2020 VT Grund torsdag, Div 2 torsdag


Plac

Lag

Tot

CO

9/1

16/1

23/1

30/1

6/2

13/2

20/2

27/2

5/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 BANANBÄRAREN 215   25 25 22 25 20 25 25 23 25                              
2 Silas 152   22 25 8 21 16 9 19 10 22                              
3 Det fjärde laget 146   8 19 15 13 16 10 25 16 24                              
4 Dam Singel 146   0 22 16 21 14 17 17 14 25                              
5 Come Back 137   15 12 13 17 25 0 23 20 12                              
--- --------------------- ---                                                  
6 PMF 130   14 11 12 5 21 21 13 15 18                              
  Vermis Persona 130   14 18 19 9 21 20 15 7 7                              
8 Makkabi B 123   16 25 17 14 9 13 3 21 5                              
9 Grimlund 118   12 5 14 9 9 15 7 24 23                              
10 Dyrefors 111   16 5 15 21 10 15 11 15 3                              
11 Piatnik Vienna 99   18 4 18 9 5 15 15 9 6                              
12 Ad Astra 93   15 8 11 16 14 15 0 6 8                              
De sex första lagen går till Superettan. Slutspelet börjar 12 mars
 
 

Spelschema


Nr

Lag



9/1

16/1

23/1

30/1

6/2

13/2

20/2

27/2

5/3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
1 Dam Singel     12 7 2 8 3 9 4 10 5                              
2 Grimlund     11 12 1 3 4 5 6 7 8                              
3 Silas     10 11 12 2 1 4 5 6 7                              
4 PMF     9 10 11 12 2 3 1 5 6                              
5 Dyrefors     8 9 10 11 12 2 3 4 1                              
6 Come Back     7 8 9 10 11 12 2 3 4                              
7 Ad Astra     6 1 8 9 10 11 12 2 3                              
8 Vermis Persona     5 6 7 1 9 10 11 12 2                              
9 Makkabi B     4 5 6 7 8 1 10 11 12                              
10 Det fjärde laget     3 4 5 6 7 8 9 1 11                              
11 Piatnik Vienna     2 3 4 5 6 7 8 9 10                              
12 BANANBÄRAREN     1 2 3 4 5 6 7 8 9                              
De sex första lagen går till Superettan. Slutspelet börjar 12 mars
 
 
Laguppställningar

Dam Singel
Anders Engdahl (kapten), 08-662 88 98 (h), anders.engdahl99@gmail.com
Lena Engman
Leif Eriksson
Albert Feldman
Anders Lindeberg
Per-Erik Lindeberg
Kjell Pettersson
Stefan Rubenson
Jakob Sondén
Erik Wassberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Grimlund
Olle Grimlund (kapten), 08-82 48 62 (h), 08-580 85 129 (a), familjen.grimlund@gmail.com
Annika Allqvist
Magnus Gauffin
Leif Hansson
Mikael Holmberg
Peder Hägg
Jonas Jansson
Eva Johansson
Per Kvarby
Anders Larsson
Per Larsson
Mårten Sundquist
Skicka e-post till alla spelare i laget

Silas
Ulf Silhammar (kapten), ulf.silhammar@comhem.se
Mats Evaldsson
Kerstin Hallgren
Göran Lind
Per-Arne Lundberg
Björn Nyman
Per-Martin Sandgren
Irene Silhammar
Skicka e-post till alla spelare i laget

PMF
Henrik Arve (kapten), henrikarve@hotmail.com
Andreas Abragi
Göran Andersson
Magnus Arve
Lars Carnestedt
Per Flerén
Gunnar Franzén
Peder Jensen
Göran Nyqvist
Carina Sundelius
Torsten Svenonius
Per Söderberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Dyrefors
Yvonne Dyrefors (kapten), 08–708 87 27 (h), yvonne.dyrefors@telia.com
Christer Bech
Mikael Björin
Tomoko Hansen
Michael Jungstedt
Gunila Langius
Thomas Malmström
Carl-Henrik Nauclér
Johnny Östberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Come Back
Anders Hellström (kapten), kabyssen@gmail.com
Mi Andrén
Lennart Back
Jonas Berggren
Micael Blomdahl
Åke Falkunge
Peter Flodqvist
Yvonne Flodqvist
Henning Tingvall
Skicka e-post till alla spelare i laget

Ad Astra
Anders Agner (kapten), 08-659 21 27 (h), anders.agner@swipnet.se
Carl Agner
Lennart Berg
Christina Björklund
Elisabeth Bygren
Christer Holmin
Yves Ronzier-Joly
Skicka e-post till alla spelare i laget

Vermis Persona
Per-Ove Olsson (kapten), 08-754 15 87 (h), pelleolsson@hotmail.com
Ingrid Almgren
Ulf Andersson
Mats Hargell
Peter Lindqvist
Lars Lovius
Stina Löfström
Sofia Ryman
Anna Wedar
Ola Weinberg
Skicka e-post till alla spelare i laget

Makkabi B
Thomas Bloch (kapten), 073-707 77 22 (h), tho.bloch@gmail.com
David Allon
Bernard Bernholc
Martin Blecher
Marco Greidinger
Marton Grünbaum
Fredrik Norling
Magda Osser
Wiktor Raldow
Ester Schneider
Jan Schneider
Hans Thormar
Mikael Verständig
Skicka e-post till alla spelare i laget

Det fjärde laget
Anders d´Aquino (kapten), anders.daquino@sas.se
Mona Bergström
Noomi Hebert
Kenneth Löfstrand
Stina Löfstrand
Dan Martinson
Karin Martinson
Carin Möller
Birgitta Nilsson
Hannu Oikarainen
Tor Simensen
Skicka e-post till alla spelare i laget

Piatnik Vienna
Johan Englund (kapten), 08-257521 (h), johan@upplev.net
Henrik Almkvist
Ewa Eriksson
Christer Hedberg
Mikael Hök
Göran Johansson
Birgitta Lindborg
Sven Mårtensson
Endre Sas
Per-Jörgen Stockhaus
Magnus Uhlin
Skicka e-post till alla spelare i laget

BANANBÄRAREN
Lars Nilsson (kapten), 0708 - 88 49 06 (h), lin13@telia.com
Markus Bertheau
Teo Bodin
Sanna Clementsson
Ida Grönkvist
Simon Hult
Castor Mann
Mikael Rimstedt
Ola Rimstedt
Adam Stokka
Johan Säfsten
Yvonne Wiseman
Skicka e-post till alla spelare i laget

Skicka e-post till alla kaptener i serien