2017 HT Slut måndag, Div 5-kval må


Plac

Lag

Tot

CO

30/10

6/11

13/11

20/11

27/11

4/12

11/12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 SPELGLADA 129   18 9 25 23 20 13 21                                  
2 Rödluvan 116   12 21 16 7 14 21 25                                  
3 Laglösa 111   18 18 14 7 16 17 21                                  
4 Stayman 2 110   12 16 20 20 16 17 9                                  
5 Samfolket 109   18 15 5 23 10 13 25                                  
6 Bore 99   12 12 25 10 16 19 5                                  
7 Bridge Buddies 93   12 15 10 24 14 9 9                                  
8 Belladonna 73   18 14 5 6 14 11 5                                  
Alla lagen till Div 5. Nästa säsong startar 8/1
 
 

Spelschema


Nr

Lag



30/10

6/11

13/11

20/11

27/11

4/12

11/12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Rödluvan     8 2 3 4 5 6 7                                  
2 SPELGLADA     7 1 8 3 4 5 6                                  
3 Laglösa     6 7 1 2 8 4 5                                  
4 Samfolket     5 6 7 1 2 3 8                                  
5 Stayman 2     4 8 6 7 1 2 3                                  
6 Bridge Buddies     3 4 5 8 7 1 2                                  
7 Bore     2 3 4 5 6 8 1                                  
8 Belladonna     1 5 2 6 3 7 4                                  
Alla lagen till Div 5. Nästa säsong startar 8/1
 
 
Laguppställningar

Rödluvan
Ann Stern (kapten), ann@stern.nu
Hans Berggren
Ingrid Berggren
Eva Qviberg
Johan Stern
Christina Söderberg
Per Söderberg
Annika Thustrup
Hans Thustrup
Cecilia Versteegh
Skicka e-post till alla spelare i laget

SPELGLADA
Göran Hindemark (kapten), goran_hindemark@hotmail.com
Eva Cornell
Herman Essén
Monica Essén
Birgitta Essén-Gustavsson
Barbro Fischerström
Gunnel Gustafsson
Ralf Gustavsson
Jan Hedendahl
Marie Hindemark
Majlis Larsson
Eva Måre
Skicka e-post till alla spelare i laget

Laglösa
Monica Segerblom (kapten), monica@boru.se
Sonja Asplund
Kerstin Karlström
Elisabet Lennbom
Helena Liljedahl
Lottie Neunmüller
Johan Nilsson
Maud Randel
Börje Rudenstål
Lotta Taxén
Marianne Öjestål
Skicka e-post till alla spelare i laget

Samfolket
Fredrik Norling (kapten), fred.norling@gmail.com
Gunnar Albertsson
Gunvor Albertsson
Hans-Edward Gennow
Mikael Höög
Mikael Johansson
Ann Kristin Lilja
Malin Löfqvist
Annikki Mölsä
Dan Nedergård
Mikael Skogström
Ylva Willows
Skicka e-post till alla spelare i laget

Stayman 2
Ingvar Wiström (kapten), 08-531 868 74 (h), hans.wistrom@gmail.com
Myra Beckman
Rolf Borg
Lars-Göran Eriksson
Gunnar Holmberg
Walter Kegö
Göran Ryegård
Bo Samuelsson
Kerstin Sjöqvist
Åsa Trollborg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Bridge Buddies
Gunn-Britt Rudenheim (kapten), gb@redamo.se
Nina Andersson
Magnus Backlund
Synnöve Billstam-Eriksson
Agneta Boberg
Birgitta Elding
Gunilla Kihlström
Karin Lagerman
Ann Lindow
Erik Myklebust
Monika Olsson
Joakim Tillas
Skicka e-post till alla spelare i laget

Bore
Mona von Köhler (kapten), 08-36 37 53 (h), mona.von.kohler@gmail.com
Margareta Carlsson Lindahl
Gösta Johansson
Tor Montalvo
Anita Rune
Marianne Simonsson
Anita Sjöge
Hans Sjökvist
Ralf Treffner
Kerstin Österberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Belladonna
Agneta Söderlund (kapten), 08-765 66 97 (h), agneta.soderlund2@comhem.se
Karina Bladstedt
Lena Lagercrantz
Arija Strömberg
Gullvi Söderbaum
Gunvor Taxén
Eila Törnroos
Marie Wirkestrand
Birgit Östergren
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien