2018 VT Grund onsdag, Elit onsdag


Plac

Lag

Tot

CO

10/1

17/1

24/1

31/1

7/2

14/2

21/2

28/2

7/3

14/3

21/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Nya Bridgeskolan 25   25                                              
  Bahaj 25   25                                              
  BK Herkules 25   25                                              
4 Jörgen Lindqvist crew 24   24                                              
  Berik 24   24                                              
6 Makkabi 17   17                                              
--- --------------------- ---                                                  
7 Ohlsén 13   13                                              
8 Röda små stugor 6   6                                              
  Forza 6   6                                              
10 Huvet 5   5                                              
  Ludde 5   5                                              
12 Mats Nyberg 3   3                                              
De sex första lagen går till Mästarserien. Slutspelet börjar 4 apr
 
 

Spelschema


Nr

Lag



10/1

17/1

24/1

31/1

7/2

14/2

21/2

28/2

7/3

14/3

21/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Nya Bridgeskolan     12 7 2 8 3 9 4 10 5 11 6                          
2 Jörgen Lindqvist crew     11 12 1 3 4 5 6 7 8 9 10                          
3 Berik     10 11 12 2 1 4 5 6 7 8 9                          
4 Bahaj     9 10 11 12 2 3 1 5 6 7 8                          
5 Makkabi     8 9 10 11 12 2 3 4 1 6 7                          
6 Huvet     7 8 9 10 11 12 2 3 4 5 1                          
7 BK Herkules     6 1 8 9 10 11 12 2 3 4 5                          
8 Ohlsén     5 6 7 1 9 10 11 12 2 3 4                          
9 Mats Nyberg     4 5 6 7 8 1 10 11 12 2 3                          
10 Röda små stugor     3 4 5 6 7 8 9 1 11 12 2                          
11 Forza     2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 12                          
12 Ludde     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11                          
De sex första lagen går till Mästarserien. Slutspelet börjar 4 apr
 
 
Laguppställningar

Nya Bridgeskolan
Krister Ahlesved (kapten), 08-345501 (a), krister@nyabridgeskolan.se
Catharina Ahlesved
Tommy Bergdahl
Per-Arne Karlsson
Hans Kvick
Jan Lagerman
Jonas Petersson
Niklas Warne
Johnny Östberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Jörgen Lindqvist crew
Marion Michielsen (kapten), marion_michielsen@hotmail.com
Per-Ola Cullin
Ida Grönkvist
Mikael Grönkvist
Daniel Gullberg
Simon Hult
Fredrik Nyström
Adam Stokka
Johan Upmark
Emma Övelius
Skicka e-post till alla spelare i laget

Berik
Bengt-Erik Efraimsson (kapten), +468293732 (h), +4686343686 (a), berik@ownit.nu
Mats Axdorph
Anders Berglund
PG Eliasson
Tommy Gullberg
Anders Morath
Staffan Schmidt
Thomas Wrang
Anna Zack Efraimsson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Bahaj
Olle Wademark (kapten), olle.wademark@gmail.com
Jan Andersson
Christer Eriksson
Martin Flodén
Per Hallberg
Mikael Lindblom
Anders Palmgren
Jan Selberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Makkabi
Peder Skaj (kapten), 08-667 45 18 (h), peder.skaj@gmail.com
Simon Bech
Leif Bremark
Peter Carlsson
Magnus Ekman
Mårten Gustawsson
Göran Hammarström
Per Leandersson
Mikael Rimstedt
Ola Rimstedt
Skicka e-post till alla spelare i laget

Huvet
Johan Nilsson (kapten), 070-775 86 16 (h), johan.nilsson@bankomat.se
Kim Lichtenstein
Börje Rudenstål
Ola Stavås
Jesper Törnlund
Fredrik Wahlberg
Johan Wahlberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

BK Herkules
Kathrine Bertheau (kapten), 08-745 18 33 (h), kathrine@marval.se
Fredrik Alfredsson
Lars Andersson
Måns Berg
Jessica Larsson
Matias Rohrberg
PO Sundelin
Johan Sylvan
Frederic Wrang
Skicka e-post till alla spelare i laget

Ohlsén
Gösta Ohlsén (kapten), 08-755 05 24 (h), gosta.ohlsen@gmail.com
Mart Altmäe
Anders Hjelm
Ivar Hjelm
Lars Norbäck
Bengt Stahre
Björn Åström
Skicka e-post till alla spelare i laget

Mats Nyberg
Lars Andersson (kapten), 070-4700317 (h), araservera@yahoo.se
Tommy Eneqvist
Lars G Andersson
Ingvar Högberg
Mats Nyberg
Sten Ternblad
Skicka e-post till alla spelare i laget

Röda små stugor
Noomi Hebert (kapten), 08-643 31 40 (h), 070-415 15 31 (a), noomih@gmail.com
Gunnar Andersson
Göran Andersson
Peter Friberg
Peter Görnandt
Kristin Nedlich
Erika Rodin
Jenny Rudenstål
Emanuel Unge
Henrik Wegnelius
Mattias Weiler
Bosse Wiik
Skicka e-post till alla spelare i laget

Forza
Ola Weinberg (kapten), 070-535 98 28 (h), ola.weinberg@gmail.com
Anders Björkman
Tomas Ekholm
Magnus Lindkvist
Lars Nilsson
Johan Säfsten
Yvonne Wiseman
Skicka e-post till alla spelare i laget

Ludde
Henrik Ludwigs (kapten), 08-663 46 01 (h), henrik.ludwigs@saabgroup.com
Mats Bud
Torbjörn Gullbrandson
Johan Håstad
Gunnar Lindell
Per Lindström
Lars Malm
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien