2019 VT Grund Dagligan torsdag, A tors


Plac

Lag

Tot

CO

10/1

17/1

24/1

31/1

7/2

14/2

21/2

28/2

7/3

14/3

21/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Bridgekryssarna 25   25                                              
  De torsdiga 25   25                                              
--- --------------------- ---                                                  
3 Spader Dam X 22   22                                              
4 Ollén 20   20                                              
5 Oktaeder 19   19                                              
6 PASSOPP 16   16                                              
7 Valsborg 14   14                                              
8 Lars Gatenfelt 11   11                                              
9 Sju Ess 10   10                                              
10 Oktaven 8   8                                              
11 Hoppla 3   3                                              
12 Morris 2   2                                              
De två främsta går toll DagElit kval, övriga till A-kval. Slutspelet börjar den 28 mars.
 
 

Spelschema


Nr

Lag



10/1

17/1

24/1

31/1

7/2

14/2

21/2

28/2

7/3

14/3

21/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Bridgekryssarna     12 7 2 8 3 9 4 10 5 11 6                          
2 Lars Gatenfelt     11 12 1 3 4 5 6 7 8 9 10                          
3 Spader Dam X     10 11 12 2 1 4 5 6 7 8 9                          
4 Ollén     9 10 11 12 2 3 1 5 6 7 8                          
5 Hoppla     8 9 10 11 12 2 3 4 1 6 7                          
6 Valsborg     7 8 9 10 11 12 2 3 4 5 1                          
7 PASSOPP     6 1 8 9 10 11 12 2 3 4 5                          
8 De torsdiga     5 6 7 1 9 10 11 12 2 3 4                          
9 Sju Ess     4 5 6 7 8 1 10 11 12 2 3                          
10 Oktaven     3 4 5 6 7 8 9 1 11 12 2                          
11 Oktaeder     2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 12                          
12 Morris     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11                          
De två främsta går toll DagElit kval, övriga till A-kval. Slutspelet börjar den 28 mars.
 
 
Laguppställningar

Bridgekryssarna
Gunnel Anderzon (kapten), 0735 - 26 59 30 (h), anderzongunnel@gmail.com
Yvonne Dyrefors
Kjell Eriksson
Maud Fredholm
Agneta Kraft
Gunnar Kraft
Gunnar Nordmark
Lisbeth Solberg
Carin Stenberg
Erik Wall
Skicka e-post till alla spelare i laget

Lars Gatenfelt
Lars Gatenfelt (kapten), 08-545 520 12 (h), lars.gatenfelt@gmail.com
Catharina Allard
Henrik Almkvist
Gustaf Bråkenhielm
Robert Hellsten
Katarina Leijonhufvud
Robert Nordqvist
Pia Rydbeck
Johan Stenberg
Ulla Söderlind
Nikolaj Tolstoy
Skicka e-post till alla spelare i laget

Spader Dam X
Martin Berne (kapten), martin.berne@telia.com
Lars Göran Asmundsson
Désirée Asmundsson-Färlin
Anne Bergman
Kerstin Berne
Jan Ekelund
Margareta Ekelund
Meta Jonsson
Bo Lundgren
Inga Lill Stjerndahl
Skicka e-post till alla spelare i laget

Ollén
Lena Norberg (kapten), 08-645 17 75 (h), lenanorberg@telia.com
Eva Backhammar
Marianne Bager
Inger Karlsson
Kerstin Olare
Ulla Ollén
Bo Petersson
Charlotte von Segebaden
Mayvi Svenonius
Ann Waldna
Skicka e-post till alla spelare i laget

Hoppla
Annika Hertzberg (kapten), 0700-920315 (h), annika.hertzberg@gmail.com
Solveig Engdahl
Margareta Eriksson
Jan-Erik Grindborg
Kerstin Gråberg
Ulla Kullenberg
Lisbeth Kvarby
Monica Källman
Karin Lagerkvist
Anna Skagerberg
Ann-Cathrin Svensson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Valsborg
Ulla Åhs (kapten), Ahsulla@gmail.com
Anita Deckel
Åke Färnlöf
Birgitta Lindborg
Marianne Nilsson
Wiktor Raldow
Agneta Shanwell
Inga Skoog
Ylva Ståhl
Kerstin Trumstedt
Skicka e-post till alla spelare i laget

PASSOPP
Gunnel Nelléus (kapten), 070-8363895 (h), 070 - 28 37 804 (a), Gnelleus@gmail.com
Margareta Brithéll
Carl-Axel Jansson
Kerstin Kinnander
Marie-Louise Löfgren
Bill Nylind
Inger Olsson
Inga Sandberg
Berit Örnevall
Skicka e-post till alla spelare i laget

De torsdiga
Robert Cinadler (kapten), robert.cinadler@gmail.com
Per-Olov Bergström
Eva Bremberg
Hans Kronkvist
Katy Lilljeforss
Monika Lindeberg
Anders Staaf
Eva Wahl
Karin Wallin
Ulla Winblad
Skicka e-post till alla spelare i laget

Sju Ess
Monica Dahlin (kapten), 08-661 45 91 (h), moni.dah55@gmail.com
Kristina Dannewitz
Kristina Johansson
Ingrid Lundberg
Eva Manhage
Eva Måre
Gudrun Stenfors
Barbro Wiberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Oktaven
Marie-Louise Andersson (kapten), 08-667 62 11 (h), 08-401 97 20 (a), ejml.andersson@hotmail.com
Ulla Edlund
Birgit Hansson
Kerstin Pyk
Gunilla Rosell
Ulla Sjöwall
Kerstin Svensson
Britta Waller
Skicka e-post till alla spelare i laget

Oktaeder
Mary-Ann Engström (kapten), 08-756 79 76 (h), 08-732 23 21 (a), my.c-dtr@hotmail.com
Christina Bertilson
Jan Engström
Anette Keiler-Arvedson
Lars Lindell
Ulla Lindell
Else-Marie Mattsson
Per Sjöberg
Lars Thulin
Birgitta Wallin
Leif Wallin
Skicka e-post till alla spelare i laget

Morris
Dan Lindblom (kapten), d.a.lindblom@gmail.com
Birgitta Berg
Anna Berglöw
Carl Dufke
Göran Elinder
Göran Hindemark
Siv Svensson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien