2019 VT Grund Dagligan tisdag, DagElit tis


Plac

Lag

Tot

CO

8/1

15/1

22/1

29/1

5/2

12/2

19/2

26/2

5/3

12/3

19/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Björnligan 43   18 25                                            
2 Hunter 41   16 25                                            
3 Utan Tore 39   14 25                                            
4 Zonterapi 38   23 15                                            
5 Straffdubblarna 33   14 19                                            
6 S:t Eriksbron 29   14 15                                            
--- --------------------- ---                                                  
7 Farsta Regemente 26   23 3                                            
8 Dagligan 23   7 16                                            
  Passaralla 23   12 11                                            
10 Makkabi Dag 21   7 14                                            
11 Friherrinnorna 20   16 4                                            
12 Brobyggarna 16   16 0                                            
De sex främsta går till Bästarserien, övriga till DagElit kval. Slutspelet börjar dn 26 mars-
 
 

Spelschema


Nr

Lag



8/1

15/1

22/1

29/1

5/2

12/2

19/2

26/2

5/3

12/3

19/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Utan Tore     12 7 2 8 3 9 4 10 5 11 6                          
2 Björnligan     11 12 1 3 4 5 6 7 8 9 10                          
3 Straffdubblarna     10 11 12 2 1 4 5 6 7 8 9                          
4 Hunter     9 10 11 12 2 3 1 5 6 7 8                          
5 Zonterapi     8 9 10 11 12 2 3 4 1 6 7                          
6 Dagligan     7 8 9 10 11 12 2 3 4 5 1                          
7 Farsta Regemente     6 1 8 9 10 11 12 2 3 4 5                          
8 Makkabi Dag     5 6 7 1 9 10 11 12 2 3 4                          
9 S:t Eriksbron     4 5 6 7 8 1 10 11 12 2 3                          
10 Brobyggarna     3 4 5 6 7 8 9 1 11 12 2                          
11 Passaralla     2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 12                          
12 Friherrinnorna     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11                          
De sex främsta går till Bästarserien, övriga till DagElit kval. Slutspelet börjar dn 26 mars-
 
 
Laguppställningar

Utan Tore
Gudrun Strandberg (kapten), gudde1955@gmail.com
Hans Alexandersson
Thomas Kvist
Jan Larsson
Roger Lind
Marie Nylin
Göran Ryman
Skicka e-post till alla spelare i laget

Björnligan
Björn Rahmqvist (kapten), 08-648 59 97 (h), bjornalle@gmail.com
Claes Andreasson
Karl-Erik Hartzell
Thomas Malmström
Björn Nyman
Anders Thylin
Skicka e-post till alla spelare i laget

Straffdubblarna
Åke Sjöberg (kapten), 08-755 42 34 (h), magganoake460@gmail.com
Kenneth Bäckström
Ivar Hjelm
Pär Ol-Mårs
Karl Persson
Margareta Sjöberg
Lillemor Strindberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Hunter
Lars Nilsson (kapten), 0702-999 016 (h), lin13@telia.com
Anders Björkman
Anders Bodecker
Teo Bodin
Sanna Clementsson
Karin Dufwa
Magnus Lindkvist
Per Molin
Bengt Stahre
Johan Säfsten
Skicka e-post till alla spelare i laget

Zonterapi
Urban Karlsson (kapten), 08-755 15 88 (h), 0708-40 71 71 (a), urban.s.karlsson@gmail.com
Lars Andersson
Lars-Erik Edlund
Sören Elvén
Gunnar Erkers
Rolf Jällgård
Björn Orbert
Bengt Orre
Hans Persson
Roland Rosenqvist
Lars Törnlund
Maria Åkerlund
Skicka e-post till alla spelare i laget

Dagligan
Dag Norrby (kapten), wallin35@yahoo.se
Bernt Axelsson
Sana Holmberg
Sven-Ingvar Larsson
Margareta Mühlich
Ronnie Pettersson
Sonja Rat
Kerstin Thulin
Skicka e-post till alla spelare i laget

Farsta Regemente
Göran Larson (kapten), 08-20 14 20 (h), goran@larson.st
Svante Björling
Tomas Dock
Katherine Ekblad
Monika Grönvik
Bengt Hammar
Björn Jonason
Rolf Månsson
Gunnel Nordlander
Lars Wesslau
Håkan Wingman
Roald Österberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Makkabi Dag
Josef Jawitz (kapten), 08-15 29 28 (h), josefjawitz@hotmail.com
Thomas Bloch
Ann-Christine Brask
Rikard Frenkel
Nanna Jawitz
Gunnar Kirschon
Ramon Sanchez-Lövy
Hans Thormar
Skicka e-post till alla spelare i laget

S:t Eriksbron
Gunnar Björkman (kapten), 08-753 06 53 (h), gunnar.bjorkman@gmail.com
Ulf Andersson
Åke Eed-Jonsson
Anders Hoby
Hans Hultqvist
Jan Johansson
Peder Olrog
Bengt Sjöborg
Olof Strinning
Roy Svensson
Peter Westrin
Skicka e-post till alla spelare i laget

Brobyggarna
Thomas Ekbom (kapten), 0708-18 05 44 (h), Thomas.Ekbom@telia.com
Claes Ewerlöf
Gunilla Fredriksson
Håkan Fürst
Bengt Gustafsson
Mona Hellingh
Bertil Ödlund
Max Ödlund
Skicka e-post till alla spelare i laget

Passaralla
Seymour Eriksson (kapten), 08-7546231 (h), 08.7546231@telia.com
Birger Bogstag
Lil Danielsson
Annette Lindberg
P-G Norlin
Anders Spjuth
Nils-Erik Strömberg
Per Söderberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Friherrinnorna
Mona Bergström (kapten), 08-7585575 (h), monalisab@ownit.nu
Jeanette Bandel
Ann-Britt Carlén
Ulla Ericson
Birgitta Nilsson
Marianne Primér
Meta Renberg
Christina Torsslow
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien