2018 VT Grund måndag, Elit måndag


Plac

Lag

Tot

CO

8/1

15/1

22/1

29/1

5/2

12/2

19/2

26/2

5/3

12/3

19/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Balcom 209   24 23 18 11 15 16 21 16 22 18 25                          
2 Gierlöff 205   12 25 11 19 24 23 19 20 18 16 18                          
3 Magic 195   20 17 25 20 15 18 17 18 15 14 16                          
4 Little TopBridge 194   18 9 13 23 20 22 13 21 8 23 24                          
5 BÅT 180   11 21 11 11 6 14 25 21 25 21 14                          
6 Ebenius crew 174   14 7 19 19 24 25 18 14 15 13 6                          
--- --------------------- ---                                                  
7 Kattens 156   19 15 17 14 13 12 9 9 19 17 12                          
8 Silow 149   16 5 19 14 15 25 20 12 11 7 5                          
9 Fiskstimmet 147   20 22 12 10 17 8 10 16 12 9 11                          
10 Flodqvist 135   10 15 17 16 6 7 4 14 11 16 19                          
11 Pezt 121   10 13 13 7 15 3 11 9 19 12 9                          
12 Nordén 107   6 8 3 16 10 4 12 10 3 14 21                          
De sex första lagen går till Mästarserien. Slutspelet börjar 26 mars. Ny serieindelning HT-18
 
 

Spelschema


Nr

Lag



8/1

15/1

22/1

29/1

5/2

12/2

19/2

26/2

5/3

12/3

19/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Balcom     12 7 2 8 3 9 4 10 5 11 6                          
2 Fiskstimmet     11 12 1 3 4 5 6 7 8 9 10                          
3 Magic     10 11 12 2 1 4 5 6 7 8 9                          
4 Kattens     9 10 11 12 2 3 1 5 6 7 8                          
5 Little TopBridge     8 9 10 11 12 2 3 4 1 6 7                          
6 Silow     7 8 9 10 11 12 2 3 4 5 1                          
7 Ebenius crew     6 1 8 9 10 11 12 2 3 4 5                          
8 Gierlöff     5 6 7 1 9 10 11 12 2 3 4                          
9 BÅT     4 5 6 7 8 1 10 11 12 2 3                          
10 Flodqvist     3 4 5 6 7 8 9 1 11 12 2                          
11 Pezt     2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 12                          
12 Nordén     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11                          
De sex första lagen går till Mästarserien. Slutspelet börjar 26 mars. Ny serieindelning HT-18
 
 
Laguppställningar

Balcom
Olle Wademark (kapten), olle.wademark@gmail.com
Krister Ahlesved
Jan Andersson
Lars Andersson
Tommy Bergdahl
Mikael Lindblom
Anders Palmgren
Jonas Petersson
Jan Selberg
Johnny Östberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Fiskstimmet
Mikael Rimstedt (kapten), mikaelrimstedt@hotmail.com
Markus Bertheau
Ida Grönkvist
Mikael Grönkvist
Daniel Gullberg
Castor Mann
Ola Rimstedt
Matias Rohrberg
Johan Säfsten
Yvonne Wiseman
Skicka e-post till alla spelare i laget

Magic
Tomas Brenning (kapten), 0171-47 50 37 (h), tomas@brenning.se
Lars Goldberg
UllaBritt Goldberg
Mårten Gustawsson
Niclas Johansson
Jan Lagerman
Göran Linerudt
Ola Stavås
Skicka e-post till alla spelare i laget

Kattens
Catharina Ahlesved (kapten), 08-345501 (h), catharina@nyabridgeskolan.se
Per-Arne Karlsson
Robert Larsson
Kim Lichtenstein
Mari Lindblom
Catarina Midskog
Anna Roos
Jenny Rudenstål
Jesper Törnlund
Tommy Westman
Skicka e-post till alla spelare i laget

Little TopBridge
Gunnar Andersson (kapten), 08-732 03 35 (h), Portkod 5191 (a), jurfa.gandersson@gmail.com
Göran Andersson
Kathrine Bertheau
PG Eliasson
Peter Görnandt
Noomi Hebert
Jessica Larsson
Anders Morath
Henrik Wegnelius
Mattias Weiler
Björn Wenneberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Silow
Pontus Silow (kapten), pontus@silow.se
Erik Bergengren
Per Börgesson
Peter Carlsson
Tomas Ekholm
Magnus Ekman
Per Leandersson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Ebenius crew
Leif Bremark (kapten), leffe.bremark@gmail.com
Mikael Arnberg
Peter Bertheau
Göran Hammarström
Simon Hult
Fredrik Nyström
Peder Skaj
Bengt Stahre
Adam Stokka
Johan Upmark
Frederic Wrang
Skicka e-post till alla spelare i laget

Gierlöff
Morten Gierlöff (kapten), 08-37 41 80 (h), morten.gierloff@stockholmopen.se
Mats Axdorph
Anders Berglund
Bengt-Erik Efraimsson
Tommy Gullberg
Staffan Schmidt
Anders Segerfelt
Roger Svenson
Thomas Wrang
Anna Zack Efraimsson
Skicka e-post till alla spelare i laget

BÅT
Åke Sjöberg (kapten), 08-755 42 34 (h), magganoake460@gmail.com
Mart Altmäe
Anders Hjelm
Ivar Hjelm
Lars Norbäck
Gösta Ohlsén
Björn Åström
Skicka e-post till alla spelare i laget

Flodqvist
Peter Flodqvist (kapten), 08-30 20 97 (h), peter.flodqvist@telia.com
Hans Alexandersson
Lars Andersson
Tommy Eneqvist
Lars G Andersson
Mats Nyberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Pezt
Oskar Stenberg (kapten), 08-630 82 41 (a), oskar@belstroj.se
Torbjörn Arffman
Bobby Claeson
Anders Hägglund
Peter Ingvarson
Ola Mattsson
Martin Mellgren
Sven-Bertil Odelmark
PO Sundelin
Martin Wallin
Skicka e-post till alla spelare i laget

Nordén
Peter Nordén (kapten), 08-82 95 82 (h), 08-585 94 450 (a), peter@andreapeter.se
Marcus Hjelte
Bo Petersson
Lars Ramquist
Göran Rångevall
Alf Sandberg
Andrea Sandberg
Frank Westman
Lena Westman
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien