2018 VT Slut måndag, Div 5-kval må


Plac

Lag

Tot

CO

26/3

9/4

16/4

23/4

7/5

14/5

21/5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 SPELGLADA 78   22 15 24 17                                        
  Concordia 78   25 11 17 25                                        
3 Bore 61   14 17 17 13                                        
4 Belladonna 54   17 15 13 9                                        
5 Bridge Buddies 53   7 25 15 6                                        
6 Stayman 2 51   2 16 12 21                                        
7 Samfolket 38   16 4 6 12                                        
8 Trelagsmöte 1 0                                                  
  Trelagsmöte 2 0                                                  
  Trelagsmöte 3 0                                                  
Nästa säsong startar 13/8. Ny serieindelning HT-18
 
 

Spelschema


Nr

Lag



26/3

9/4

16/4

23/4

7/5

14/5

21/5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 SPELGLADA     8 7 3 6 2 9 10                                  
2 Stayman 2     4 8 9 7 1 10 3                                  
3 Samfolket     6 5 1 8 9 4 2                                  
4 Concordia     2 9 7 9 5 3 8                                  
5 Bridge Buddies     9 3 8 10 4 8 7                                  
6 Bore     3 10 10 1 10 7 9                                  
7 Belladonna     10 1 4 2 8 6 5                                  
8 Trelagsmöte 1     1 2 5 3 7 5 4                                  
9 Trelagsmöte 2     5 4 2 4 3 1 6                                  
10 Trelagsmöte 3     7 6 6 5 6 2 1                                  
Nästa säsong startar 13/8. Ny serieindelning HT-18
 
 
Laguppställningar

SPELGLADA
Göran Hindemark (kapten), goran_hindemark@hotmail.com
Eva Cornell
Herman Essén
Monica Essén
Birgitta Essén-Gustavsson
Barbro Fischerström
Gunnel Gustafsson
Ralf Gustavsson
Jan Hedendahl
Marie Hindemark
Majlis Larsson
Eva Måre
Tommy Niklasson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Stayman 2
Ingvar Wiström (kapten), 08-531 868 74 (h), hans.wistrom@gmail.com
Myra Beckman
Rolf Borg
Lars-Göran Eriksson
Gunnar Holmberg
Walter Kegö
Göran Ryegård
Bo Samuelsson
Kerstin Sjöqvist
Åsa Trollborg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Samfolket
Fredrik Norling (kapten), fred.norling@gmail.com
Gunnar Albertsson
Gunvor Albertsson
Hans-Edward Gennow
Mikael Höög
Mikael Johansson
Ann Kristin Lilja
Malin Löfqvist
Annikki Mölsä
Dan Nedergård
Mikael Skogström
Ylva Willows
Skicka e-post till alla spelare i laget

Concordia
Erland Ringblom (kapten), erland.ringblom@telia.com
Eva Eneroth
Catharina Eneroth Björkman
Lasse Gustavsson
Anna Hesselman
Johan Månsson
Marianne Petersén
Suzanne Rasmuson
Birgitta Stavenow
Anna Taube von Koch
Skicka e-post till alla spelare i laget

Bridge Buddies
Gunn-Britt Rudenheim (kapten), gb@redamo.se
Nina Andersson
Synnöve Billstam-Eriksson
Agneta Boberg
Karin Lagerman
Ann Lindow
Birgitta Munck
Erik Myklebust
Monika Olsson
Joakim Tillas
Skicka e-post till alla spelare i laget

Bore
Mona von Köhler (kapten), 08-36 37 53 (h), mona.von.kohler@gmail.com
Margareta Carlsson Lindahl
Gösta Johansson
Tor Montalvo
Anita Rune
Marianne Simonsson
Anita Sjöge
Hans Sjökvist
Ralf Treffner
Kerstin Österberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Belladonna
Agneta Söderlund (kapten), 08-765 66 97 (h), agneta.soderlund2@comhem.se
Karina Bladstedt
Lena Lagercrantz
Arija Strömberg
Gullvi Söderbaum
Gunvor Taxén
Eila Törnroos
Marie Wirkestrand
Birgit Östergren
Skicka e-post till alla spelare i laget

Trelagsmöte 1
Ola Weinberg (kapten), 070-535 98 28 (h), ola.weinberg@gmail.com
Skicka e-post till alla spelare i laget

Trelagsmöte 2
Ola Weinberg (kapten), 070-535 98 28 (h), ola.weinberg@gmail.com
Skicka e-post till alla spelare i laget

Trelagsmöte 3
Ola Weinberg (kapten), 070-535 98 28 (h), ola.weinberg@gmail.com
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien