2018 VT Grund onsdag, Div 4 onsdag


Plac

Lag

Tot

CO

10/1

17/1

24/1

31/1

7/2

14/2

21/2

28/2

7/3

14/3

21/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Sweap 25   25                                              
2 NoFo Challenge 22   22                                              
3 NYSLAGET 20   20                                              
4 Revansch 18   18                                              
5 Inga Spärrar 17   17                                              
6 Navy Slammers 2 15   15                                              
--- --------------------- ---                                                  
7 Modiga gänget 15   15                                              
8 BME 13   13                                              
9 Allakann 12   12                                              
10 Hajarna 10   10                                              
11 Ragnarök 8   8                                              
12 Optimisterna 3   3                                              
De sex första lagen går till Div 3-kval. Slutspelet börjar 4 apr
 
 

Spelschema


Nr

Lag



10/1

17/1

24/1

31/1

7/2

14/2

21/2

28/2

7/3

14/3

21/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Navy Slammers 2     12 7 2 8 3 9 4 10 5 11 6                          
2 NYSLAGET     11 12 1 3 4 5 6 7 8 9 10                          
3 NoFo Challenge     10 11 12 2 1 4 5 6 7 8 9                          
4 BME     9 10 11 12 2 3 1 5 6 7 8                          
5 Sweap     8 9 10 11 12 2 3 4 1 6 7                          
6 Allakann     7 8 9 10 11 12 2 3 4 5 1                          
7 Revansch     6 1 8 9 10 11 12 2 3 4 5                          
8 Optimisterna     5 6 7 1 9 10 11 12 2 3 4                          
9 Inga Spärrar     4 5 6 7 8 1 10 11 12 2 3                          
10 Ragnarök     3 4 5 6 7 8 9 1 11 12 2                          
11 Hajarna     2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 12                          
12 Modiga gänget     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11                          
De sex första lagen går till Div 3-kval. Slutspelet börjar 4 apr
 
 
Laguppställningar

Navy Slammers 2
Robert Hellsten (kapten), robertchellsten@gmail.com
Henrik Almkvist
Håkan Asplund
Claes Dahlbäck
Johan Forslund
Peder Ribbing
Sven Rudberg
William Sandeberg af
Bertil Sjöholm
Per Thorstensson
Peter Thurell
Nikolaj Tolstoy
Skicka e-post till alla spelare i laget

NYSLAGET
Margareta Eriksson (kapten), 0730397593 (h), me-ga@telia.com
Eva Englund
Kerstin Gråberg
Annika Hertzberg
Ulla Kullenberg
Lisbeth Kvarby
Eva-Maria von Schantz
Anna Skagerberg
Ylva Ståhl
Kerstin Trumstedt
Sara Wallin
Skicka e-post till alla spelare i laget

NoFo Challenge
Bertil Lönnqvist (kapten), 08-6409894 (h), bertil.lonnqvist@telia.com
Peter Bengtsson
Mats Carlstedt
Karin Engberg
Bernt Ericsson
Erik Holm
Andreas Meyerson
Skicka e-post till alla spelare i laget

BME
Emma Angermund (kapten), emangermund@gmail.com
Malin Amethier
Amanda Angermund
Lena Angermund
Staffan Angermund
Eva Mitteregger
Cecilia Murray Kalderén
Göran Nyqvist
Carina Sundelius
Tobias Svensson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Sweap
Eddie Persson (kapten), 076-115 24 51 (a), eddie.persson@gmail.com
Magnus Gauffin
Fredrik Gefvert
Eva Johansson
Per Larshans
Lars Lindén
Bengt-Olof Swing
Christer Årenborg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Allakann
Aili Ramström (kapten), 08-653 09 37 (h), Aili.r@comhem.se
Gunilla Arvidsson
Annika Bie
Lars Pettersson
Lisbeth Pettersson
Kerstin Rehn
Meta Renberg
Raymond Smedberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Revansch
Boel Helsing (kapten), 08-765 36 63 (h), boel.helsing@telia.com
Katarina Befrits
Gustaf Bråkenhielm
Lena Charpentier
Eva Elfgren
Karl-Erik Elfgren
Mårten Hilding
Anders Oldinger
Ulla Söderlind
Curt Wallin
Skicka e-post till alla spelare i laget

Optimisterna
Monika Henkow (kapten), 08-26 21 07 (h), henkow@telia.com
Birgitta Essén-Gustavsson
Lennart Henkow
Ingegerd Laggar
Jan Tessmar
Marianne Tessmar
Ulla Toft
Skicka e-post till alla spelare i laget

Inga Spärrar
Staffan Tellenbach (kapten), 08-36 85 47 (h), staffan.tellenbach@gmail.com
Berit Gezelius
Anders Josephson
Inger Kinge
Monica Mattson
Gull-Britt Montalvo
Eva Ottenäs
Carin Stenberg
Gunilla Törnqvist
Skicka e-post till alla spelare i laget

Ragnarök
Ragna Sylwan (kapten), ragnasylwan@gmail.com
Elisabeth Andersson
Ingegärd Andersson
Christine Claesson
Caroline Henjered
Elisabeth Karlsson
Elisabeth Malmberg
Margareta Selin
Skicka e-post till alla spelare i laget

Hajarna
Karin Ekhammar (kapten), 070-362 59 49 (h), karinekhammar@yahoo.se
Marianne Beckman
John Dryden
Paul Grengel
Margit Henriksson
Tina Henriksson
Eva Hägermalm
Åke Kling
Mats Lövgren
Marie-Anne Olsson
Per Stahre
Barbro Wiberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Modiga gänget
Rainer Strömblad (kapten), 08-708 90 32 (h), 08-10 53 77 (a), rainer.s@telia.com
Astrid Christiernsson
Sven Hallgren
Jörgen Johansson
Linda Noaksson Strömblad
Bengt Nordqvist
Eva Nordqvist
Birgit Petterson
Marie Silfverberg
Kjell Skoglund
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien