2024 VT Slut Dagligan tis, A kval tis 2


Plac

Lag

Tot

CO

12/3

19/3

2/4

9/4

16/4

23/4

7/5

14/5

21/5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 *Kultje 166   25 13 21 14 24 15 12 25 17                              
2 *Avanti 2 149   15 17 21 14 13 17 24 15 13                              
3 Ruter Dam 145   8 20 17 16 17 17 18 11 21                              
4 *AKQJ 144   22 18 25 16 17 13 5 19 9                              
5 *Maccabi Pantrar 130   17 12 13 24 6 11 6 20 21                              
--- --------------------- ---                                                  
6 *Tummen upp 129   15 22 2 6 13 15 25 15 16                              
7 *K1 & K2 mfl 124   13 8 9 15 17 13 25 10 14                              
8 Majorna 89   5 10 9 15 13 19 5 4 9                              
De fem främsta till A. Övriga till B. Höstterminen börjar den 13 augusti
 
 

Spelschema


Nr

Lag



12/3

19/3

2/4

9/4

16/4

23/4

7/5

14/5

21/5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 *AKQJ     8 2 3 4 5 6 7 8 2                              
2 *Maccabi Pantrar     7 1 8 3 4 5 6 7 1                              
3 *Tummen upp     6 7 1 2 8 4 5 6 7                              
4 *Kultje     5 6 7 1 2 3 8 5 6                              
5 Majorna     4 8 6 7 1 2 3 4 8                              
6 *Avanti 2     3 4 5 8 7 1 2 3 4                              
7 *K1 & K2 mfl     2 3 4 5 6 8 1 2 3                              
8 Ruter Dam     1 5 2 6 3 7 4 1 5                              
De fem främsta till A. Övriga till B. Höstterminen börjar den 13 augusti
 
 
Laguppställningar

*AKQJ
Margareta Adlercreutz (kapten), margareta@hl-hemtextil.se
Yngve Andersson
Sonja Dahlberg
Elisabeth Dymling
Marianne Feledy Werthen
Anita Holmgren
Eva-Lotta Kraft
Kristina Miholich
Suzanne Rassmuson
Erland Ringblom
Ulla Ryott
Skicka e-post till alla spelare i laget

*Maccabi Pantrar
Monica Sanchez-Lövy (kapten), sanchezlovy@gmail.com
Elise Blecher
Anita Duke
Ruth Kirschon
Marianne Krusin
Agneta Levy
Monica Nejman
Ilana Nisell
Annette Rotstein
Skicka e-post till alla spelare i laget

*Tummen upp
Eva Löfgren (kapten), 070-211 98 68 (h), eva@diversity.se
Eva Cronvall
Bo Eriksén
Kerstin Jakobsson
Anette Keiler-Arvedson
Hans Kohlén
Else-Marie Mattsson
Karl Skybrant
Lars Thulin
Skicka e-post till alla spelare i laget

*Kultje
Lennart Gullbjörk (kapten), 073-98 65 121 (h), lennart.gullbjork@hotmail.com
Sven Båkman
Erik Esp
Madeleine Gabrielson
Göran Jacobsson
Åke Nordqvist
Bibi Sandberg
Arnold Schagerström
Ingrid Wizler
Skicka e-post till alla spelare i laget

Majorna
Eva Lindahl (kapten), 073-360 00 33 (h), aemlindahl@hotmail.com
Elisabeth Forsell
Britt Gottfridsson
Lars Lindborg
Brita Persson
Birgitta Wallin
Karin Åkerlind
Skicka e-post till alla spelare i laget

*Avanti 2
Birgitta Rittner (kapten), 070-835 04 56 (h), 086996481 (a), birgitta.rittner@gmail.com
Bengt Björnestam
Berit Björnestam
Barbro Ehn
Lars Eriksson
Annchristin Morin
Ann Ryberg
Anna Silfverling
Viveka Törnberg
Anna Carin Åkerholm
Skicka e-post till alla spelare i laget

*K1 & K2 mfl
Roger Jerlbäck (kapten), 0730-39 06 10 (h), roger.jerlback@gmail.com
Lars Arnarp
Åke Blomqvist
Kerstin Dinell
Anita Edholm
Kerstin Haldosén
Hans Lindgren
Yvonne Matsson
Anders Wibaeus
Skicka e-post till alla spelare i laget

Ruter Dam
Ulrika Bohman (kapten), 0708-85 95 57 (h), ulrikabohman@telia.com
Lena Helgesson
Anne Hägglund
Caroline Leuhusen
Barbro Lindskog
Eva Mellstedt
Josephine Odevall
Hella Svirsky
Ann Thorstensson
Viveka Åhlberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien