2019 VT Grund Dagligan tisdag, B tis 1


Plac

Lag

Tot

CO

8/1

15/1

22/1

29/1

5/2

12/2

19/2

26/2

5/3

12/3

19/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Rävarna 42   19 23                                            
2 Fiffi 36   15 21                                            
  Spader Dam 36   16 20                                            
4 Brittgubbarna 35   19 16                                            
5 Gin o Tonic 34   15 19                                            
--- --------------------- ---                                                  
6 Danielson 31   22 9                                            
  Singelgolf3 31   14 17                                            
8 Oxarna 28   18 10                                            
9 PeO:s Damer 25   11 14                                            
10 Blanklaxarna 24   11 13                                            
11 Lisorna 23   12 11                                            
12 Pirajorna 15   8 7                                            
De sex främsa går till A-kval, övriga till B-kval. Slutspelet börjar den 26 mars.
 
 

Spelschema


Nr

Lag



8/1

15/1

22/1

29/1

5/2

12/2

19/2

26/2

5/3

12/3

19/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Danielson     12 7 2 8 3 9 4 10 5 11 6                          
2 Rävarna     11 12 1 3 4 5 6 7 8 9 10                          
3 Brittgubbarna     10 11 12 2 1 4 5 6 7 8 9                          
4 Singelgolf3     9 10 11 12 2 3 1 5 6 7 8                          
5 Oxarna     8 9 10 11 12 2 3 4 1 6 7                          
6 Gin o Tonic     7 8 9 10 11 12 2 3 4 5 1                          
7 Fiffi     6 1 8 9 10 11 12 2 3 4 5                          
8 Lisorna     5 6 7 1 9 10 11 12 2 3 4                          
9 Spader Dam     4 5 6 7 8 1 10 11 12 2 3                          
10 Blanklaxarna     3 4 5 6 7 8 9 1 11 12 2                          
11 PeO:s Damer     2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 12                          
12 Pirajorna     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11                          
De sex främsa går till A-kval, övriga till B-kval. Slutspelet börjar den 26 mars.
 
 
Laguppställningar

Danielson
MajLis Danielson (kapten), 08-96 28 38 (h), majlisd@gmail.com
Mari-Ann Broberg
Inga Edarp
Jane Ellner
Cecilia Lindberg
Björn Malmberg
Lillemor Parsons
Nils Wikstad
Skicka e-post till alla spelare i laget

Rävarna
Eva-Maria von Schantz (kapten), 08-25 76 01 (h), evamaria.vonschantz@gmail.com
Agneta Folin
Jan Folin
Birgitta Hamberg
Eva Lindqwister
Olle Lindqwister
Inger Norinder
Ylva Ståhl
Sara Wallin
Christina Östholm
Lars Östholm
Skicka e-post till alla spelare i laget

Brittgubbarna
Kjeld Yde (kapten), ydekjeld@gmail.com
Britt Andrén
Agneta Fergenius
Christer Larsson
Carl Montgomery
Mats Nygren
Britt Nylinder
Bibbi Örås
Skicka e-post till alla spelare i laget

Singelgolf3
Elisabeth Rimér Asplund (kapten), annecharlotte.elisabeth@gmail.com
Kjell Bohmgren
Robert Cinadler
Birgitta Essén-Gustavsson
Hans Kronkvist
Katy Lilljeforss
Monika Lindeberg
Eva Wahl
Ulla Winblad
Skicka e-post till alla spelare i laget

Oxarna
Eva Antonsson (kapten), 0155-123333 (h), Antonsson.nyk@outlook.com
Roger Andersson
Margareta Axén Andersson
Lea Bengtsson
Eva-Lena Frank
Sven Ledin
Lars Lindberg
AnnMari Svensson
Christina Svensson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Gin o Tonic
Lena Björklund (kapten), 08-26 82 34 (h), lena_ceci@hotmail.com
Ilona Björk Bovin
Christine Claesson
Ulla-Britt Edlund Dijkstra
Eva Geijer
Madeleine Geijer Edgren
Helena Nilsson
Ingrid Söderholm
Skicka e-post till alla spelare i laget

Fiffi
Ulla Åhs (kapten), Ahsulla@gmail.com
Monica Adamsson
Per-Olov Bergström
Mona Eriksson
Christine Hargevik
Eva Janson
Outi Leijon
Gunnel Levander
Agneta Shanwell
Skicka e-post till alla spelare i laget

Lisorna
Margareta Rydén (kapten), maggieryden@gmail.com
Marguerite Beyer
Tom Beyer
Inger Björsell
Ingrid Espmark
Madeleine Kleberg
Elisabeth Lalin
Anna Silfverling
Martina Thornton
Caroline Wachtmeister
Skicka e-post till alla spelare i laget

Spader Dam
Gunilla Rosell (kapten), 08-452 96 26 (h), 08-728 87 00 (a), rosellgunilla@gmail.com
Marie-Louise Andersson
Ulla Edlund
Birgit Hansson
Kerstin Pyk
Ulla Sjöwall
Kerstin Svensson
Britta Waller
Skicka e-post till alla spelare i laget

Blanklaxarna
Inge Johannesson (kapten), 08-30 01 04 (h), inge.johannesson@tele2.se
Yvonne Björklund
Agneta Brismar
Lars Hansson
Monica Hansson
Lena Kling-Lindahl
Margareta Levin
Kerstin Lindholm
Skicka e-post till alla spelare i laget

PeO:s Damer
Per-Owe Jalde (kapten), 08-80 40 03 (h), per.ove.jalde@bredband.net
Synnöve Billstam-Eriksson
Anita Bäckström
Louise Dinkelspiel
Birgitta Elding
Solveig Lewander
Peter Lundin
Anders Sjöberg
Gunvor Westerberg
Marita Åström
Skicka e-post till alla spelare i laget

Pirajorna
Eva Axling (kapten), 08-647 87 82 (h), evaaxling@hotmail.com
Lena Backteman
Margareta Hansson
Carina Lindström
Ingegerd Lundquist
Suzanne Paulsen-Bredler
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien