2019 VT Grund Dagligan tisdag, A tis 2


Plac

Lag

Tot

CO

8/1

15/1

22/1

29/1

5/2

12/2

19/2

26/2

5/3

12/3

19/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Gunnar 50   25 25                                            
2 Slamsugarna 45   22 23                                            
3 Räven 39   14 25                                            
4 Björn Borg 35   15 20                                            
5 Bambu 32   15 17                                            
--- --------------------- ---                                                  
6 Othello 28   15 13                                            
  Bamse 28   15 13                                            
8 Brofestet 25   15 10                                            
9 Alicante 23   16 7                                            
10 Lakrits 22   5 17                                            
11 Morgonsol 18   15 3                                            
12 MARK 8   8 0                                            
De fem främsa går till DagElit-kval, övriga till A-kval. Slutspelet börjar den 26 mars.
 
 

Spelschema


Nr

Lag



8/1

15/1

22/1

29/1

5/2

12/2

19/2

26/2

5/3

12/3

19/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Räven     12 7 2 8 3 9 4 10 5 11 6                          
2 Slamsugarna     11 12 1 3 4 5 6 7 8 9 10                          
3 Gunnar     10 11 12 2 1 4 5 6 7 8 9                          
4 Othello     9 10 11 12 2 3 1 5 6 7 8                          
5 Brofestet     8 9 10 11 12 2 3 4 1 6 7                          
6 Bamse     7 8 9 10 11 12 2 3 4 5 1                          
7 Morgonsol     6 1 8 9 10 11 12 2 3 4 5                          
8 Bambu     5 6 7 1 9 10 11 12 2 3 4                          
9 Björn Borg     4 5 6 7 8 1 10 11 12 2 3                          
10 Lakrits     3 4 5 6 7 8 9 1 11 12 2                          
11 MARK     2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 12                          
12 Alicante     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11                          
De fem främsa går till DagElit-kval, övriga till A-kval. Slutspelet börjar den 26 mars.
 
 
Laguppställningar

Räven
Birgitta Rasch (kapten), birgitta.rasch@gmail.com
Åke Färnlöf
Monica Grangien
Eva Löwenthal
Marianne Nilsson
Ulf Ohlin
Inga Skoog
Ingegerd Weinberg
Maria Westgren
Skicka e-post till alla spelare i laget

Slamsugarna
Ulf Östberg (kapten), ulfost48@gmail.com
Gertrud Bågstam
Anne-Christine Carlsson
Tomas Clason
Sidney Hage
Birgitta Schayah
Sten Svartling
Björn Wiberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Gunnar
Gunnar Lindstedt (kapten), 08-760 62 95 (h), lindstedt.gunnar@gmail.com
Mats Andersson
Bengt Eklind
Villy Glas
Monica Lindstedt
Kjell Pettersson
Gunilla Steiner-Lindgren
Skicka e-post till alla spelare i laget

Othello
Ninni Troell (kapten), 08-968597 (h), ninni.troell@telia.com
Anna Dinkelspiel
Aado Joandi
Maarja Joandi
Stig Litzén
Clary Sundblad
Staffan Troell
Skicka e-post till alla spelare i laget

Brofestet
Gunnar Erkers (kapten), mgerkers@hotmail.com
Margareta Erkers
Kerstin Kinnander
Björn Orbert
Carl-Henrik Starkenberg
Lena Sundh
Sten Sundh
Barbro Thormählen
Maria Åkerlund
Skicka e-post till alla spelare i laget

Bamse
Sven Svensson (kapten), 08-564 402 84 (h), sias@comhem.se
Bengt Björkstén
Thesy Burenstam Linder
Annabella Holmquist
Jonny Nilsson
Louise Rosencrantz-Larsson
Sofia Ryman
Skicka e-post till alla spelare i laget

Morgonsol
Jan Ericsson (kapten), Jan-Edvin@telia.com
Florence Bodin
Bengt Conradi
Kjell Fagerberg
Hans G. Forsberg
Margaretha Jonsson
Gunnar Landberg
Staffan Linde
Arne Lundgren
Anders Möller
Anders Siberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Bambu
Majnie Willners (kapten), 08-758 83 93 (h), majnie.willners@telia.com
Anders Adling
Ulla-Britt Bimer
Bo Haufman
Lars-Ove Håkansson
Björn Olsson
Ulla-Britt Olsson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Björn Borg
Lena Charpentier (kapten), 08-761 63 49 (h), lena.charpentier@telia.com
Katarina Befrits
Ove Bertills
Ulla Bertills
Gustaf Bråkenhielm
Gudrun Dahlberg
Boel Helsing
Gunilla Klingvall
Marita Ljungberg
Ulla Söderlind
Skicka e-post till alla spelare i laget

Lakrits
Marianne Öjestål (kapten), marianne.ojestal@forlaggare.se
Alice Borin
Berit Calissendorff
Björn Hallman
Jerker Olsson
Göran Parner
Ulf Paulin
Per-Olof Ström
Lilly Sturesson
Skicka e-post till alla spelare i laget

MARK
Kjell Eriksson (kapten), 08-708 87 27 (h), kjell.torget@telia.com
Gunnel Anderzon
Yvonne Dyrefors
Maud Fredholm
Gull-Britt Montalvo
Gunnar Nordmark
Eva Robin
Ulla Robin
Carin Stenberg
Barbro Wiberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Alicante
Bertil Nilsson (kapten), 08-663 42 34 (h), Jbertilnilsson@telia.com
Inger Bielke
Andrew Carlson
Thomas Holmgren
Ann Kristin Oreland
Ove Mattson
Kerstin Ström
Carita von Sydow
Eva Tunér
Margareta Winell
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien