2019 VT Grund Dagligan tisdag, B tis 2


Plac

Lag

Tot

CO

8/1

15/1

22/1

29/1

5/2

12/2

19/2

26/2

5/3

12/3

19/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Yellow 38   18 20                                            
2 Smågodis 37   12 25                                            
  Linosjal 37   19 18                                            
4 Spaderklubben 34   18 16                                            
5 Ruter Dam 33   21 12                                            
--- --------------------- ---                                                  
6 Olssons 31   11 20                                            
  Megabyte 31   19 12                                            
8 Livet är kort 30   12 18                                            
9 Hjärter Damer 26   16 10                                            
10 El Mago 24   14 10                                            
11 Alerta 23   9 14                                            
12 Octopus 13   11 2                                            
De sex främsa går till A-kval, övriga till B-kval. Slutspelet börjar den 26 mars.
 
 

Spelschema


Nr

Lag



8/1

15/1

22/1

29/1

5/2

12/2

19/2

26/2

5/3

12/3

19/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Octopus     12 7 2 8 3 9 4 10 5 11 6                          
2 Livet är kort     11 12 1 3 4 5 6 7 8 9 10                          
3 El Mago     10 11 12 2 1 4 5 6 7 8 9                          
4 Olssons     9 10 11 12 2 3 1 5 6 7 8                          
5 Ruter Dam     8 9 10 11 12 2 3 4 1 6 7                          
6 Spaderklubben     7 8 9 10 11 12 2 3 4 5 1                          
7 Smågodis     6 1 8 9 10 11 12 2 3 4 5                          
8 Alerta     5 6 7 1 9 10 11 12 2 3 4                          
9 Linosjal     4 5 6 7 8 1 10 11 12 2 3                          
10 Hjärter Damer     3 4 5 6 7 8 9 1 11 12 2                          
11 Yellow     2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 12                          
12 Megabyte     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11                          
De sex främsa går till A-kval, övriga till B-kval. Slutspelet börjar den 26 mars.
 
 
Laguppställningar

Octopus
Gunilla Janlert (kapten), 08-640 53 51 (h), gunilla.janlert@gmail.com
Birgitta Alenius
Kerstin Danielsson
Brita Klevstad
Ingrid Lindberg
Birgitta Macris
Lena Melin
Solveig Sandahl
Kristina Sjölund
Skicka e-post till alla spelare i laget

Livet är kort
Magnus Hultman (kapten), magnus567@bredband.net
Per Christoffersson
Ingvar Ericsson
Monica Eriksson
Sylvia Herrlin
Eva Hultman Ribbing
Bertil Regardt
Clas Silfverhielm
Bertil Torbrand
Caisa Wiezell
Skicka e-post till alla spelare i laget

El Mago
Ragnhild Larm (kapten), 0733-85 96 97 (h), r.larm@telia.com
Pierre Grahn
Anita Hammarstedt
Rolf Isberg
Gert Reimer
Bo Tynderfeldt
Lena Wennberg
Ingegerd Öberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Olssons
Mats Danielson (kapten), 0730-50 43 23 (h), mats.danielson@telia.com
Elisabeth Andersson
Maud Bergelin-Olinder
Inger Björsell
Kristina Hammar
Kenneth Hedström
Barbro Larshagen
Ulla Petterson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Ruter Dam
Ulrika Bohman (kapten), 08-25 93 07 (h), ulrikabohman@telia.com
Margareta Bielenstein
Lena Helgesson
Anne Hägglund
Caroline Leuhusen
Eva Mellstedt
Josephine Odevall
Hella Svirsky
Ann Thorstensson
Skicka e-post till alla spelare i laget

Spaderklubben
Hélène Heumann (kapten), 08-767 70 77 (h), helene.heumann@gmail.com
Marianne Brodin
Marianne Ehrenpreis
Ulla Erlandsson
Anita Koch
Eva Lilliehöök
Agneta Neuman
Inger Winqvist
Skicka e-post till alla spelare i laget

Smågodis
Hans Svensson (kapten), 018-25 50 59 (h), hans.g.svensson@skandikon.se
Agneta Erikson
Agneta Fhurong
Lars Hansson
Olle Magnuson
Jonas Rhodin
Johan Wahlquist
Göran Widén
Skicka e-post till alla spelare i laget

Alerta
Briten Krokstedt (kapten), 08-663 30 73 (h), briten.krokstedt@gmail.com
Agneta Delin
Kristina Grewin
Marianne Larsson
Kerstin Luthman
Marianne Näslund
Eva Sandberg
Vera Steineck
Skicka e-post till alla spelare i laget

Linosjal
Karin Lagerkvist (kapten), 08-7163284 (h), 070-6736606 (a), karin.lagerkvist@telia.com
Margareta Ekelund
Solveig Engdahl
Gunilla Halldin
Monica Henriksson
Jan Lidmar
Cecilia Lundström Holmgren
Laijla Sjölander
Anna Karin Österberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Hjärter Damer
Henriette Hedin (kapten), 08-26 86 05 (h), 08-585 50 210 (a), henriette.hedin@hotmail.com
Eva Bremberg
Elisabeth Danckwardt-Lillieström
Gunilla Hahn-Englund
Lulle Kockly
Agneta Säfbeck
Ulla Toft
Cecilia Westman
Skicka e-post till alla spelare i laget

Yellow
Margareta Tunheden (kapten), m@yellow.se
Magnus Barnekow
Stefan Bertram
Britt Björklund
Eva Hellström
Rita Hörnblad
Gun Johansson
Christina Palmgren
Maria Sellén
Skicka e-post till alla spelare i laget

Megabyte
Bertil Lilliengren (kapten), b.lilliengren@gmail.com
Margit Brattberg
Christer Cederblad
Johan Lindblad
Lennart Pilarp
Bertil Rafting
Dagmar Sjölin
Kerstin Trumstedt
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien