2018 VT Grund tisdag, Div 5 tisdag


Plac

Lag

Tot

CO

9/1

16/1

23/1

30/1

6/2

13/2

20/2

27/2

6/3

13/3

20/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Golden Gate 49   25 24                                            
2 Mise en pass 43   24 19                                            
3 Sangvinikerna 39   14 25                                            
4 Ö-laget 38   16 22                                            
--- --------------------- ---                                                  
5 Coeur Six 34   23 11                                            
  K1 & K2 mfl 34   18 16                                            
7 Navy Slammers 1 28   14 14                                            
8 Havanna 26   6 20                                            
9 Blackpool 22   16 6                                            
10 GAME 16   12 4                                            
11 Fellows 15   7 8                                            
12 Blandade kort 13   3 10                                            
De fyra första lagen går till div4-kval. Slutspelet börjar 27 mars
 
 

Spelschema


Nr

Lag



9/1

16/1

23/1

30/1

6/2

13/2

20/2

27/2

6/3

13/3

20/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Ö-laget     12 7 2 8 3 9 4 10 5 11 6                          
2 GAME     11 12 1 3 4 5 6 7 8 9 10                          
3 Navy Slammers 1     10 11 12 2 1 4 5 6 7 8 9                          
4 Golden Gate     9 10 11 12 2 3 1 5 6 7 8                          
5 Havanna     8 9 10 11 12 2 3 4 1 6 7                          
6 Coeur Six     7 8 9 10 11 12 2 3 4 5 1                          
7 Fellows     6 1 8 9 10 11 12 2 3 4 5                          
8 Mise en pass     5 6 7 1 9 10 11 12 2 3 4                          
9 Blandade kort     4 5 6 7 8 1 10 11 12 2 3                          
10 Blackpool     3 4 5 6 7 8 9 1 11 12 2                          
11 K1 & K2 mfl     2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 12                          
12 Sangvinikerna     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11                          
De fyra första lagen går till div4-kval. Slutspelet börjar 27 mars
 
 
Laguppställningar

Ö-laget
Stephanie Lindhé (kapten), stephanie.lindhe4@gmail.com
Britt-Karin Alsheden
Bertil Andersson
Lena Hartzell
Ingegerd Laggar
Jan Morén
Suzanne Paulsen-Bredler
Anne-Marie Rydell
Margareta Wallée
Skicka e-post till alla spelare i laget

GAME
Anders Elmér (kapten), 08-619 07 76 (h), anders.elmer@emplaw.se
Marianne Bager
Eivor Elmér
Yvonne Grundh
Pia Kärde
Gunilla Reuterswärd
Christina Söderberg
Ingrid Trehn
Charlotte Törnberg
Viveka Törnberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Navy Slammers 1
Carl-Axel Arlestedt (kapten), 08-7556838 (h), carl-axel.arlestedt2@tele2.se
Christer Edgren
Rutger Ellsén
Olle Forssell
Lars Gatenfelt
Peder Ribbing
Sven Rudberg
William Sandeberg af
Per Thorstensson
Nikolaj Tolstoy
Johan Wahlquist
Göran Widén
Skicka e-post till alla spelare i laget

Golden Gate
Etienne Petersén (kapten), 08-767 76 80 (h), etienne@ep-media.se
Barbro Ehn
Carl Frisk
Marianne Petersén
Ann Ryberg
Johan Seth
Anna Silfverling
Martina Thornton
Skicka e-post till alla spelare i laget

Havanna
Berit Nilsson (kapten), berit@decisionpoint.se
Birgitta Berg
Joakim Brännlund
Yves Chantereau
Göran Elinder
Mikael Gordon
Dan Lindblom
Peter Nilsson
Camilla Söderquist
Marie Wickman Chantereau
Skicka e-post till alla spelare i laget

Coeur Six
Erik Holm (kapten), 08-765 32 74 (h), holmmanager@telia.com
Margaretha Dalhamn
Bernt Ericsson
Marie Friedman
Maria Lindegren
Kristian Ramstedt
Per Schröder
Sven Sundin
Skicka e-post till alla spelare i laget

Fellows
Carin Tingvall (kapten), carin.tingvall@telia.com
Agneta Boberg
Britt Eckerbom
Mona Hagelberg
Michael Hagelin
Leif Lindkvist
Susanna Lindkvist
Nils Molin
Christine Näsholm
Ulf Pettersson
Gunn-Britt Rudenheim
Skicka e-post till alla spelare i laget

Mise en pass
Katarina Dürango (kapten), katarina.durango@yahoo.se
Magnus Backlund
Marie Edman
Lotta Gordon
Agneta Jakobsson
Eva Menzing
Susanne Qviberg
Birgitta Rittner
Betty Tarzikhan
Anna Carin Åkerholm
Skicka e-post till alla spelare i laget

Blandade kort
Claes Molund (kapten), claes.molund@hotmail.com
Jörgen Billström
Eva Cronvall
Leif Höjvall
Ingrid Johansson
Hans Kohlén
Annika Peterzén
Charlotte Rydlinge
Marie Valund Bäckman
Anders Vikdahl
Skicka e-post till alla spelare i laget

Blackpool
Veronica Holmberg (kapten), 08-774 49 88 (h), h_magnus@bredband.net
Håkan Carlsson
Maria Carlsson
Magnus Holmberg
Anthony Lord
Lisbeth Lord
Anna-Lena Lundberg
Lars Lundberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

K1 & K2 mfl
Roger Jerlbäck (kapten), roger.jerlback@gmail.com
Lars Arnarp
Åke Blomqvist
Kerstin Dinell
Anita Edholm
Kerstin Haldosén
Hans Lindgren
Torbjörn Svensson
Anders Wibaeus
Skicka e-post till alla spelare i laget

Sangvinikerna
Erik Myklebust (kapten), erik.myklebust@gmail.com
Magnus Backlund
Mikaela Bäckius
Jan Engström
Nillan Essén
Maria Thulin
Joakim Tillas
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien