2018 VT Grund torsdag, Div 5 torsdag


Plac

Lag

Tot

CO

11/1

18/1

25/1

1/2

8/2

15/2

22/2

1/3

8/3

15/3

22/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Björnligan 44   20 24                                            
2 Osquar 39   25 14                                            
--- --------------------- ---                                                  
3 Inga Ess 36   25 11                                            
4 7slam 35   18 17                                            
5 Straffarbetarna 32   17 15                                            
6 Damerna Först 27   12 15                                            
7 Class Ess 24   5 19                                            
8 Så Pass 17   10 7                                            
9 4Par 16   3 13                                            
10 Trelagsmöte 1 0                                                  
  Trelagsmöte 2 0                                                  
  Trelagsmöte 3 0                                                  
De två första lagen går till Div 4-kval. Slutspelet börjar 5 apr
 
 

Spelschema


Nr

Lag



11/1

18/1

25/1

1/2

8/2

15/2

22/2

1/3

8/3

15/3

22/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Björnligan     2 10 5 6 9 7 10 8 4 10 10                          
2 Så Pass     1 11 4 10 3 10 5 10 8 9 7                          
3 Damerna Först     7 8 6 9 2 11 11 4 10 5 11                          
4 Inga Ess     10 6 2 11 7 8 9 3 1 11 5                          
5 Osquar     6 12 1 8 10 9 2 7 11 3 4                          
6 Class Ess     5 4 3 1 11 12 8 11 7 12 9                          
7 7slam     3 9 10 12 4 1 12 5 6 8 2                          
8 Straffarbetarna     11 3 11 5 12 4 6 1 2 7 12                          
9 4Par     12 7 12 3 1 5 4 12 12 2 6                          
10 Trelagsmöte 1     4 1 7 2 5 2 1 2 3 1 1                          
11 Trelagsmöte 2     8 2 8 4 6 3 3 6 5 4 3                          
12 Trelagsmöte 3     9 5 9 7 8 6 7 9 9 6 8                          
De två första lagen går till Div 4-kval. Slutspelet börjar 5 apr
 
 
Laguppställningar

Björnligan
Björn Nordlander (kapten), 08-782 09 21 (h), nordlander.bjorn@gmail.com
Kate Almkvist
Britt Arvidsson
Mats Backlund
Birgitta Björkå-Dahlberg
Fredrik Jacobsen
Helene Lillienwall
Fredrik Lundin
Charlotte von Segebaden
Skicka e-post till alla spelare i laget

Så Pass
Carina Murtas (kapten), carinamurtas@live.se
Anna Berglöw
Eva Grünberger
Anita Hilton
Ulrica Holm
Mats Lövgren
Stephane Pleijel
Magnus Sand
Skicka e-post till alla spelare i laget

Damerna Först
Barbro Gustavsson (kapten), 08-646 79 81 (h), barbro.gustavsson@live.se
Ann Bernmark
Annica Bodin
Lena Göransson
Kristina Larsson
Birgitta Wilhelmsson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Inga Ess
Anders Sjöberg (kapten), 08-26 09 43 (h), anders.e.sjoberg@gmail.com
Leif Jacobsson
Marianne Jacobsson
Monica Källman
Per Källman
Agneta Nord
Gunnar Nord
Ylva Perslow
Olof Sjöberg
Håkan Stille
Marianne Tessmar
Skicka e-post till alla spelare i laget

Osquar
Bengt Vretblad (kapten), 08-758 89 52 (h), bengt.vretblad@castrum.se
Anders Edgren
Lars Engstedt
Sten Forsström
Madeleine Geijer Edgren
Erik Mjöberg
Kerstin Rehnman
Sven-Erik Rehnman
Matilde Unge
Jan Wennerstrand
Skicka e-post till alla spelare i laget

Class Ess
Claes Swensson (kapten), 08-673 70 26 (h), 070-546 75 31 (a), claes.swenson@gmail.com
Annica Arvfors
Ulla Elmqvist
Solveig Engdahl
Cathrine Hallsten
Inga-Britt Hedström
Torbjörn Jonasson
Claes Martinsson
Bibi Sandberg
Clary Sundblad
Skicka e-post till alla spelare i laget

7slam
Nils Molin (kapten), n.molin@telia.com
Birgitta Essén-Gustavsson
Roland Falk
Gunnar Forsman
Hans Fäldt
Ralf Gustavsson
Michael Hagelin
Monica Norrman
Karl von Schulzenheim
Göran Witt-Strömer
Lars Öberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Straffarbetarna
Christina Bondeson (kapten), 08-4460262 (h), kibosweden@hotmail.com
Ulla Andersson
Anders Elmér
Dag Elmér
Eivor Elmér
Yvonne Grundh
Pia Hartzell
Jan Nordin
Ingrid Trehn
Skicka e-post till alla spelare i laget

4Par
Göran Ryegård (kapten), 0853256270@telia.com
Myra Beckman
Rolf Borg
Lars-Göran Eriksson
Gunnar Holmberg
Walter Kegö
Bo Samuelsson
Åsa Trollborg
Ingvar Wiström
Skicka e-post till alla spelare i laget

Trelagsmöte 1
Ola Weinberg (kapten), 070-535 98 28 (h), ola.weinberg@gmail.com
Skicka e-post till alla spelare i laget

Trelagsmöte 2
Ola Weinberg (kapten), 070-535 98 28 (h), ola.weinberg@gmail.com
Skicka e-post till alla spelare i laget

Trelagsmöte 3
Ola Weinberg (kapten), 070-535 98 28 (h), ola.weinberg@gmail.com
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien