2024 VT Slut onsdag, Div 2-kval on


Plac

Lag

Tot

CO

13/3

20/3

3/4

10/4

17/4

24/4

8/5

15/5

22/5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 *Modiga Gänget 176   14 22 15 25 22 17 16 25 20                              
2 *Navy Slammers 159   13 15 13 16 20 15 23 19 25                              
3 *Pontifax 157   24 22 17 16 21 12 14 8 23                              
--- --------------------- ---                                                  
4 *Chairmans 150   25 8 20 7 22 15 18 18 17                              
5 *Passablanca 144   20 15 15 15 11 18 17 20 13                              
6 *Optimisterna 134   3 15 25 11 19 13 20 21 7                              
7 *DB Brobyggarne 131   16 10 5 14 25 19 12 11 19                              
8 *Lars Berggren 129   17 20 10 15 8 10 10 22 17                              
9 *Ingenjörerna 127   6 17 15 23 10 11 25 10 10                              
10 *Scramble 114   25 15 15 4 8 20 7 9 11                              
11 *Hajarna 108   10 8 20 19 9 24 4 12 2                              
12 Singelton 75   1 13 10 14 3 6 13 2 13                              
De tre främsta lagen till Div 2.Nästa säsong startar
 
 

Spelschema


Nr

Lag



13/3

20/3

3/4

10/4

17/4

24/4

8/5

15/5

22/5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 *Scramble     12 7 2 8 3 9 4 10 5                              
2 *Ingenjörerna     11 12 1 3 4 5 6 7 8                              
3 *Chairmans     10 11 12 2 1 4 5 6 7                              
4 *Navy Slammers     9 10 11 12 2 3 1 5 6                              
5 *DB Brobyggarne     8 9 10 11 12 2 3 4 1                              
6 *Hajarna     7 8 9 10 11 12 2 3 4                              
7 *Passablanca     6 1 8 9 10 11 12 2 3                              
8 *Modiga Gänget     5 6 7 1 9 10 11 12 2                              
9 *Lars Berggren     4 5 6 7 8 1 10 11 12                              
10 *Optimisterna     3 4 5 6 7 8 9 1 11                              
11 *Pontifax     2 3 4 5 6 7 8 9 10                              
12 Singelton     1 2 3 4 5 6 7 8 9                              
De tre främsta lagen till Div 2.Nästa säsong startar
 
 
Laguppställningar

*Scramble
Irene Rune (kapten), irenerune@outlook.com
Christina Bertilson
Anders Hellström
Gunnar Janson
Björn Nilsson
Leif Nilsson
Ulf Persson
Per Sjöberg
Caroline Tesch
Ann Ullenius
Skicka e-post till alla spelare i laget

*Ingenjörerna
Iréne Agerkvist (kapten), 070-632 07 12 (h), irene.agerkvist@telia.com
Roland Alm
Malcolm Campbell
Anders Eriksson
Annika Granberg
Sverker Hansson
Karin Isberg
Sture Johansson
Peter Lind
Anders Lundgren
Karin Svedberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

*Chairmans
Mats Qviberg (kapten), 08-765 50 04 (h), 08-402 33 01 (a), mats.qviberg@oresund.se
Peter Aspelin
Jan Bruzelius
Carl Curman
Marianne Kaplan
Caj Nackstad
Pontus Silow
Helena Svedlund
Annika Thustrup
Hans Thustrup
Carina Wademark
Jan Östergren
Skicka e-post till alla spelare i laget

*Navy Slammers
Nikolaj Tolstoy (kapten), 087318006 (h), nikolaj@tolstoy.se
Håkan Asplund
Stefan Axberg
Per Edebo
Christer Edgren
Olle Forssell
Robert Hellsten
Peder Ribbing
Sven Rudberg
Bertil Sjöholm
Per Thorstensson
Johan Wahlquist
Skicka e-post till alla spelare i laget

*DB Brobyggarne
Raymond Smedberg (kapten), 070-847 06 30 (h), raymond.smedberg@gmail.com
Sven Andersson
Göran Folke
Owe Hallquisth
Niklas Hanzon
Göran Holm
Björn Jonsson
Gösta Knochenhauer
Peter Ljungman
Hans Ringbom
Skicka e-post till alla spelare i laget

*Hajarna
Karin Ekhammar (kapten), 070-362 59 49 (h), karinekhammar@gmail.com
Britt Arvidsson
John Dryden
Monica Dryden
Lena Fagerström
Paul Grengel
Anki Landarv
Bo Landarv
Benkt Lundgren
Mats Lövgren
Carina Murtas
Björn Nilsson
Skicka e-post till alla spelare i laget

*Passablanca
Siv Svensson (kapten), 070-684 77 95 (h), sivst48@gmail.com
Birgitta Berg
Anna Berglöw
Carl Dufke
Kerstin Grandell
Mårten Hilding
Ulrica Holm
Dan Lindblom
Skicka e-post till alla spelare i laget

*Modiga Gänget
Rainer Strömblad (kapten), 070-556 65 78 (h), 08-10 53 77 (a), rainer.stromblad@gmail.com
Niklas Hedin
Agneta Jakobsson
Walter Kegö
Ingemar Klera
May Nilsson
Sofia Ryman
Björn Samuelsson
Anna Sandquist
Ingvar Wiström
Skicka e-post till alla spelare i laget

*Lars Berggren
Lars Berggren (kapten), 0708-28 29 53 (h), 08-735 29 52 (a), lars.berggren@yahoo.se
Brita Bergman
Hans Bergman
I-B Edholm
Annika Friman
Håkan Olsson
Ingrid Olsson
Anna Strömberg
Barbro Wiberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

*Optimisterna
Marianne Tessmar (kapten), 0706-55 07 64 (h), maelte45@gmail.com
Ami Emilsson
Birgitta Essén-Gustavsson
Gunnel Gustafsson
Lennart Henkow
Monika Henkow
Lennart Karlberg
Helena Liljedahl
Gunilla Mittelton
Erland Ringblom
Skicka e-post till alla spelare i laget

*Pontifax
Jan-Erik Gustafsson (kapten), 073-730 80 51 (h), janerikgus@yahoo.se
Björn Backström
Lennart Eriksson
Sven Holmberg
Ann Jansson
Helene Lillienwall
Bengt-Åke Lundin
Michael Nilsson
Lena Sandquist
Erik Wassberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Singelton
Margareta Selin (kapten), 08-59087801 (h), margaretha.selin@outlook.com
Elisabeth Andersson
Stefan Andersson
Anne Bergman
Anita Brynje
Eva Edman Stålbrandt
Kerstin Grauers
Caroline Henjered
Meta Jonsson
Zaida Lundkvist
Marita Ramsund
Hanna Sejlitz
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien