2024 VT Slut Dagligan tis, A kval tis 1


Plac

Lag

Tot

CO

12/3

19/3

2/4

9/4

16/4

23/4

7/5

14/5

21/5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 *Team Surprise 158   18 18 21 23 20 18 14 14 12                              
2 *Pirajorna 152   20 14 25 7 22 21 16 11 16                              
3 *Pantrarna 152   19 12 20 13 8 22 15 25 18                              
4 *Kortleken 146   18 16 24 17 22 12 12 11 14                              
5 *Tvångstrumf 122   10 10 10 21 10 10 18 19 14                              
--- --------------------- ---                                                  
6 *Diamanterna 121   12 20 6 23 11 8 9 16 16                              
7 *Drakarna 114   11 19 9 9 8 9 21 5 23                              
8 *Nisse 110   12 11 0 7 19 20 15 19 7                              
De fem främsta till A. Övriga till B. Höstterminen börjar den 13 augusti
 
 

Spelschema


Nr

Lag



12/3

19/3

2/4

9/4

16/4

23/4

7/5

14/5

21/5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 *Kortleken     8 2 3 4 5 6 7 8 2                              
2 *Pirajorna     7 1 8 3 4 5 6 7 1                              
3 *Diamanterna     6 7 1 2 8 4 5 6 7                              
4 *Pantrarna     5 6 7 1 2 3 8 5 6                              
5 *Drakarna     4 8 6 7 1 2 3 4 8                              
6 *Team Surprise     3 4 5 8 7 1 2 3 4                              
7 *Tvångstrumf     2 3 4 5 6 8 1 2 3                              
8 *Nisse     1 5 2 6 3 7 4 1 5                              
De fem främsta till A. Övriga till B. Höstterminen börjar den 13 augusti
 
 
Laguppställningar

*Kortleken
Marie-Anne Olsson (kapten), 0709-70 79 40 (h), ma@maolsson.se
Tomas Clason
Eva Jarenius
Åke Kling
Gunnel Levander
Erik Norman
Anders Petersson
Karl-Ragnar Sassner
Björn Wiberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

*Pirajorna
Ann Kristin Lilja (kapten), 08-720 11 11 (h), 08-772 72 21 (a), fanntasiann@gmail.com
Eva Axling
Karin Ekhammar
Monica Klippmark
Benkt Lundgren
Ingegerd Lundquist
Carina Murtas
Björn Nilsson
Thomas Olsson
Suzanne Paulsen-Bredler
Skicka e-post till alla spelare i laget

*Diamanterna
Ann Risbecker (kapten), 070-672 77 73 (h), annrisbecker@hotmail.com
Ann-Catrin Bejtoft
Robert Cinadler
Susann Fagerström
Göran Larson
Anders Staaf
Johan Stiernstedt
Lena Treffner
Gustaf Wahlberg
Ulrika Wesslau
Skicka e-post till alla spelare i laget

*Pantrarna
Birgitta Stavenow (kapten), 070-509 32 21 (h), birgitta.stavenow@me.com
Mia Ekwall
Eva Eneroth
Catharina Eneroth Björkman
Anna Hesselman
Kristina Larsson
Britt Nylinder
Marianne Petersén
Anna Taube von Koch
Lena Tiliander
Karin Wiedesheim-Paul
Skicka e-post till alla spelare i laget

*Drakarna
Lil Danielsson (kapten), 070-656 32 91 (h), lil.danielsson@wivallius.se
Jen Ahlberg
Solvig Grönstedt
Berit Helge
Dimiter Konstantinov
Bert Lilja
Jan Olsson
Eva Wirfeldt
Skicka e-post till alla spelare i laget

*Team Surprise
Saga Ekelin (kapten), 070-984 22 22 (h), saga.ekelin@gmail.com
Per Christoffersson
Svenn Krogstadholm
Leif Malmborg
Lars Stenberg
Mikael Thorén
Herbert V. Buxhoeveden
Annika Wedin
Skicka e-post till alla spelare i laget

*Tvångstrumf
Kerstin Falk (kapten), 0704-94 88 50 (h), kerstin.falk1@gmail.com
Henrik Almhagen
Liss Garberg
Gunnel Lindegren
Maria Lindegren
Zaida Lundkvist
Marita Ramsund
Ulla Sjöwall
Per-Olof Waessman
Ola Weinberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

*Nisse
Nils Ahlén (kapten), 070-312 74 87 (h), ahlenn22@gmail.com
Rolf Borg
Dick Everskog
Olle Fahlén
Lars Kronvall
Ingrid Lundberg
Eva Manhage
Ulla Petterson
Carin Stenberg
Barbro Wiberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien