2018 VT Slut måndag, Mästarserien må


Plac

Lag

Tot

CO

26/3

9/4

16/4

23/4

7/5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Ebenius crew 65   14 22 15 14                                        
2 Little TopBridge 65   25 8 18 14                                        
3 Gierlöff 64   17 16 15 16                                        
4 Balcom 58   16 14 12 16                                        
--- --------------------- ---                                                  
5 BÅT 57   13 16 12 16                                        
6 Magic 51   5 14 18 14                                        
De 4 första går till kvartsfinal som spelas 14/5 semifinal 16/5 och final 21/5 och 23/5. Nästa säsong startar 13/8
 
 

Spelschema


Nr

Lag



26/3

9/4

16/4

23/4

7/5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Balcom     6 2 3 4 5                                      
2 Gierlöff     5 1 6 3 4                                      
3 Magic     4 5 1 2 6                                      
4 Little TopBridge     3 6 5 1 2                                      
5 BÅT     2 3 4 6 1                                      
6 Ebenius crew     1 4 2 5 3                                      
De 4 första går till kvartsfinal som spelas 14/5 semifinal 16/5 och final 21/5 och 23/5. Nästa säsong startar 13/8
 
 
Laguppställningar

Balcom
Olle Wademark (kapten), olle.wademark@gmail.com
Krister Ahlesved
Jan Andersson
Lars Andersson
Tommy Bergdahl
Mikael Lindblom
Anders Palmgren
Jonas Petersson
Jan Selberg
Johnny Östberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Gierlöff
Morten Gierlöff (kapten), 08-37 41 80 (h), morten.gierloff@stockholmopen.se
Mats Axdorph
Anders Berglund
Bengt-Erik Efraimsson
Tommy Gullberg
Staffan Schmidt
Anders Segerfelt
Roger Svenson
Thomas Wrang
Anna Zack Efraimsson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Magic
Tomas Brenning (kapten), 0171-47 50 37 (h), tomas@brenning.se
Lars Goldberg
UllaBritt Goldberg
Mårten Gustawsson
Niclas Johansson
Jan Lagerman
Göran Linerudt
Ola Stavås
Skicka e-post till alla spelare i laget

Little TopBridge
Gunnar Andersson (kapten), 08-732 03 35 (h), Portkod 5191 (a), jurfa.gandersson@gmail.com
Göran Andersson
Kathrine Bertheau
PG Eliasson
Peter Görnandt
Noomi Hebert
(mc) Geir Helgemo
Jessica Larsson
Anders Morath
Henrik Wegnelius
Mattias Weiler
Björn Wenneberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

BÅT
Åke Sjöberg (kapten), 08-755 42 34 (h), magganoake460@gmail.com
Mart Altmäe
Anders Hjelm
Ivar Hjelm
Lars Norbäck
Gösta Ohlsén
Björn Åström
Skicka e-post till alla spelare i laget

Ebenius crew
Leif Bremark (kapten), leffe.bremark@gmail.com
Mikael Arnberg
Peter Bertheau
Göran Hammarström
Simon Hult
Fredrik Nyström
Peder Skaj
Bengt Stahre
Adam Stokka
Johan Upmark
Frederic Wrang
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien