2019 VT Grund Dagligan tisdag, A tis 1


Plac

Lag

Tot

CO

8/1

15/1

22/1

29/1

5/2

12/2

19/2

26/2

5/3

12/3

19/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 RKCB 43   23 20                                            
2 Majorna 41   18 23                                            
3 Sans doute 35   20 15                                            
4 Lösa förbindelser 32   19 13                                            
--- --------------------- ---                                                  
5 Kvällströtta 31   11 20                                            
  Diamanterna 31   10 21                                            
7 Tummen upp 30   15 15                                            
8 Lunden 29   12 17                                            
9 A-Laget 27   18 9                                            
10 Medvind 25   15 10                                            
11 Hoppsan 19   12 7                                            
12 Tian 17   7 10                                            
De fem främsa går till DagElit-kval, övriga till A-kval. Slutspelet börjar den 26 mars.
 
 

Spelschema


Nr

Lag



8/1

15/1

22/1

29/1

5/2

12/2

19/2

26/2

5/3

12/3

19/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Sans doute     12 7 2 8 3 9 4 10 5 11 6                          
2 A-Laget     11 12 1 3 4 5 6 7 8 9 10                          
3 Majorna     10 11 12 2 1 4 5 6 7 8 9                          
4 Lösa förbindelser     9 10 11 12 2 3 1 5 6 7 8                          
5 Tian     8 9 10 11 12 2 3 4 1 6 7                          
6 Medvind     7 8 9 10 11 12 2 3 4 5 1                          
7 Tummen upp     6 1 8 9 10 11 12 2 3 4 5                          
8 RKCB     5 6 7 1 9 10 11 12 2 3 4                          
9 Kvällströtta     4 5 6 7 8 1 10 11 12 2 3                          
10 Lunden     3 4 5 6 7 8 9 1 11 12 2                          
11 Hoppsan     2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 12                          
12 Diamanterna     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11                          
De fem främsa går till DagElit-kval, övriga till A-kval. Slutspelet börjar den 26 mars.
 
 
Laguppställningar

Sans doute
Karl-Gunnar Lindquist (kapten), 08-21 91 35 (h), kg.lindquist@gmail.com
Börje Gustafsson
Sven Gustaf Hydén
Hans Larsson
Lars Lindahl
Lars Nycander
Marcus Storch
Göran Walander
Jan Östman
Marianne Östman
Skicka e-post till alla spelare i laget

A-Laget
Anne Lundén (kapten), anne@lunden.se
Leif Anderberg
Alice Borin
Dag Ehrenpreis
Göran Folke
Ami Lindkvist
Eva Manhage
Tom Slettengren
Martina Thornton
Skicka e-post till alla spelare i laget

Majorna
Elisabeth Forsell (kapten), 08-86 34 58 (h), elisabeth.bettan.forsell@gmail.com
Britt Gottfridsson
Sigbritt Israelson
Elisabeth Jahn
Eva Lindahl
Christel Niklasson
Marianne Sävenfalk
Birgitta Wallin
Olle Wallin
Solveig Willenhag
Skicka e-post till alla spelare i laget

Lösa förbindelser
Birgitta Kåre (kapten), 08-652 35 07 (h), birgittakare@gmail.com
Eva Benckert
Dick Didriksson
Ann-Sofi Frankl
Börje Karlsson
Birgitta Ternblad
Christer Thunvik
Eva Wiklander
Skicka e-post till alla spelare i laget

Tian
Lennart Eriksson (kapten), 070 523 19 42 (h), lennarteriksson.ele@gmail.com
Lars Göran Asmundsson
Désirée Asmundsson-Färlin
Dag Holmström
Gunnar Janson
Margaretha Josefsson
Louise af Klintberg
Annmari Naeve
Lennart Roth
Marie Roth
Skicka e-post till alla spelare i laget

Medvind
Claes Månsson (kapten), claesmans@tele2.se
Björn Anderson
Christer Auer
Gunnar Lundberg
Eva Menzing
Göran Swartz
Sven-Erik Åkerlind
Skicka e-post till alla spelare i laget

Tummen upp
Eva Löfgren (kapten), 08-364 888 (h), eva@diversity.se
Bo Eriksén
Kerstin Jakobsson
Anette Keiler-Arvedson
Göran Lind
Lars Lindell
Ulla Lindell
Sten Löfgren
Else-Marie Mattsson
Karl Skybrant
Lars Thulin
Skicka e-post till alla spelare i laget

RKCB
Per Molin (kapten), permolin52@gmail.com
Nils Ahlén
Lennart Ahlgren
Bo-Göran Engberg
Gunnar Franzén
Barbara Lane
Hans Lekberg
Lars Nitell
Håkan Strömberg
Torsten Svenonius
Skicka e-post till alla spelare i laget

Kvällströtta
Birgitta Bremer (kapten), bremerbirgitta@gmail.com
Eva Backhammar
Kåre Bremer
Katarina Eger
Kerstin Grandell
Mårten Hilding
Inger Martin
Charlotte von Segebaden
Kerstin Westberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Lunden
Folke Ljungström (kapten), 08-651 69 82 (h), 08-666 09 34 (a), folke.ljungstrom@gmail.com
Katarina Ekman
Ragnar Ekman
Kristin Hylén
Christina Malmsjö
Rickard Malmsjö
Jan Nordlund
Wilhelm Sabelström
Fredrik Sandvall
Staffan Tjus
Skicka e-post till alla spelare i laget

Hoppsan
Annika Hertzberg (kapten), 0700-920315 (h), annika.hertzberg@gmail.com
Eva Englund
Margareta Eriksson
Jan-Erik Grindborg
Kerstin Gråberg
Barbro Gutfelt
Ingegärd Hall
Ulla Kullenberg
Lisbeth Kvarby
Gudrun Steen
Ann-Cathrin Svensson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Diamanterna
Ann Risbecker (kapten), annrisbecker@hotmail.com
Ann-Catrin Bejtoft
Monika Borg
Maj-Britt Bronstein
Susann Fagerström
Kerstin Karlström
Margot Kylén
Anneliese Schapira
Ulrika Wesslau
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien