlén (kapten), 08-560 33 711 (h), 0702349638 (a), ann-britt@carlen.de
Claes-Göran Bergström
Hans Carlén
Lars-Olov Fredriksson
Kerstin Källander
Boo Lindblom
Stefan Odevall
Per-Olof Rehn
Meta Renberg
Christina Torsslow
Skicka e-post till alla spelare i laget

Botten upp
Anna-Karin Wannebo (kapten), 08-648 62 96 (h), anna-karin.wannebo@telia.com
Eva Elfgren
Karl-Erik Elfgren
Margareta Holm
Ulf LanderEng
Staffan Lidholm
Lennart Lundgren
Christer Wannebo
Christian Wiechel
Skicka e-post till alla spelare i laget

All Inclusive
Åsa Albihn (kapten), asa.albihn@hotmail.com
Anita Arkelid
Bernt Axelsson
Christer Ericsson
Barbro Henrikson
Karl-Henrik Linnhag
Marie-Louise Löfgren
Bengt Marcusson
Anders Oldinger
Jan Svenonius
Mayvi Svenonius
Skicka e-post till alla spelare i laget

Piatnik Vienna
Johan Englund (kapten), 08-257521 (h), johan@upplev.net
Ewa Eriksson
Christer Hedberg
Mikael Hök
Göran Johansson
Birgitta Lindborg
Sven Mårtensson
Endre Sas
Tor Simensen
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien