2018 VT Slut torsdag, Div 5-kval to


Plac

Lag

Tot

CO

5/4

12/4

19/4

26/4

3/5

17/5

24/5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Osquar 139   25 16 21 13 22 23 19                                  
2 4Par 116   18 14 16 15 20 16 17                                  
3 Damerna Först 110   22 20 14 17 15 15 7                                  
4 Inga Ess 104   14 23 9 13 12 15 18                                  
5 Straffarbetarna 98   16 5 13 17 14 14 19                                  
6 Class Ess 81   8 20 20 15 8 10                                    
7 Så Pass 78   3 7 12 15 15 13 13                                  
8 Trelagsmöte 1 0                                                  
  Trelagsmöte 2 0                                                  
  Trelagsmöte 3 0                                                  
Nästa säsong startar 16/8. Ny serieindelning HT-18
 
 

Spelschema


Nr

Lag



5/4

12/4

19/4

26/4

3/5

17/5

24/5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Osquar     8 7 3 6 2 9 10                                  
2 Class Ess     4 8 9 7 1 10 3                                  
3 Inga Ess     6 5 1 8 9 4 2                                  
4 Damerna Först     2 9 7 9 5 3 8                                  
5 Så Pass     9 3 8 10 4 8 7                                  
6 Straffarbetarna     3 10 10 1 10 7 9                                  
7 4Par     10 1 4 2 8 6 5                                  
8 Trelagsmöte 1     1 2 5 3 7 5 4                                  
9 Trelagsmöte 2     5 4 2 4 3 1 6                                  
10 Trelagsmöte 3     7 6 6 5 6 2 1                                  
Nästa säsong startar 16/8. Ny serieindelning HT-18
 
 
Laguppställningar

Osquar
Bengt Vretblad (kapten), 08-758 89 52 (h), bengt.vretblad@castrum.se
Anders Edgren
Lars Engstedt
Sten Forsström
Madeleine Geijer Edgren
Erik Mjöberg
Kerstin Rehnman
Sven-Erik Rehnman
Matilde Unge
Jan Wennerstrand
Skicka e-post till alla spelare i laget

Class Ess
Claes Swensson (kapten), 08-673 70 26 (h), 070-546 75 31 (a), claes.swenson@gmail.com
Annica Arvfors
Ulla Elmqvist
Solveig Engdahl
Cathrine Hallsten
Torbjörn Jonasson
Claes Martinsson
Bibi Sandberg
Clary Sundblad
Skicka e-post till alla spelare i laget

Inga Ess
Anders Sjöberg (kapten), 08-26 09 43 (h), anders.e.sjoberg@gmail.com
Leif Jacobsson
Marianne Jacobsson
Monica Källman
Per Källman
Agneta Nord
Gunnar Nord
Ylva Perslow
Olof Sjöberg
Gunnar Stille
Håkan Stille
Marianne Tessmar
Skicka e-post till alla spelare i laget

Damerna Först
Barbro Gustavsson (kapten), 08-646 79 81 (h), barbro.gustavsson@live.se
Ann Bernmark
Annica Bodin
Lena Göransson
Kristina Larsson
Birgitta Wilhelmsson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Så Pass
Ulrica Holm (kapten), ulrica.holm@nordea.com
Anna Berglöw
Anita Hilton
Kerstin Isaksson
Anna-Lena Lundberg
Lars Lundberg
Carina Murtas
Eva Owen-Berghmark
Skicka e-post till alla spelare i laget

Straffarbetarna
Christina Bondeson (kapten), 08-4460262 (h), kibosweden@hotmail.com
Ulla Andersson
Anders Elmér
Dag Elmér
Eivor Elmér
Yvonne Grundh
Pia Hartzell
Jan Nordin
Ingrid Trehn
Skicka e-post till alla spelare i laget

4Par
Göran Ryegård (kapten), 0853256270@telia.com
Myra Beckman
Rolf Borg
Lars-Göran Eriksson
Gunnar Holmberg
Walter Kegö
Bo Samuelsson
Kerstin Sjöqvist
Åsa Trollborg
Ingvar Wiström
Skicka e-post till alla spelare i laget

Trelagsmöte 1
Ola Weinberg (kapten), 070-535 98 28 (h), ola.weinberg@gmail.com
Skicka e-post till alla spelare i laget

Trelagsmöte 2
Ola Weinberg (kapten), 070-535 98 28 (h), ola.weinberg@gmail.com
Skicka e-post till alla spelare i laget

Trelagsmöte 3
Ola Weinberg (kapten), 070-535 98 28 (h), ola.weinberg@gmail.com
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien