2018 HT Grund torsdag, Div 5 torsdag


Plac

Lag

Tot

CO

16/8

23/8

30/8

6/9

13/9

20/9

27/9

4/10

11/10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 7slam 161   18 19 18 25 11 18 6 25 21                              
  Damerna Först 161   25 16 13 17 20 24 17 18 11                              
3 Equipe Carreau 153   8 11 17 21 18 23 13 18 24                              
4 Straffarbetarna 147   22 14 17 16 10 17 21 12 18                              
--- --------------------- ---                                                  
5 Spader 2 143   9 23 13 18 14 12 25 14 15                              
6 EKAN 142   18 14 18 14 19 10 2 25 22                              
7 Osquar 136   8 15 18 25 12 18 22 3 15                              
8 Lars Berggren 136   22 18 12 4 16 17 8 20 19                              
9 Björnligan 133   12 12 21 9 18 13 24 16 8                              
10 Class Ess 132   18 15 19 13 20 20 16 5 6                              
11 Så Pass 125   21 18 12 22 10 13 14 1 14                              
12 4Par 101   4 16 11 8 18 7 18 10 9                              
13 Navy Slammers 3 96   12 7 9 0 12 6 9 25 16                              
14 Inget spel 0                                                  
De fyra första lagen går till Div 4-kval. Slutspelet börjar 18 oktober
 
 

Spelschema


Nr

Lag



16/8

23/8

30/8

6/9

13/9

20/9

27/9

4/10

11/10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 EKAN     14 8 2 9 3 10 4 11 5                              
2 Lars Berggren     13 14 1 3 4 5 6 7 8                              
3 7slam     12 13 14 2 1 4 5 6 7                              
4 Spader 2     11 12 13 14 2 3 1 5 6                              
5 Björnligan     10 11 12 13 14 2 3 4 1                              
6 Osquar     9 10 11 12 13 14 2 3 4                              
7 4Par     8 9 10 11 12 13 14 2 3                              
8 Damerna Först     7 1 9 10 11 12 13 14 2                              
9 Straffarbetarna     6 7 8 1 10 11 12 13 14                              
10 Class Ess     5 6 7 8 9 1 11 12 13                              
11 Så Pass     4 5 6 7 8 9 10 1 12                              
12 Navy Slammers 3     3 4 5 6 7 8 9 10 11                              
13 Equipe Carreau     2 3 4 5 6 7 8 9 10                              
14 Inget spel     1 2 3 4 5 6 7 8 9                              
De fyra första lagen går till Div 4-kval. Slutspelet börjar 18 oktober
 
 
Laguppställningar

EKAN
Anders Eriksson (kapten), 08-649 41 11 (h), 08-685 93 92 (a), ekan1951@gmail.com
Claes Durmén
Margareta Eriksson
Dan Johansson
Roland Karlsson
Anders Nyström
Ingemar Stenberg
Cecilia Undén
Skicka e-post till alla spelare i laget

Lars Berggren
Lars Berggren (kapten), 08-27 54 43 (h), 08-735 29 52 (a), lars.berggren@yahoo.se
Brita Bergman
Hans Bergman
I-B Edholm
Roland Edholm
Karin Ekhammar
Håkan Olsson
Ingrid Olsson
Anna-Lisa Pålsbro
Barbro Wiberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

7slam
Nils Molin (kapten), n.molin@telia.com
Sven Andersson
Roland Falk
Gunnar Forsman
Hans Fäldt
Michael Hagelin
Anneli Holmsten
Monica Norrman
Göran Witt-Strömer
Lars Öberg
Mikael Östlund
Skicka e-post till alla spelare i laget

Spader 2
Agneta Jakobsson (kapten), agneta.jakobsson@telia.com
Marie Edman
Måns Ekstrand
Ewamarie Eriksson
Lotta Gordon
Mikael Gordon
Stina Löfström
Eva Menzing
Sofia Ryman
Skicka e-post till alla spelare i laget

Björnligan
Björn Nordlander (kapten), 08-782 09 21 (h), nordlander.bjorn@gmail.com
Britt Arvidsson
Birgitta Björkå-Dahlberg
Gudrun Dahlberg
Fredrik Jacobsen
Helene Lillienwall
Fredrik Lundin
Charlotte von Segebaden
Skicka e-post till alla spelare i laget

Osquar
Bengt Vretblad (kapten), 08-758 89 52 (h), bengt.vretblad@castrum.se
Anders Edgren
Lars Engstedt
Sten Forsström
Madeleine Geijer Edgren
Erik Mjöberg
Kerstin Rehnman
Sven-Erik Rehnman
Matilde Unge
Jan Wennerstrand
Skicka e-post till alla spelare i laget

4Par
Göran Ryegård (kapten), 0853256270@telia.com
Myra Beckman
Monika Borg
Rolf Borg
Lars-Göran Eriksson
Gunnar Holmberg
Walter Kegö
Bo Samuelsson
Kerstin Sjöqvist
Ingvar Wiström
Skicka e-post till alla spelare i laget

Damerna Först
Barbro Gustavsson (kapten), 08-646 79 81 (h), barbro.gustavsson@live.se
Ann Bernmark
Annica Bodin
Sylvia Dennergren
Lena Göransson
Kristina Larsson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Straffarbetarna
Christina Bondeson (kapten), 08-4460262 (h), kibosweden@hotmail.com
Ulla Andersson
Anders Elmér
Dag Elmér
Eivor Elmér
Yvonne Grundh
Pia Hartzell
Jan Nordin
Ingrid Trehn
Skicka e-post till alla spelare i laget

Class Ess
Claes Swensson (kapten), 08-673 70 26 (h), 070-546 75 31 (a), claes.swenson@gmail.com
Annica Arvfors
Ulla Elmqvist
Solveig Engdahl
Cathrine Hallsten
Claes Martinsson
Bibi Sandberg
Clary Sundblad
Skicka e-post till alla spelare i laget

Så Pass
Ulrica Holm (kapten), ulrica.holm@nordea.com
Anna Berglöw
Anita Hilton
Kerstin Isaksson
Anna-Lena Lundberg
Lars Lundberg
Carina Murtas
Eva Owen-Berghmark
Skicka e-post till alla spelare i laget

Navy Slammers 3
Jan Elvin (kapten), 08-6628150 (h)
Håkan Asplund
Bo Berken
Jan Bring
Rutger Ellsén
Bengt Von Hofsten
Bertil Sjöholm
Nikolaj Tolstoy
Johan Wahlquist
Göran Widén
Skicka e-post till alla spelare i laget

Equipe Carreau
Martin Richter (kapten), richter91@gmail.com
Mikael Armstrong
Elisabeth Bohman
Thomas Hörnfeldt
Yvonne Matsson
Hedvig Rudin
Siv Svensson
Agneta Östlund
Skicka e-post till alla spelare i laget

Inget spel
Ola Weinberg (kapten), 070-535 98 28 (h), ola.weinberg@gmail.com
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien