2018 HT Grund torsdag, Div 3 torsdag


Plac

Lag

Tot

CO

16/8

23/8

30/8

6/9

13/9

20/9

27/9

4/10

11/10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
0 Vermis Persona 0                                                  
  PMF 0                                                  
  TANTO 0                                                  
  Come Back 0                                                  
  The Birds 0                                                  
  Piruetten 0                                                  
  Botten upp 0                                                  
  Jonsson 0                                                  
  Piatnik Vienna 0                                                  
  Dagge 0                                                  
De fyra första lagen går till Div 2-kval. Slutspelet börjar 18 oktober
 
 

Spelschema


Nr

Lag



16/8

23/8

30/8

6/9

13/9

20/9

27/9

4/10

11/10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Vermis Persona     10 6 2 7 3 8 4 9 5                              
2 PMF     9 10 1 3 4 5 6 7 8                              
3 TANTO     8 9 10 2 1 4 5 6 7                              
4 Come Back     7 8 9 10 2 3 1 5 6                              
5 The Birds     6 7 8 9 10 2 3 4 1                              
6 Piruetten     5 1 7 8 9 10 2 3 4                              
7 Botten upp     4 5 6 1 8 9 10 2 3                              
8 Jonsson     3 4 5 6 7 1 9 10 2                              
9 Piatnik Vienna     2 3 4 5 6 7 8 1 10                              
10 Dagge     1 2 3 4 5 6 7 8 9                              
De fyra första lagen går till Div 2-kval. Slutspelet börjar 18 oktober
 
 
Laguppställningar

Vermis Persona
Per-Ove Olsson (kapten), 08-754 15 87 (h), pelleolsson@hotmail.com
Ulf Andersson
Magnus Arve
Anders Björkman
Mats Hargell
Lars Lovius
Stina Löfström
Jakob Sondén
Anna Wedar
Ola Weinberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

PMF
Henrik Arve (kapten), henrikarve@hotmail.com
Göran Andersson
Anders d´Aquino
Mats Engman
Per Flerén
Matti Jansson
Peder Jensen
Thomas Kvist
Tor Simensen
Skicka e-post till alla spelare i laget

TANTO
Roland Rosenqvist (kapten), rolandrosenqvist.rr@gmail.com
Gunnar Erkers
Inger Gerle
Rolf Jällgård
Urban Karlsson
Björn Orbert
Caroline Tesch
Johan Tesch
Eva Uddling
Maria Åkerlund
Skicka e-post till alla spelare i laget

Come Back
Anders Hellström (kapten), kabyssen@gmail.com
Mi Andrén
Lennart Back
Jonas Berggren
Micael Blomdahl
Åke Falkunge
Peter Flodqvist
Yvonne Flodqvist
Irene Rune
Johan Tesch
Skicka e-post till alla spelare i laget

The Birds
Annie Gahm (kapten), annie.gahm@gmail.com
Lars Andersson
Maria Calissendorff
Karin Dufwa
Bo Gahm
Mårten Gustawsson
Bengt Orre
John Orre
Sofia Ryman
Per Stahre
Patric Örnfjärd
Skicka e-post till alla spelare i laget

Piruetten
Jörgen Johansson (kapten), 08-34 77 35 (h), piruettenbridge@myrman.se
Svante Björling
Helena Farquharson
Björn Jonason
Göran Larson
Rolf Månsson
Sören Nystedt
Birgit Petterson
Bo Repfennig
Roald Österberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Botten upp
Christer Wannebo (kapten), 08-648 62 96 (h), christer.wannebo@telia.com
Eva Elfgren
Karl-Erik Elfgren
Margareta Holm
Ulf LanderEng
Staffan Lidholm
Lennart Lundgren
Anna-Karin Wannebo
Christian Wiechel
Skicka e-post till alla spelare i laget

Jonsson
Jeanette Bandel (kapten), 08-715 97 05 (h), jeanette.bandel@gmail.com
Eva Benckert
Mona Bergström
Lars Ericson
Ulla Ericson
Birgitta Kåre
Ingrid Linnarsson
Birgitta Nilsson
Eva Wiklander
Inga Wästeby
Skicka e-post till alla spelare i laget

Piatnik Vienna
Johan Englund (kapten), 08-257521 (h), johan@upplev.net
Ewa Eriksson
Inger Gerle
Christer Hedberg
Mikael Hök
Göran Johansson
Birgitta Lindborg
Sven Mårtensson
Endre Sas
Tor Simensen
Magnus Uhlin
Skicka e-post till alla spelare i laget

Dagge
Dag Holmström (kapten), 08-673 53 04 (h), dagholmstrom@tele2.se
Jan Alpe
Ingrid Johansson
Bengt Löfmark
Thomas Åkerman
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien