2018 VT Grund onsdag, Div 5 onsdag


Plac

Lag

Tot

CO

10/1

17/1

24/1

31/1

7/2

14/2

21/2

28/2

7/3

14/3

21/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Slamsugarna 2 20   20                                              
  KABINETTET 20   20                                              
--- --------------------- ---                                                  
3 Ruter Knekt 19   19                                              
4 Hejsang 17   17                                              
5 Storslam 13   13                                              
6 Godspelarna 11   11                                              
7 AVEC 10   10                                              
  Laglösa 10   10                                              
De två första lagen går till Div 4-kval. Slutspelet börjar 4 apr
 
 

Spelschema


Nr

Lag



10/1

17/1

24/1

31/1

7/2

14/2

21/2

28/2

7/3

14/3

21/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Slamsugarna 2     8 2 3 4 5 6 7 8 2 3 4                          
2 AVEC     7 1 8 3 4 5 6 7 1 8 3                          
3 Storslam     6 7 1 2 8 4 5 6 7 1 2                          
4 Ruter Knekt     5 6 7 1 2 3 8 5 6 7 1                          
5 Godspelarna     4 8 6 7 1 2 3 4 8 6 7                          
6 Hejsang     3 4 5 8 7 1 2 3 4 5 8                          
7 KABINETTET     2 3 4 5 6 8 1 2 3 4 5                          
8 Laglösa     1 5 2 6 3 7 4 1 5 2 6                          
De två första lagen går till Div 4-kval. Slutspelet börjar 4 apr
 
 
Laguppställningar

Slamsugarna 2
Lars-Gunnar Elgelund (kapten), lgj001@telia.com
Karin Berinder
Karin Ekhammar
Tomas Gustavsson
Carina Heinlo
Lars Lindell
Ulla Lindell
Ingegerd Lundquist
Marianne Lönnborg
Karl-Ragnar Sassner
Berndt-Åke Timan
Skicka e-post till alla spelare i laget

AVEC
Lulle Kockly (kapten), 08-33 09 41 (h), 08-718 16 90 (a), kockly@telia.com
Elisabeth Bellman
Anna-Lena Björk
Monica Gindby
Henriette Hedin
Bengt Kulling
Margot Kulling
Tor Montalvo
Bodil Nordström
Anders Staaf
Gunilla Tingström
Skicka e-post till alla spelare i laget

Storslam
Catharina Eneroth Björkman (kapten), 08-717 02 21 (h), caje_e@hotmail.com
Mia Ekwall
Eva Eneroth
Lasse Gustavsson
Anna Hesselman
Gunnar Klevefors
Tossa Klevefors
Kristina Larsson
Johan Månsson
Catharina Skiöldebrand
Birgitta Stavenow
Anna Taube von Koch
Skicka e-post till alla spelare i laget

Ruter Knekt
Martin Berne (kapten), martin.berne@telia.com
Anne Bergman
Gabrielle Berne
Kerstin Berne
Jan Ekelund
Margareta Ekelund
Meta Jonsson
Eva Lund
Lars-Göran Lund
Skicka e-post till alla spelare i laget

Godspelarna
Inger Welander (kapten), 08-250176 (h), welanderinger@gmail.com
Inger Björsell
John Byttner
Ulla de Laval
Carl Linton
Wilhelm Sabelström
Lotta Severin
Charlotte Stiernstedt
Johan Stiernstedt
Kerstin Tidholm
Skicka e-post till alla spelare i laget

Hejsang
Veronica Holmberg (kapten), 08-774 49 88 (h), h_magnus@bredband.net
Håkan Carlsson
Maria Carlsson
Eva Edman Stålbrandt
Magnus Holmberg
Karin Klingspor
Magnus Klingspor
Christer Stålbrandt
Skicka e-post till alla spelare i laget

KABINETTET
Agneta Söderlund (kapten), 08-765 66 97 (h), agneta.soderlund2@comhem.se
Sylvia Dennergren
Gunnel Gustafsson
Hedvig Hall
Lena Hjelt
Lena Håkansson
Agneta Lundvall
Ragnhild Löfgren
Gudrun Noreby
Marianne Simonsson
Per Sjöberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Laglösa
Helena Liljedahl (kapten)
Sonja Asplund
Tomas Grut
Åsa-Britt Hermansson
Janni Jensen
Gösta Johansson
Lotta Taxén
Matilde Unge
Mirvi Unge Thorsén
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien