2018 VT Grund måndag, Div 4 måndag


Plac

Lag

Tot

CO

8/1

15/1

22/1

29/1

5/2

12/2

19/2

26/2

5/3

12/3

19/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Bridgeblandning 48   25 23                                            
2 Kortoxen 42   17 25                                            
3 Galaterna 37   24 13                                            
4 Hårda Bud 35   21 14                                            
5 Ace of Spades 33   15 18                                            
--- --------------------- ---                                                  
6 Avanti 32   24 8                                            
  Singelgolfarna 4 32   15 17                                            
8 Next time 31   9 22                                            
9 Vin o Vatten 20   4 16                                            
  Hearts 20   13 7                                            
11 De Objudna 18   6 12                                            
12 Magic Numbers 9   6 3                                            
De sex första lagen går till Div 3-kval. Slutspelet börjar 26 mars
 
 

Spelschema


Nr

Lag



8/1

15/1

22/1

29/1

5/2

12/2

19/2

26/2

5/3

12/3

19/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Ace of Spades     12 7 2 8 3 9 4 10 5 11 6                          
2 Galaterna     11 12 1 3 4 5 6 7 8 9 10                          
3 Kortoxen     10 11 12 2 1 4 5 6 7 8 9                          
4 Bridgeblandning     9 10 11 12 2 3 1 5 6 7 8                          
5 Hårda Bud     8 9 10 11 12 2 3 4 1 6 7                          
6 Avanti     7 8 9 10 11 12 2 3 4 5 1                          
7 De Objudna     6 1 8 9 10 11 12 2 3 4 5                          
8 Next time     5 6 7 1 9 10 11 12 2 3 4                          
9 Vin o Vatten     4 5 6 7 8 1 10 11 12 2 3                          
10 Hearts     3 4 5 6 7 8 9 1 11 12 2                          
11 Magic Numbers     2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 12                          
12 Singelgolfarna 4     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11                          
De sex första lagen går till Div 3-kval. Slutspelet börjar 26 mars
 
 
Laguppställningar

Ace of Spades
Gunnar Sjögren (kapten), 08-665 37 61 (h), gunnar.sjogren@gmail.com
Inger Bielke
Dag Elmér
Barbro Folke
Mats Forsmark
Kjell Henriksson
Carita von Sydow
Margareta Wallée
Skicka e-post till alla spelare i laget

Galaterna
Linda Aspelin (kapten), 08-652 62 88 (h), linda.aspelin@gmail.com
Peter Aspelin
I-B Edholm
Roland Edholm
Nanna Kjerstadius
Barbara Lundquist
Lars Lundquist
Caj Nackstad
Håkan Svennewall
Irene Svennewall
Birgitta Tessmar
Birgitta Torstenius Hagenfeldt
Skicka e-post till alla spelare i laget

Kortoxen
Arndt Jonasson (kapten), arndt.jonasson@gmail.com
Olov Agri
Jan Bruzelius
Annette Dahlbeck
Mari-Anne Elsasdotter
Agneta Guldberg
Thomas Holmqvist
Bert Lilja
Stefan Olausson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Bridgeblandning
Kerstin Grandell (kapten), kerstin@grandell.nu
Eva Backhammar
Birgitta Bremer
Kåre Bremer
Thomas Holmgren
Cecilia von Scheven
Kerstin Westberg
Margareta Winell
Skicka e-post till alla spelare i laget

Hårda Bud
Mårten Hilding (kapten), 0707-68 77 77 (h), dirty.harry@hilding.ac
Henrik Almkvist
Kate Almkvist
Katarina Befrits
Per Flerén
Lars Gatenfelt
Monica Nordin
Birgitta Tell
Eva Zarins
Skicka e-post till alla spelare i laget

Avanti
Ulla Åhs (kapten), Ahsulla@gmail.com
Karin Dufwa
Åke Färnlöf
Annie Gahm
Birgitta Lindborg
Wiktor Raldow
Birgitta Rasch
Agneta Shanwell
Per Sjöberg
Inga Skoog
Skicka e-post till alla spelare i laget

De Objudna
Lisbeth Lord (kapten), lisbethlord@telia.com
Annika Granberg
Ulrica Holm
Kerstin Isaksson
Anthony Lord
Anna-Lena Lundberg
Lars Lundberg
Anita Lundqvist
Göran Nyqvist
Carina Sundelius
Skicka e-post till alla spelare i laget

Next time
Lena Kling-Lindahl (kapten), 08-765 05 72 (h), lena.lindahl@investorab.com
Yvonne Björklund
Christine Claesson
Mia Ekwall
Jan-Erik Grindborg
Karin Grindborg
Madeleine Kleberg
Malou Magnusson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Vin o Vatten
Lena Björklund (kapten), 08-26 82 34 (h), lena_ceci@hotmail.com
Ulla-Britt Edlund Dijkstra
Katarina Eger
Katrin Holmberg
Inger Martin
Helena Nilsson
Anki Notini
Skicka e-post till alla spelare i laget

Hearts
John Dryden (kapten), john.dryden@live.se
Ulf Andersson
Peter Bengtsson
Karin Ekhammar
Paul Grengel
Jan Jansson
Mats Lövgren
Anders Ohlsson
Per Stahre
Magnus Uhlin
Skicka e-post till alla spelare i laget

Magic Numbers
Christian Gertzell (kapten), 08-594 305 10 (h), gertzell@gmail.com
Elisabeth Andersson
Anita Brynje
John Byttner
Gunnar M Carlsson
Josephine Carlsson
Caroline Henjered
May Nilsson
Margareta Selin
Caroline Wachtmeister
Skicka e-post till alla spelare i laget

Singelgolfarna 4
Per-Olov Bergström (kapten), 0856033433 (h), per_olov.bergstrom@telia.com
Eva Bremberg
Robert Cinadler
Lars Colliander
Anne-Christine Damberg
Hans Kronkvist
Katy Lilljeforss
Monika Lindeberg
Elisabeth Rimér Asplund
Eva Wahl
Ulla Winblad
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien