2018 HT Grund måndag, Elit måndag


Plac

Lag

Tot

CO

13/8

20/8

27/8

3/9

10/9

17/9

24/9

1/10

8/10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Gierlöff 172   20 25 14 5 20 14 24 25 25                              
2 Balcom 162   20 18 23 25 18 14 12 18 14                              
3 Magic 159   21 19 9 24 17 16 18 25 10                              
4 Ebenius crew 144   25 20 25 11 10 16 8 4 25                              
--- --------------------- ---                                                  
5 Little TopBridge 132   7 14 16 15 12 17 22 9 20                              
6 GG 124   23 5 7 19 13 10 11 11 25                              
7 Fiskstimmet 121   5 11 25 15 14 12 19 4 16                              
8 Tora Philip 113   10 10 21 11 16 13 9 19 4                              
9 Gevalia 110   10 12 5 6 15 18 21 21 2                              
10 BÅT 107   9 16 5 19 15 20 6 12 5                              
De fyra första lagen går till Mästarserien. Slutspelet börjar 15 oktober
 
 

Spelschema


Nr

Lag



13/8

20/8

27/8

3/9

10/9

17/9

24/9

1/10

8/10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Little TopBridge     10 6 2 7 3 8 4 9 5                              
2 Gierlöff     9 10 1 3 4 5 6 7 8                              
3 Balcom     8 9 10 2 1 4 5 6 7                              
4 Ebenius crew     7 8 9 10 2 3 1 5 6                              
5 Magic     6 7 8 9 10 2 3 4 1                              
6 BÅT     5 1 7 8 9 10 2 3 4                              
7 Fiskstimmet     4 5 6 1 8 9 10 2 3                              
8 Tora Philip     3 4 5 6 7 1 9 10 2                              
9 Gevalia     2 3 4 5 6 7 8 1 10                              
10 GG     1 2 3 4 5 6 7 8 9                              
De fyra första lagen går till Mästarserien. Slutspelet börjar 15 oktober
 
 
Laguppställningar

Little TopBridge
Gunnar Andersson (kapten), 08-732 03 35 (h), Portkod 5191 (a), jurfa.gandersson@gmail.com
Kathrine Bertheau
PG Eliasson
Noomi Hebert
(mc) Geir Helgemo
Jessica Larsson
Anders Morath
Mattias Weiler
Björn Wenneberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Gierlöff
Morten Gierlöff (kapten), 08-37 41 80 (h), morten.gierloff@stockholmopen.se
Mats Axdorph
Anders Berglund
Bengt-Erik Efraimsson
Tommy Gullberg
Staffan Schmidt
Anders Segerfelt
Roger Svenson
Thomas Wrang
Anna Zack Efraimsson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Balcom
Olle Wademark (kapten), olle.wademark@gmail.com
Krister Ahlesved
Jan Andersson
Lars Andersson
Tommy Bergdahl
Mikael Lindblom
Anders Palmgren
Jonas Petersson
Jan Selberg
Johnny Östberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Ebenius crew
Leif Bremark (kapten), leffe.bremark@gmail.com
Mikael Arnberg
Peter Bertheau
Simon Ekenberg
Göran Hammarström
Simon Hult
Fredrik Nyström
Peder Skaj
Bengt Stahre
Adam Stokka
Johan Upmark
Frederic Wrang
Skicka e-post till alla spelare i laget

Magic
Tomas Brenning (kapten), 0171-47 50 37 (h), tomas@brenning.se
Lars Goldberg
UllaBritt Goldberg
Mårten Gustawsson
Niclas Johansson
Jan Lagerman
Göran Linerudt
Ola Stavås
Skicka e-post till alla spelare i laget

BÅT
Åke Sjöberg (kapten), 08-755 42 34 (h), magganoake460@gmail.com
Mart Altmäe
Anders Hjelm
Ivar Hjelm
Lars Norbäck
Gösta Ohlsén
Björn Åström
Skicka e-post till alla spelare i laget

Fiskstimmet
Mikael Rimstedt (kapten), mikaelrimstedt@hotmail.com
Markus Bertheau
Teo Bodin
Sanna Clementsson
Ida Grönkvist
Mikael Grönkvist
Daniel Gullberg
Castor Mann
Ola Rimstedt
Matias Rohrberg
Johan Säfsten
Yvonne Wiseman
Skicka e-post till alla spelare i laget

Tora Philip
Tora Philip (kapten), 08-83 72 35 (h), tora.philip@hotmail.se
Jan Brolin
Jan Dahlin
Helena Isaksson
Lars Karlsson
Anders Lundqvist
Ulf Nehlin
Bo Philip
Cecilia Westström
Skicka e-post till alla spelare i laget

Gevalia
Lennart Rehle (kapten), 0705-55 88 00 (h), lennart.rehle@gmail.com
Peter Backlund
Björn Gustafsson
Harry Nisell
Arne Persson
Lars-Erik Rudström
Madeleine Swanström
Peter Törnblom
Skicka e-post till alla spelare i laget

GG
Patric Örnfjärd (kapten), 08-6225508 (h), patric.ornfjard@se.issworld.com
Peter Buer
Magnus Deltin
Peggy Nyholm
Erika Rodin
Tore Stormo
Gudrun Strandberg
Ylva Strandberg
Tommy Strindfors
Emanuel Unge
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien