2018 VT Grund måndag, Div 5 måndag


Plac

Lag

Tot

CO

8/1

15/1

22/1

29/1

5/2

12/2

19/2

26/2

5/3

12/3

19/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 4 Ess 50   25 25                                            
2 Rödluvan 46   25 21                                            
--- --------------------- ---                                                  
3 SPELGLADA 40   16 24                                            
4 Bore 39   14 25                                            
5 Stayman 2 29   18 11                                            
6 Trelagsmöte 2 25     25                                            
7 Samfolket 21   12 9                                            
8 Trelagsmöte 3 19     19                                            
9 Bridge Buddies 17   11 6                                            
10 Concordia 8   3 5                                            
11 Belladonna 4   4 0                                            
12 Trelagsmöte 1 1     1                                            
De två första lagen går till Div 2-kval. Slutspelet börjar 26 mars
 
 

Spelschema


Nr

Lag



8/1

15/1

22/1

29/1

5/2

12/2

19/2

26/2

5/3

12/3

19/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 4 Ess     2 10 5 6 9 7 10 8 4 10 10                          
2 Concordia     1 11 4 10 3 10 5 10 8 9 7                          
3 SPELGLADA     7 8 6 9 2 11 11 4 10 5 11                          
4 Rödluvan     10 6 2 11 7 8 9 3 1 11 5                          
5 Stayman 2     6 12 1 8 10 9 2 7 11 3 4                          
6 Samfolket     5 4 3 1 11 12 8 11 7 12 9                          
7 Bore     3 9 10 12 4 1 12 5 6 8 2                          
8 Bridge Buddies     11 3 11 5 12 4 6 1 2 7 12                          
9 Belladonna     12 7 12 3 1 5 4 12 12 2 6                          
10 Trelagsmöte 1     4 1 7 2 5 2 1 2 3 1 1                          
11 Trelagsmöte 2     8 2 8 4 6 3 3 6 5 4 3                          
12 Trelagsmöte 3     9 5 9 7 8 6 7 9 9 6 8                          
De två första lagen går till Div 2-kval. Slutspelet börjar 26 mars
 
 
Laguppställningar

4 Ess
Solveig Nilsson (kapten), vmd.solveig@bredband.net
Margita Andersson
Caroline Freund
Claes Nilsson
Berith Olofsson
Mia Sundmark
Martha Trymander
Maud Wedin
Skicka e-post till alla spelare i laget

Concordia
Erland Ringblom (kapten), erland.ringblom@telia.com
Eva Eneroth
Catharina Eneroth Björkman
Lasse Gustavsson
Anna Hesselman
Johan Månsson
Marianne Petersén
Suzanne Rasmuson
Birgitta Stavenow
Anna Taube von Koch
Skicka e-post till alla spelare i laget

SPELGLADA
Göran Hindemark (kapten), goran_hindemark@hotmail.com
Eva Cornell
Herman Essén
Monica Essén
Birgitta Essén-Gustavsson
Barbro Fischerström
Gunnel Gustafsson
Ralf Gustavsson
Jan Hedendahl
Marie Hindemark
Majlis Larsson
Eva Måre
Tommy Niklasson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Rödluvan
Ann Stern (kapten), ann@stern.nu
Hans Berggren
Ingrid Berggren
Eva Qviberg
Johan Stern
Christina Söderberg
Per Söderberg
Annika Thustrup
Hans Thustrup
Cecilia Versteegh
Skicka e-post till alla spelare i laget

Stayman 2
Ingvar Wiström (kapten), 08-531 868 74 (h), hans.wistrom@gmail.com
Myra Beckman
Rolf Borg
Lars-Göran Eriksson
Gunnar Holmberg
Walter Kegö
Göran Ryegård
Bo Samuelsson
Kerstin Sjöqvist
Åsa Trollborg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Samfolket
Fredrik Norling (kapten), fred.norling@gmail.com
Gunnar Albertsson
Gunvor Albertsson
Hans-Edward Gennow
Mikael Höög
Mikael Johansson
Ann Kristin Lilja
Malin Löfqvist
Annikki Mölsä
Dan Nedergård
Mikael Skogström
Ylva Willows
Skicka e-post till alla spelare i laget

Bore
Mona von Köhler (kapten), 08-36 37 53 (h), mona.von.kohler@gmail.com
Margareta Carlsson Lindahl
Gösta Johansson
Tor Montalvo
Anita Rune
Marianne Simonsson
Anita Sjöge
Hans Sjökvist
Ralf Treffner
Kerstin Österberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Bridge Buddies
Gunn-Britt Rudenheim (kapten), gb@redamo.se
Nina Andersson
Synnöve Billstam-Eriksson
Agneta Boberg
Karin Lagerman
Ann Lindow
Birgitta Munck
Erik Myklebust
Monika Olsson
Joakim Tillas
Skicka e-post till alla spelare i laget

Belladonna
Agneta Söderlund (kapten), 08-765 66 97 (h), agneta.soderlund2@comhem.se
Karina Bladstedt
Lena Lagercrantz
Arija Strömberg
Gullvi Söderbaum
Gunvor Taxén
Eila Törnroos
Marie Wirkestrand
Birgit Östergren
Skicka e-post till alla spelare i laget

Trelagsmöte 1
Ola Weinberg (kapten), 070-535 98 28 (h), ola.weinberg@gmail.com
Skicka e-post till alla spelare i laget

Trelagsmöte 2
Ola Weinberg (kapten), 070-535 98 28 (h), ola.weinberg@gmail.com
Skicka e-post till alla spelare i laget

Trelagsmöte 3
Ola Weinberg (kapten), 070-535 98 28 (h), ola.weinberg@gmail.com
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien