2018 VT Slut tisdag, Div 4-kval ti 1


Plac

Lag

Tot

CO

27/3

10/4

17/4

24/4

8/5

15/5

22/5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Sangvinikerna 138   25 19 17 16 16 20 25                                  
2 Olare 116   19 11 5 14 24 18 25                                  
3 Bjälklaget 102   9 14 24 14 6 10 25                                  
4 Sex Ess 100   14 20 24 12 14 12 4                                  
5 Glada 71   11 23 6 18 3 6 4                                  
6 Ö-laget 54   1 7 6 16 21 0 3                                  
7 Andra serien A 0                                                  
  Andra serien B 0                                                  
Nästa säsong startar 14/8. Ny serieindelning HT-18
 
 

Spelschema


Nr

Lag



27/3

10/4

17/4

24/4

8/5

15/5

22/5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Bjälklaget     7 8 3 6 2 5 4                                  
2 Olare     3 5 7 8 1 4 6                                  
3 Glada     2 6 1 4 7 8 5                                  
4 Sex Ess     8 7 6 3 5 2 1                                  
5 Sangvinikerna     6 2 8 7 4 1 3                                  
6 Ö-laget     5 3 4 1 8 7 2                                  
7 Andra serien A     1 4 2 5 3 6 8                                  
8 Andra serien B     4 1 5 2 6 3 7                                  
Nästa säsong startar 14/8. Ny serieindelning HT-18
 
 
Laguppställningar

Bjälklaget
Inger Bielke (kapten), 08-85 72 44 (h), inger@bielke.se
Dag Elmér
Barbro Folke
Mats Forsmark
Kjell Henriksson
Eva-Lotta Kraft
Monica Schött
Gunnar Sjögren
Carita von Sydow
Skicka e-post till alla spelare i laget

Olare
Kerstin Olare (kapten), kerstin@olare.se
Gudrun Dahlberg
Inger Karlsson
Björn Nordlander
Charlotte von Segebaden
Mayvi Svenonius
Christer Wannebo
Christian Wiechel
Ulf Östberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Glada
Ann Kristin Lilja (kapten), 08-720 11 11 (h), 08-772 72 21 (a), fanntasiann@gmail.com
Per-Olov Holmaeus
Monica Klippmark
Lars-Olof Lindkvist
Björn Nilsson
Leif Nilsson
Anders Oldinger
Thomas Olsson
Anna Persson
Ann Ullenius
Curt Wallin
Skicka e-post till alla spelare i laget

Sex Ess
Anita Brynje (kapten), anita.brynje@tyreso.se
Elisabeth Andersson
Christine Claesson
Michael Hagelin
Caroline Henjered
Elisabeth Janheim
Susann Mattsson
Helena Nilsson
Lars Nilsson
Margareta Selin
Mia Sundmark
Ragna Sylwan
Skicka e-post till alla spelare i laget

Sangvinikerna
Erik Myklebust (kapten), erik.myklebust@gmail.com
Magnus Backlund
Mikaela Bäckius
Jan Engström
Nillan Essén
Carl-Henrik Nauclér
Maria Thulin
Joakim Tillas
Skicka e-post till alla spelare i laget

Ö-laget
Stephanie Lindhé (kapten), stephanie.lindhe4@gmail.com
Britt-Karin Alsheden
Bertil Andersson
Lena Hartzell
Ingegerd Laggar
Jan Morén
Suzanne Paulsen-Bredler
Anne-Marie Rydell
Margareta Wallée
Skicka e-post till alla spelare i laget

Andra serien A
Ola Weinberg (kapten), 070-535 98 28 (h), ola.weinberg@gmail.com
Skicka e-post till alla spelare i laget

Andra serien B
Ola Weinberg (kapten), 070-535 98 28 (h), ola.weinberg@gmail.com
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien